• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

URL yapısı değişikliği hakkında

keboozgur

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

arkadaşlar uzun süredir kafamda danısmanlığını yaptığım bir sitenin url değişikliği ile ilgili soru işaretleri, var

mevcut url yapısı kök dizinden sonra istenilen sayfaya ulaşması seklinde www.siteismi.com/konu/ , www.siteismi.com/kategori/ tarzında buda belli sıkıntılar oluşturmuş durumda haliyle, fakat 1 buçuk yıldır böyle kullanılıyor ve bu şekilde bir çok link mevcut. Bu açıdan linkler kaybolmasın diye eski uzantılardan 301 vereyim diyorum ama bu seferde farklı sorun olacak çünkü eskisine hiç ulaşılmayacak. 404 sayfası olması gereken sayfalara 301 vermiş olacağım.

Açıkcası kafam karışık, karar verme güçlüğü çekiyorum bir beyin fırtınasına ihtiyacım var :)

Yapıyı değiştirin.
Eski konuları yeni konuya 301leyin.
+04 vermesinden ve tüm çalışmaların alt sayfa bazlı çöpe gitmesindense htaccess kodunu ayarlayıp bu şekilde yapın. Daha yeni bir site için konu.html sayfalarını konu/ olarak çevirdim kayıpsız. SOnundada wm toolstan ana sayfayı getir der tüm alakalı sayfaları seçersiniz bir kaç güne yeni urller listelenir sıralamalarda.

Cevap için teşekkürler hocam, zaten 80 sayfa falan var ama hit alan sayfalarda mevcut o açıdan çekincelerim var açıkcası.

Şimdi diyorsun ki, 301 le yönlendir eskiden yeniye.. eski url'leri kaldırıcam dizinden, yenilerini yollucam. Başka ne gibi sıkıntılar cıkabilir, tecrüben varmış iyi denk geldi. Baya gelir gelen sayfalar sıralama kaybı - süresi çok olursa altından kalkamam.

Geri