• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Wordpress önbellekte takılı kaldı (nginx)

maestroarda

Kayıtlı Kullanıcı
digitalocean'da geçen gün sunucuda bir hata olmuş ve reboot yapmışlar. Webuzo kurulu panelden nginx ve mysql restart edip siteye girdiğimde, google pagespeed modül dışında hiçbir cache eklentisi kullanmama rağmen, ne bileşenlerdeki değişiklikler ne de temada yaptığım değişiklikler gözükmüyor. Yarım saat, bir saat sonra kendi kendine yaptığım değişiklikler gözüküyor. Nginx cache süresi ile ilgili olduğunu düşünüyorum bu sıkıntının. Bu durumu daha önce yaşayanlar olduğunu gördüm yaptığım araştırmada fakat hiçbir cache eklentisi olmadan bunun gibi bir problemle karşılaşan görmedim daha önce. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sen bence bir an önce o panelden kurtulmaya çalış heleki benim gibi tam anlamıyla sunucu işlerinden anlamıyosan heran pat diye ortada kalabilirsin , kendi kendine arıza vermeler yoq webuzo panele girememeler falan ne sorun çıkarcağı belli değil. sanırsam sende bi makaleden pagespeed kurulumuna göre yaptın işlerini. bende öyle yapmıştım ama bi verem olmadım kaldı. Umarım forumda bilgili arkadaşlar yardımcı olur benimki nacizane bi fikirdi sadece..

Geri