• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Youtube Creative Commons Lisansı?

CodErode

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar youtube da özgün video çalışmalarım var. Çekimler tamamen bana ait, fakat sormak istediğim bir husus var ki lisans konusunda kafama takılan bir soru var. Standart youtube lisansı yerine Creative Commons lisansını kullanmamın ne gibi dezavantajları ve avantajları var, bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim, teşekkürler.

Creative Commons telif hakları bazında bir nevi DMCA gibi çalışır. 4 ayrı lisanslama mantığına sahiptir. Klasik Youtube içerik lisansından ziyade bencede bu sistemi kullanmak çok daha mantıklıdır. Daha önce hiç kullanmadım ancak yakın zaman içerisinde videolu içerikler hyazırlayarak bu lisanslama tekniğini kullanacağım.

Videolarımda o zaman bu lisansı aktif hale getireyim.
Dediğim gibi araştırdığım kadarı ile çok etkin bir lisans. Ben şahsım adına bunu kullanacağım ancak ilerleyen süreçte lisanslama yöntemi ile alakalı yorumlarınızı da esirgemezseniz sevinirim. Çok fazla kişi kullanıyor bu lisanslama yöntemini özellikle yurtdışında.

Fark edecek düzeyde bir izlenimim yok ama uzun süreçte yatırım olarak girdim bu kanal işine. Ama tabii ilerleyen zamanlarda gördüğüm etkileri bu forumla illa ki paylaşacağım.

Fark edecek düzeyde bir izlenimim yok ama uzun süreçte yatırım olarak girdim bu kanal işine. Ama tabii ilerleyen zamanlarda gördüğüm etkileri bu forumla illa ki paylaşacağım.
Youtube çok ciddi bir kazanç kapısı oldu. Videolarınızın hitap edeceği kitle de elbette ki çok önemli. İzlenen videolar her zaman için kazanç getirir.

Geri