• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Yeni Site Açıldığında İzlenmesi Gereken Yol

Csx Network

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, aklıma takılan bir kaç soruyu sormak istiyorum.
• Mesela genel tarzda blog, siteyi açtım ve içerik girmeye başladım diyelim. Açıldığı gün sitenin Facebook sayfasını, Google+ sayfasını, Twitter, Friendfeed vs. sayfasını açıp siteye eklemek ve imleme yapmak siteye bir zarar verir mi?
• Gönderileri Google gibi getir yapmak ve ya pinglemek doğru olur mu?
• Link alımlarına ne zaman başlanmalı? Forum tanıtımı, web 2.0 profil backlink gibi linklerin ne zaman alınmaya başlaması daha etkili ve zararsız olur?
Herkese çok teşekkürler.

Şahsi fikrim olarak sitenin, paravan sitelerin ve sosyal medya hesaplarının en azından bir süreliğine birbirinden bağımsız belirli bir yere gelmesi gerektiğini düşünüyorum.. Konunun takipçisiyim farklı düşünceleri merak ediyorum..

Öncelikle sitemizin içini tamamen kullanıcı dostu hale getirmemiz gerekiyor. Hız ve kullanım kolayulığı gibi her türlü site içi düzenleme yapıldıktan sonra. Haftada 3-4 yazı yayınlanmalı. Bu yazılar anahtar kelimenin google'ın gözüne sokulmadığı şekilde yazılması doğallık açısından daha iyi. İlk 1 ay boyunca tamamen google'a dayı diyeceğiz işin gerçeği. google gibi getiri kullanma taraftarı değilim. Örümcekler kendileri gelsin ve günlük yazı eklenmese de bir yazı içinde ufak tefek değişiklik yapılması iyidir. Bu şekilde 1 ay devam edip sitede yeterli içerik oluştuğunda 10 tane sağlam makale yazıp bunu zamanlıyoruz 3 güne bir.

Şimdi site dışı çalışmaya geçebiliriz. 1 ay boyunca da paravan ve sm çalışmaları yapılmalı. Bütün paravanları aynı anda değil de kısa sürede açmak gerek. Bence tanesi 2 liraya farkılı maillerle açtırmak mantıklı.

1 ay boyunca paravanları besleyip bir ayın sonunda kedi aralarında ve anasiteye link çıkışları yapılması uygun.

Sosyal medya cahili olduğum için orada nasıl bir çalışma yapılması gerektiği hakkında pek bir bilgim yok.

Geri