• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Uluslararası SEO - Uzmanlık Sorusu

keboozgur

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

SEO ile uğraşan uzman arkadaşlardan görüş almak istiyrorum.

birden çok ülkede hizmet veren bir kurumda çalışıyorum. site.com olarak çalışan bir ana domainimiz var.

tabi farklı ülkeler için farklı domainlerimizde var örn. site.ae , site.de , site.fr gibi...

şimdi, linklerimiz www.site.com/de olsa mı daha iyi olur ?

yoksa www.site.de olsa mı daha iyi olacaktır ? artıkları ve eksileri sizce neler olur ? olabilir.

haydi buyrun sohbete...

www.site.com/de olursa ana sitenden ayrılmaz bir parça olur Almanya bölümün.. Elbette burada yurtdışından alacağın ziyaretler ve backlinkler unutulmamalı, almanya bölümünün dışarıda ve içeride sıradışı aktivite oluşturmasının ana yayın yaptığın (www.site.com)'a sorun yaşatma ihtimali var. /de/, /az/, /gr/ gibi sayfalarınında çeviriye gireceği de unutulmamalı bu noktada.

www.site.de yaparsan ayırmış olursun, ayrı bir site olur. (Risksiz yolu budur)

Benim tavsiyem siten yaşlıysa, güveniyorsan ve güçlüyse klasör olarak yani www.site.com/de/ olarak yapabilirsin,

www.site.de şeklinde de yapıp almanca dilini ana siteden ayırabilirsin, siten yeniyse, sitene güvenmiyorsan ve ana dili türkçeyse yani öncelikle türkiye'ye yayın yapıyorsa bunu yapabilirsin, SEO açısından daha olumlu olur diye düşünüyorum.

Özetle;
www.site.de birbirinden ayrı ama farklı dilde yayın yapan site olur.

www.site.com/de/ birbirinden farklı dilde yayın yapan ama aynı çatıda yayın yapan site olur.

Sevgiler.

Eğer SEO için soruyorsan tabiki ayrı domain yani xxx.de daha iyi olacaktır.

1.Cclass hosting alacaksın tüm domainler için.
2.Hepsini kendi dilllerinde, ana sitenizdeki tüm içeriği çekebilirsiniz.( dil değiştiğinden özgün olacaktır.)
3.Hepsini indexlettikten sonra footer bölümüne tüm bağlantıları ekleyeceksiniz.

Güzel bir taktiktir. Bunu Kraloyun ve E-ticaret sitesi vardı adını unttum çok iyi uyguluyorlar.

Geri