• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Yeni açılan sitelerin -hit sorunu

blackstar

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar 15-20 sitem var fakat hiç biri 1 adım ileri gitmiyor bu sorun bir tek bendemi var yoksa google yeni sitelere karşı birşeymi yapıyor yani iplemiyormu açıkcası.. Yani pes etmek üzereyim, domain ve sunucu parası artık etkilemeye başladı.
Benim yaptıklarım;
1. siteyi cloudflareye eklemek
2. cyberpanel kullanıyorum lscache kullanıyorum
3. seo eklentisi olarak yoast 6.2 sürümünü kullanıyorum
4. Sosyal alanlarda paylaşım yapıyorum

Bir çok sitem özgün, hele video sitelerimde zerre kımıldama yok
Bir anda hit gelmesini beklemiyorum fakat 4-5 ay olan sitelerime bile toplamda 10 kişi girmiyor. Olay tamamen bu. Nerede yanlış yapıyor olabilirim veya yapmadığım eksik bir şeyler varsa söyler misiniz?

Sitelerinizin içeriği veya sektörü nedir bilmiyorum ancak gündemi takip ederek ilgi çekecek gün içerisinde o an insanların arayıp sadece sizde bulabileceği içeriklerle hit çekebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir ara biyografi sitesi için televizyon yarışma katılmış ilginç merak edileceğini düşündüğüm kişiyi sosyal medya'dan veya bilgi bulamazsam izlerken ki kendi çıkarımlarımdan yazdığım kısa kısa 200-300 kelimelik yazılarla 2-3 saat içersinde 4-5k hitlere ulaştığımı hatırlıyorum. Sizde bunu yapın demiyorum ancak sektörünüze uygun gündemi takip edebilirsiniz.

Eğer video sitelerinde içerik az ise içeriği çoğalt derim. Yani spam yapıyorsan videolarda tam yap :) İndex sayın hızla artsın.
Spam yoksa site içi kusurun varmı, 404 veren css veya herhangi bir şey varmı bunlara bak derim. Birde ilk kurunca adsense eklemişsen sitelere tamamen affiliate ve reklam amaçlı olarak bir damga yemiş olabilirsin. İpler a ve c class tarzı ise kendi aralarında karşılıklı olmadan çaprazlayarak linkleyebilirsin.

Birde önerim her nasıl olursa olsun siteler hızlı yürüsün biraz diyorsan hit bas. Pop up, splash, adwords, facebook, twitter her nasıl olursa olsun. Ama bastığın hit daimi olsun. Yani 1k civaarı hit basıyorsan 1 k olarak 1 ay bas. (Adfly vs var iframe gibi reklam verebileceğin onlar anlık hiti gönderiyor. Fayda etmez yada çok az eder.)

Yeni seo yazısını yazamadım 2018 olanı. Vakit bulamadım. Güncel en etkili kullandığım şey hit 2018'de.

Saolun arkadaşlar teşekkür ederim. 2018 seo yazısını bekliyoruz derken 2019 geliyo hacı :D
Aslında kafama takılan bir konular var, 404 veren css'ler demişsinya hacı, google gibi getir yaptığımda kimi resimlere kimi .css'lere " Geçici olarak erişilemiyor " hatası alıyorum bunu son zamanlarda oldukça fazla denk geliyorum. Şuanda site hızlı olsun diye cwp panelden Litespeed kullanıyorum 1 ay deneme veriyor ve LSCACHE eklentisi sanırım hem sitenin hemde google'ın ayarlarıyla oynuyor. Bu konuda yabancılarda çok az bilgi var fakat bende kıllanmadım değil. Çünki hemen tüm sitelerde hiç hit yok dencek kadar az ve bir kaçını tamamen silmeyi düşünüyorum. Bu cache olayı yüzünden herhangi bir aksilik yaşayan varmı ?

Son düzenleme:
Saolun arkadaşlar teşekkür ederim. 2018 seo yazısını bekliyoruz derken 2019 geliyo hacı :D
Aslında kafama takılan bir konular var, 404 veren css'ler demişsinya hacı, google gibi getir yaptığımda kimi resimlere kimi .css'lere " Geçici olarak erişilemiyor " hatası alıyorum bunu son zamanlarda oldukça fazla denk geliyorum. Şuanda site hızlı olsun diye cwp panelden Litespeed kullanıyorum 1 ay deneme veriyor ve LSCACHE eklentisi sanırım hem sitenin hemde google'ın ayarlarıyla oynuyor. Bu konuda yabancılarda çok az bilgi var fakat bende kıllanmadım değil. Çünki hemen tüm sitelerde hiç hit yok dencek kadar az ve bir kaçını tamamen silmeyi düşünüyorum. Bu cache olayı yüzünden herhangi bir aksilik yaşayan varmı ?
Cache kaynaklı bir hata varsa sadece cache deaktif et derim. Temalarda önemli. Onlarada bir bak. Çok zorlu bir kelimede 11. sıradan sadece tema değişimi ve site içi hata giderimi ile ilk 3 e gelmiştim.

Cache kaynaklı bir hata varsa sadece cache deaktif et derim. Temalarda önemli. Onlarada bir bak. Çok zorlu bir kelimede 11. sıradan sadece tema değişimi ve site içi hata giderimi ile ilk 3 e gelmiştim.
Wordpresscom'un sitesini google'a ekledim ve google gibi getir dediğimde aynı sorunlar çıktı demekki benim sunucu normalmiş. Ama dediğin gibi kimi tema var ölümlük çok ağır .js ve .css barındırıyor. Bakalım bir süre daha bu şekilde gidicem olmadı değişiklik şart. Yine bir forumda görmüştüm sanırım yanlış değilse eğer.. " Delilik hep aynı şeyi yapıp farklı bir şey beklemektir" :p

Wordpresscom'un sitesini google'a ekledim ve google gibi getir dediğimde aynı sorunlar çıktı demekki benim sunucu normalmiş. Ama dediğin gibi kimi tema var ölümlük çok ağır .js ve .css barındırıyor. Bakalım bir süre daha bu şekilde gidicem olmadı değişiklik şart. Yine bir forumda görmüştüm sanırım yanlış değilse eğer.. " Delilik hep aynı şeyi yapıp farklı bir şey beklemektir" :p

Söz iyiymiş. Attım hafızaya [emoji16]

Geri