• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Yemek Tarifleri sitesi olanlar için backlink alma yöntemi

Jane

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle söyleyeyim Türkçe'm çok kötüdür. İmla kılâvuzuna uyarım ama yazmasını beceremem. Böyle garip bir olayım var. :D Neyse konuya geçiyorum.

Yemek tarifleri sitesi açmaya karar verdiniz yada daha önce vardı. Yapmanız gereken küçük bir backlink alma yöntemi var.

Ben açtığımda yemek tarifleri kelimesinde hiç zorlanmadan 3. sıraya yükseldim. Ne zaman açtım 2013 yılın Nisan ayın'da açmışım. Bayağa eski ama yöntem hala geçerlidir.

Bu sektör için paravan blog, ücretli link almak, hatta tanıtım yazısı almak hiç gerek yok. Ha bildiğimden şaşmam dersen sen gittiğin yoldan devam et, ben yanına ek link alma taktiği vereyim ki rahat edesin :)

Bu sektörde tabiki faydalanacağımız yer, kadın dayanışmasıdır. :D Yani şöyle Ev hanımları, aşçılar blogspot ile yemek tarifleri ile ilgili blog açmışlar full özgün bir şekilde yemek tariflerini paylaşıyorlar. Üstelik bu kadınlar paravan taktiğini bilmeden yapıyorlar :D Bunlar birbirlerine öyle bir link veriyorlar ki doğru yanlış birbirlerine çok iyi destek oluyorlar. İşte bu yüzden kadın dayanışması diyorum :D

Alacağınız backlinkleri şöyle yapacaksınız. Eskiden almış olduğum s*hirli*yemek*com ile almış olduğum linklere bakın. Şuan site benim değildir ve terkedilmiş durumdadır.

http://sifaliyemektarifleri.blogspot.com/2012/12/ebegumeci-yemegi.html
http://yemekdunyamm.blogspot.com.tr/2013/06/iyi-kabaran-hamurun-srr.html
http://dilekkmutfakta.blogspot.com.tr/2013/05/meyveli-tart.html

Bu linklere tabiki abanmıyorsunuz. Yeni konulara bakın. Mümkün olduğunca güncelleyen bloglara gidin son konulara yazın. Böylesi daha iyi olur.


Bu sitelere google'dan arama yaparak ve daha kısa yolu bu blogspotta bağlantılar kısmına bakarak arkadaşların blogunu görebilirsiniz.

Yorum yazarken çok sempatik bir şekilde yazın. Kadın gibi yazarak yorum atmanız daha iyi olabilir. Mutlaka canım şekerim tatlım gibi sıfatlar kullanmanız onları sevindirecektir :D

Ayrıca Kadın dayanışmanın şöyle bir avantajı daha var. Siz onlara yorum attığınızda onlarda gelip size yorum atmaya geliyor. Linklerinizi nofollow yapın ve yorumu onaylayın. Bir link çıkışı verin sorun etmeyin. Sınırlı tutun. Zararı olmaz. Onlarda size veriyor. Birbirinize destek verin. Kadın dayanışmasına girin :D

http://mutfagabuyrun.blogspot.com.tr/2013/05/yeni-bir-arkadas-toplants.html

Şuraya bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bunlar toplantı yapıp dayanışmayı iyice güçlendiriyor :D Ülkeyi bölmek için plan yapsalar kaçın derim. Kadın bunlar abi ötesi mi var?

Paravana gerek yok, Ücretli linke gerek yok. Cryptosam(Samet)'in savunmuş olduğu amatör davranın tezi bu iş tam uygundur. Kadın gibi davranın bu kadar basit :D

Nefisyemektarifleri ilk açan kadın olduğunu unutmayın. Belkide hala aynıdır şimdi bilmiyorum..

Ha link alma şeklini size bırakıyorum. İster 3 günde 100 blogdan alın ister 3 ayda 100 blogdan link alın.
Karar size kalmış. Orasına ben karışmıyorum.

Hepiniz sağlıcakla kalın

(sevgiler şekerim :D)
 
Canım çok bilgilendirici bir yazı olmuş siteyi açar açmaz deneyeceğim :) Şaka maka eline sağlık bende nasıl yol izlerim diye düşünüyordum
 
Kullandığım bir yöntemdi ve faydasını görmüştüm. Biraz düşünerek bunun gibi nice taktikler üretebilirsiniz arkadaşlar :)
 
Geri
Üst