• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

[ÜTOPYA] Kitap Oku Özet Çıkar Para Kazan

Bu Fikri Beğendiniz mi?

• Hayır Tutmaz.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
  • Anket kapatılmış .

mtasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Kitap okuma kültürünün az olduğu güzel ülkemizde böyle bir online bir sistem olsaydı fena mı olurdu?

4 Ayaklı Sistem

Kitap Sahipleri : Kitaplarının dijital formattaki kısımlarına reklam alarak para kazanırlar
Reklam Verenler : Kendi markalarını kitap aralarında tanıtarak, tanıtım için ücret öderler
Sistem Sahibi : Belirli bir komisyonda reklam gelirlerinden faydalanır
Kitap Okuyup Para Kazanmak İsteyenler : Kitapların sayfa sayısına göre kazanacakları para artar (görecekleri reklamlardan ötürü)

Sorunlar ve Çözümler :
  • İyi planlanmış özgünlük kontrolü ile bir özetin diğeri ile eşleşmesi durumunda o özetin kabul edilmemesi.
  • Kitaplar site sistemi içerisinde okunacaktır. İnternet sahibi her cihazdan buraya ulaşım mümkün olacaktır.
  • Kitapların 100 200 gibi ileri sayfalarına bir anda gidiş olmayacaktır. Bir sayfanın ortalama okunma süresi neyse o süreye oranla sayfa geçişi sağlanacaktır. 2,3,4 şeklinde
  • Özetler mutlaka içerik kontrolü onayından geçecektir. İçerik kontrolcüsünün yükünü azaltmak için %70 üzerinde özgünlük geçişi yapan metinler değerlendirilmeye alınacaktır.
  • Kazanılan miktar ile reklam verenin ödediği miktar her iki taraf içinde tatminkar olmalıdır.
  • Kitap sahiplerinin kitapları en az 100 sayfadan oluşmalıdır. Daha azı kitapçık mantığına girmektedir.
Fikrin eksiklikleri üzerinde düşünüldüğü zaman elbette giderilebilir. Fikir mülkiyeti tamamen şahsıma aittir ancak bu fikirden ilham alan kişi, bu projeyi kullanmakta serbesttir. Böyle bir şey insanlık yararına olacaktır. Benim ticari bir kaygım yok.

Not : Bu yazıyı araba garajımdaki bilgisayardan yazmıyorum. Tabuları kırmak istiyorum. Zaten bir araba almadım henüz :)

Gerekli şartlar sağlanıp uygulamaya konursa bence tutma olasılığı yüksek bir fikir. Ancak kitap okuyana ücret verilmesi olayı ise bence sonraki aşamalarda yapılması gereken bir durum. Eğer sermayeniz var ise sonraya kalmaz :)

Harika bir fikir. Çok istedim şimdi böyle birşey yapmayı ve inan para kazanma kısmı için değil. İnsanımızın okumaya teşvik edilmesi lazım. Hayatımda okuduğum kitap 15i geçmez bunun 10 tanesini askerde okudum :) Ancak para olunca işi,n ucunda her türlü hilesini bulacaklardır. Bu işte gönüllü kişiler çok çıkacaktır. Gerekli destek ile çok iyi şeyler olabilir. Tebrik ediyorum seni.

böyle bir sistem var tam olarak sizinki gibi mi bilmiyorum ama benzer bir sistem aratın lütfen face para

Geri