• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Türkçe Karakterli Domain

turgay

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar elimde 5 adet türkçe karakterli domain var. Çalışmaya başlamadım sizce seo açısından olumsuz etkisi olur mu? Varsa boşuna çalışmayalım.

Dünya'ya ayak uydurmak gerekiyor dünya markalarının hangisi kendince bir alan adı alıp kendi dilinde proje üretiyor hiç. Nedeni ise bu ekosistemin bu şekilde işlemesi senin de hiç uğraşmamanı tavsiye ederim.

Kardeşim arkadaşlar hep olumsuz cevaplar vermiş ama ben kesinlikle arkadaşlara katılmıyorum Türkçe karakterli alan adları normal bir alan adından tek farkı bazıları e-posta desteği vermiyor tek olumsuz tarafı bu Google ve diğer arama motorları için en ufak bir sorun yaşamazsın çünkü sonuçta Türkçe'de bir dil eğer diğer alan adlarından bizi aşağıda tutsalar bu bizi aşağılama olurdu diye düşünüyorum o yüzden hiç bir arama motoru Türkçe karakterli alan adlarıyla sorunu yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsin son olarak İngilizce içerikli site olarak kullanamazsın yabancılar alan adını yazamazlar :D

Geri