• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Validator W3 Hatalarını Düzeltmek Hk.

sifahocasi

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar; Validator yardımıyla sitemde ki hataları görmek için yaptığım taramada 9 hata buldum.

Line :32 Column: 85 diyor mesela. Bu bahsettiği yol hangi klasörün/dosyanın içinde dizini bulmama yardımcı olur musunuz?

Sizinde görebilmeniz için kontrol linki : http://validator.w3.org/check?uri=h...(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

Sitem şuan 20 saniyede açılıyor. Hataları giderip sorununu benden kaynaklı olup olmadığını öğrenmem gerekiyor. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Olsun ben yine de elimden geldiğince düzelteyim. Suçu sunucuya atmadan kendi suçlarımı düzelteyim :)

Oradaki hatalar ve uyarılar anasayfanızın html çıktısı üzerindeki satır ve sütun numaraları. Mesela;

Line 32, Column 105: Attribute itemprop not allowed on element meta at this point.

Burada diyor ki meta elementinin içinde itemprop özelliği gözüküyor. Bu benim kayıtlarıma göre uygun değil bunları kaldır. Buradan ne anlamalıyız? Meta etiketi sitenin head bölümündedir. O halde head kısmını oluşturan tema dosyanızda itemprop 'lu kısımları kaldırırsak sorun çözülecektir.

Böyle böyle üzerine düşüp hemen hepsini düzeltebilirsiniz.

Bu iş için sanırım biraz kodlama bilgisinede ihtiyaç var. Bende bu hataları kendim el ile düzeltmek istediğimde bir hata düzeltip tekrar arama yaptığımda bu sefer farklı hatalarla karşılaşıyordum. Düzeltebildiklerimi düzelttim gerikalanlarıda bıraktım öylece.. :)

@sifahocasi verdiğin bağlantıda Line 32'de bir hata göstermiyor. Değişiklik yapıp düzelttin mi?

Bu arada başka hatalar var. Misal http://grab.by/DYBI adresindeki ekran görüntüsüne bakarsan
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1">
olan satırın sonuna / eklenmesini istiyor. Yani aşağıdaki gibi olmalı.
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1" />

Kapatılmayan etiketler (yani img, br, hr vb.) biterken /> şeklinde kapatılmalı.

Geri