• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

URL Sonuna .html Koyma ? Site Hızını Yükseltmek

Madebodom

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar beyler, şimdi ben bir gözlemleme yaptım ve gördüm ki hızı yüksek olan sitelerin genelde url sonunda .html yer alıyor. Bunu bir eklenti ile yapıyorlar sanırım ?

Kalıcı Bağlantı bölümünden de yaparım ama bunun site hızına bir etkisi olmaz..
/%postname%/.html yaparım ama site hızına bir etkisi olmaz. Bunu bir eklenti ile yaptıklarını düşünüyorum ?

aradığın cevap cache olabilir.

Wp fastest cache bir türk yapımıdır. Araştır istersen

Kalıcı bağlantı bölümüne /%postname%.html bu şekilde yaparsanız sonunda html olur fakat sonunda html olan sitelerin hızları ile alakası yok site hıznı direk temiz kodlama ve server performansı etkiler

/%postname%.html şeklinde ayarlama yaptığınızda /%postname% şeklindeki yazıya aldığınız backlinkler sayfa bulunamayacağı için uçup gider kanaatindeyim. Bu yüzden eski yazınızı yeni uzantı sitiline yönlendirme yapmanız gerekebilir diye düşünüyorum. Eski yazılarınızda sıralamadayken belki bu işlem sonunda gerileyebilme ihtimaliniz olabilir. Bu konu hassas bir konu iyice fikir sahibi olmadan bu işe kalkışmayın bence. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemezse bizde sayenizde öğreniriz, teşekkürler..

Ben de .html 'den düz klasör yapısına dönmeyi düşünüyorum açıkcası. Resimli eklenti sayfalarını çok kullanıyorum ve onların urlleri de konubasligi.html/attachment/gorsel/ gibi oluyor. html dosya sanki klasörmüş gibi isimlendirme yapıyor. Aslında konubasligi-gorsel.html gibi url rewriting yapabilsem daha iyi olacak kanımca.

Url yapısının seo ve site hızına herhangi bir katkısı yoktur. .html koymanın ve ya koymamanın da bir ayrıcalığı yoktur. ben şahsen koymuyorum neden 5 karakter daha uzun bir başlık olsun ki. dot com/uygulamali-url-anlatimi şeklinde bitmesi daha çok hoşuma gidiyor.

Ben .html koyma taraftarıyım. Ancak ana domain'in çok uzunsa veya site içeriğin çoksa .html koymanı tavsiye etmem. ( .html'siz sayfalar sayfa bulunamadı hatası vereceği için)

Geri