• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

URL Değişikliği Sonrası Yeni URL'lerin İndexlenmemesi

web_bilgini

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba;

siteismi.com.tr adlı sitemizde siteismi.com.tr/altsayfa.html adres yapısını teknik bir neden dolayısıyla siteismi.com.tr/klasoradi/altsayfa.html şeklinde düzenledik. Eski URL 'den yeni URL'e 301 yönlendirmesi yaptık. Yukarıdaki işlemi toplamda 30 sayfada uyguladık. Aradan 30-40 gün geçmesine rağmen sadece 5 sayfanın yeni URL'i Google tarafından indexlendi. Tüm sayfaların yeni URL'lerinin hızlı bir şekilde indexlenmesi için ne yapmamızı önerirsiniz.

Not: Google, sayfalarda yaptığımız Title, description gibi değişiklikleri hemen algılıyor ve arama motoru sonuç sayfalarında bu değişiklikleri yansıtıyor fakat URL'leri aynı hızda yansıtmıyor.

Şimdiden teşekkürler.
 
Web master tools dan site sayfalarını google gibi getir diyerek yeni sayfaları getirebilirsiniz. Bu sayede sayfalarınız index alacaktır. Farklı yöntemler varsa diğer arkadaşlar konu hakkında görüşlerini bildirebilir..
 
Geri
Üst