• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Üç Kağıtçılık Kategorisi Açılsın :D

eyupoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Diğer webmaster forumları dahil bir çok yerdeki seo araçı satanları ve tanıtım paketleri satanları çok iyi tanıyan biriyim,özellikle seo işi yapanların yüzde seksenini bilirim.Çoğusu şişirme yorumlarla hala satış yapmakta ve çoğu seocu da üç kağıtçının önünde gidenidir.O yüzden herkes emin olduğu ve kanıt sunabilecek şekilde bu kişi ve sistemleri belirtecek bir ktegori oluşturalım kimsenin parası güme gitmesin...
En basiti ortalık 15-20 tlye dağıtılan news kayıtlı siteler aslında bir kişiye ait olmak üzere ortaklı sistemi ile 10 kişiye yakın bölüştürülmüştür.Her ortak günde iki yazı eklese günde 20 tanıtım ekleniyo ve o site çöptür ama herkes news kayıtlı diye kazıklanıyor.
Mesela işinizi kolaylaştırsın diye sosyal vağlara gönderim sistemi alıyorsunuz bakıyorsunuz 25 sayfa olumlu yorum,hemen kanıyorsunuz alıyorsunuz ama o yorumalırn hepsi şişme - yorum yapanları yönetim siliyor veya premium üye diye kaldırıyorlar.V.s v.s böle çok sistemi biliyorum.En basiti siz gidiyorsunuz 15 tlye 100 forum 100 imleme alıyorsunuz ama halbuki o adam onu aylık 30 tlye iy10 dan alıyor :D

Paketçilere sataşacaksak haklı sebeplerle uzun uzun konuşurum ben burada. İsim verir miyim bilmem ama gelir de okursa yazdığımı kimden bahsettiğimi anlar şekilde yazarım :D

Canlandırmak ve sürekli aktif tutmak isteyeceğim bir konudur bu :)

yav ben geçen bi paketin içeriğini sordum işte bu pr6 pr7 makalelerin yayınlandığı site adreslerini, sosyal medya hesaplarının linklerini filan adam birkaçını atayım dedi neyse site isimleri bir garip girdim baktım meğersem düşen yabancı prli domainleri almış onlara yazı yazıyor. sosyal medya hesapları desen bot ile kasılanlardan beter 0 etkileşim. tamamen göstermelik ve bu iş için 100 150 lira istiyorlar yazık. açıkçası bu işe yarıyorsa bende birkaç prli site alıp kurayım birşeyler 3 5 de ölü sayfa alırım tamamdır

Bu işi hakkıyla yapan birileri varsa onuda paylasırsanız iyi olur.
Size kısaca söyleyim paket satıpta faydalı oldum diyen bir tek adama rastlamadım.Hatta şöyle ki r10 dan paket satışı yapan bir kaç kişi çok eleşti aldıklarında ( samimi olduğum kişiler) benden yardım istiyor etkisi olmadığından.Bir iki hafta da kelimelerin yerini değiştiriyoruz.Bu sayede adam konuya şikayet açmıyor.Daha neler neler.Paketlerden uzak durun yani.

Paket ile seo olmaz açık ve net! Ama canım ülkemde paket ile seo yapıldığını zannedenler var hala....

Her sitenin ihtiyacı farklıdır, her sektörün seo ihtiyacı ve rekabeti farklıdır. Ama bizim ülkede bu paket meselesi o kadar kronikleşmiş ki. Bu paketleri alan çoğu kişi kendi kendini kazıklamış oluyor.

Geçmişte işte yabancı türk link işini dengelemek için bu tür paket bakınıyordum adamlara nofollow dofollow dağılımını sordum "abi s.ktir et nofollow u hepsi dofollow" biz de diyeni de var almadım hali ile, kendi işimi kendim görme politikasını benimsedim. :)

ya damlar öyle şeyler vadediyorki 20 tl diyor birde. resmen beni hipnoz ediyor birgün basıcam alıcam paketleri ondan korkuyorum

İşini düzgün yapmayanları ifşa etmenin çok anlamı olacağını sanmıyorum. Onlar yine mail, sms, telefon veya forum pazarlamasıyla insanlara ulaşıp kazıklamaya devam edecekler. Ayrıca 3 kişiyi ifşa etseniz onların yerine başka isimli 3 kişi geçecek.

Bunun yerine tam tersi, işini doğru yapanları ilan etsek diyorum. Bir çeşit sertifikasyon yapılabilir mi sizce? Tanıtım yazısı verenler sitelerini @cryptosam 'a ya da onun yetki verdiği birine bildirsin; bir ya da birkaç kişilik ekip siteyi inceleyip bir puan versin ve derecelendirmeyi ilan etsin. Biz de bilelim ki; Seocry'ın A, B, C sınıfı verdiği sitelerden tanıtım yazısı almakta fayda var; D ve altındaki sitelerden yazı alsan da çok para vermemelisin. İsteyen bu derecelendirmeyi sitesinde de gösterir. Böylece o sitede tanıtım yazısı veya linkin kaç para edeceği hakkında fikir sahibi oluruz.

Elbette bu iş ücretsiz olmaz, ama makul bir ücretle site derecelendirmesi yaptırmak isteyen birçok arkadaşımız çıkacaktır. Bence bu sistem yukarıda bahsedilen sorunların azalmasına yardımcı olur. Severek faydalandığımız bu foruma da ek gelir yaratmış oluruz.

Bir keresinde pr8 bir haber sitesinden tanıtım yazısı almıştım. Site pr8 ama tanıtım yazısı basit bir kelimede ilk 500 e bile girememişti. [emoji35]

Geri