• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

.xyz uzantısı hk.

administrator

Kayıtlı Kullanıcı
selam dostlar

yakın zaman önce 10-15 tane tek kelimelik iddialı olabilecek .xyz domainler aldım. araba.xyz,arabalar.xyz gibi düşünün lütfen.

yani konuyu açacak uygun bir kategori bulamadığım için buraya açayım dedim, maksat lak lak olsun :)

1- Uzun vaadede popüler olabilecek bir uzantı mıdır,
2- Ziyaretçi gözü ile baktığınızda (içerik konusunda yeterli olduğunu düşünün) hafızalara kazınma konusunda arabalar.com, arabalar.co, arabalar.net gibi popüler uzantılarla kıyaslarsanız sonuç ne olur,
3- Seo konusunda yatırım yapılabilecek / emek harcanabilecek bir uzantı mıdır,

Bakalım sizler ne düşünüyorsunuz?
 
XYZ domainler popüler olabilecek domainler değildir diye düşünüyorum. COM, NET, ORG, CO ya da bu gibi domainler ile bile kıyaslanamaz. SEO konusunda da ben şahsen konuşmak gerekirse yatırım yapmam bu gibi domainlere. Ama aldıysanız yine de değerlendirip deneyim edinmekte yarar var.
 
seo çalısmana baglı :D bos bırakırsan zaten bişeye yaramayacak :) akılda kalıcılıgını bilemem ama seo konusunda diger domainlerden hiçbir farkı olmayacakdır zaten . :D
 
SEO konusunda sıkıntı yaşamazsın. Uzun vadede iş yapabilir, şuan insanlar .xyz domainlere aşina değil ancak bir zaman gelecek sağlam .xyz domainleri TV reklamlarında göreceğiz ve insanların kafasına yerleşecek, ha işte o zaman kazandırır.
 
.xyz uzantılar şimdiye kadar sonuç vermiş uzantılar değil. Nedeni ise verimli bir şekilde kullanılmadığı için sonuç vermesi için projeye ve içeriğe değer verdikten sonra olmayacak diye birşey yok.
 
Geri
Üst