• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Webmaster Tools hesabının google nezdinde değeri var mıdır?

antijen

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, bundan 3-4 yıl öncesine kadar website işleriyle uğraşıyor iyi gelirler elde ediyordum. Açtığım sitelerde SeNUKE aracını kullandım, 5-6 ay kadar iyi paralar kazandım ve sonrasında gelen güncelleme ile web 2.0 baclink, imleme ve makale sitelerine gönderdiğim aşırı linklerden dolayı sitelerim filtreye girdi.

Buraya kadar herşey normal çünkü kullanılan yöntem ile kalıcı olmanın imkanı yoktu.

Uzun bir süre website işlerini bıraktım. Arada ufak tefek denemelerim oldu fakat siteadı denemelerinde ilk sayfaya gelemeyip hep hevesim kaçtı.

Geçenlerde bir yerde okuduğum makalede google'in webmaster tools hesaplarına göre de yeni açılan siteye şüpheci gözle bakabileceği yazılmıştı. Açtığım siteleri hep aynı google hesabı üzerinden webmaster tools'a ekliyorum. Google'in peşin yargıya varıp bu adam geçmişte böyle böyle işler yaptı bu sitesi de onlar gibidir deme ihtimali var mı?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

''Google'in peşin yargıya varıp bu adam geçmişte böyle böyle işler yaptı bu sitesi de onlar gibidir deme ihtimali var mı? ''

Düşünce olarak haklı olabilirsiniz ama 4 yıldır aynı hesabı kullanıyorum çok sitem banlandı vs vs oldu ama şuanda sitelerimin 8-9 tanesi kendi aramalarında ilk 3 de öyle bir düşünceye sahip olsa beni barındırmazdı diye düşünüyorum :) Siteler Google algoritmalarına uygun olduktan sonra sitelerin kimin olduğu Google'nin umrunda değil diye düşünüyorum.

Her türlü algoritmayı geliştiren Google, buna dayanarak da algoritmasını geliştirmiştir elbet. Bir puanlama sistemi bile yapabilir, çok basit bir iş bu onlar için. Hatta IP'yi bile gözetiyordur.

İncik cincik şeylere dikkat eden bir algoritma, en basitinden, kendi veritabanında tuttuğu kayıtları neden referans almasın?

Her türlü algoritmayı geliştiren Google, buna dayanarak da algoritmasını geliştirmiştir elbet. Bir puanlama sistemi bile yapabilir, çok basit bir iş bu onlar için. Hatta IP'yi bile gözetiyordur.

İncik cincik şeylere dikkat eden bir algoritma, en basitinden, kendi veritabanında tuttuğu kayıtları neden referans almasın?

Sabit ip kullanıyorum, bu olayı nasıl aşabilirim sizce? Bir vps alıp oradan mı yapmalıyım webmaster tools işlemlerini vs. sizce?

eski hesaplar daha değerlidir. bazı seocular eski hesap satın alıyorlardı. ben bloggerde denemiştim eskiden. çok eskiden alınmış bir blogger hesabından açılan bir blog hemen index alıyordu. ama yeni açılmış bir hesaptan açılan bloglar 24 saat sonra index alıyordu.

Blogger açısından dedikleriniz doğru olabilir hocam fakat bizim bahsettiğimiz konu webmaster tools'a eklenen siteleri eskiden açılmış olan siteler etkiler mi? Ön yargılı davranır mı

Geri