• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Wordpress Yazı İçi Seo

eyupoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Seoyu bir insan vücudu gibi düşünürsek ayak tırnağından tutun,baştaki saç teline kadar her nokta çok önemlidir.İşte bu noktalardan birisi de açtığımız konulara uygulanan seo yöntemidir.Açıkça şunu belirtiyim ki ben 3-4 yıldır bu işlerin içindeyim.O yüzden bir çok yol yöntem denedim.Zarar ettiğimi hiç bir yöntemi sizlerle paylaşmıyacağım.
Seo Uyumlu Makale : Bir makalenin seo uyumlu olması için ilk önce kompozisyon gibi düşünün giriş gelişme ve sonuç bölümleri muhakkak yer almalıdır.Ve anahtar kelimelerimiz bu üç kısımda da bir defa da olsa muhakkak geçmelidir.Yazı uzunluğu 300-400 kelime en az o da ben yeri gelir 500 kelimeden aşağı yazmam.(Şiddetle tavsiye ediyorum ayda bir de olsa sitenize 1500-2000 kelimelik sağlam makaleler girin ) Makaleniz de bold em gibi kodları da kullanmayı unutmayınız.H etiketlerini abartmanıza gerek yok.Title h1 olsun konu içinde de birer adet h2 3 4 5 geçirin yeterli olcaktır.Linkleme çok önemlidir.Ben fazla fazlaya uzatmadan malum yoğunluk var size kullandığım eklentileri paylaşayım,işinize yarayacaktır.Aslında eklentisiz yapılcak işlemlerdir bunlar ama benim vaktim dar olduğundan ve makalelerimi bir bayan girdiğimden ben herşeyi otomatik yaparım...
Etiketlere Title : https://wordpress.org/plugins/etiketlere-title/ ( etiketlerinize alt etiket gibi düşünün o sistemi sağlar.Title ataması yapıyor)
SEO Friendly Images : https://wordpress.org/plugins/seo-image/ bu eklenti ile resimlerinize alt etiket oluşturabiliyorsunuz.
SeoHocasi Keyword Optimizer : http://yenibigiyim.com/wp-content/uploads/2014/12/keyword-optimizer.rar bu eklenti ile belirlediğiniz kelimelere bold,em,italic ve kırmızı renkte yapabiliyorsunuz.Gerçekten etkilidir. Örnek : http://kiralikkonkasor.com
SEO SearchTerms Tagging 2 : https://wordpress.org/plugins/searchterms-tagging-2/ bu eklenti googleden gelen aramaları hafızaya kaydeder.Bunda dikkat etmeniz gereken husus 5 i geçmesin.Birde devamlı kelimeleri takip ediniz.Alakasız kelimelerden geliniyorsa o kelimeyi kaldırınız.
SEO Smart Links : https://wordpress.org/plugins/seo-automatic-links/ bu eklenti site içi linkleme yapmanızı sağlar. Fakat bunda şöyle birşey var bunu kullanan çoğu kişi lniklemeyi hep ana sayfaya yapıyor.Bunun yerine atıyorum tesettür giyim googlede hangi konunuz sıralamada ise onu besleyin veya kategorilerinizi besleyiniz.
Önceki Yazı Link : https://wordpress.org/plugins/onceki-yazi-linki/ bu da diğer yazılarınıza yönlendirme yapar ve çok iyi bir eklentidir.
Bu eklentiler sadece yazınızı düzenleyen ve benim kullandığım eklentilerdir.Diğer konularımız da daha detaylı seo eklentileri üzerine konuşuruz.
 
Aralarda generic anchor text lerden çıkan outbound linkler değerlidir yazılar için (şu için şuna tıklayın, bu için buna tıklayın gibi )
 
Çok güzel eklentiler ayrıntılı anlatım için de ayrıca teşekkür ederim. Lakin bu eklentilerin zararlı olduğunu söyleyenler falan oluyo bizimde kafamız karışıyo. Kendiniz denediniz ve yararlarınız gördü iseniz soru işareti kalmayacak. Çünkü buradaki insanlara gerçekten güveniyorum.
 
SEO SearchTerms Tagging 2 ,bunda kelime takibinizi yapmalısınız ve 4 adet se
Çok güzel eklentiler ayrıntılı anlatım için de ayrıca teşekkür ederim. Lakin bu eklentilerin zararlı olduğunu söyleyenler falan oluyo bizimde kafamız karışıyo. Kendiniz denediniz ve yararlarınız gördü iseniz soru işareti kalmayacak. Çünkü buradaki insanlara gerçekten güveniyorum.
Çok büyük zararları var kullanmasını bilmezseniz.Detaylarını da anlatırım nasipse.
 
Geri
Üst