• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Teknoloji Domaini Hk.

Kaplan

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, yeni domainim hakkında ki görüşlerinizi bekliyorum.
Lütfen mesajlarınızda domain adını geçirmemeye özen gösterin :)

Maq5qw3.png

jenerik ve akılda kalıcı. sektördekiler zaten uzantısını bilgisayar terimi olan karşılığı olarak bildiklerinden markalaşması daha kolay olacaktır. .com, .net ve .org tarafında hiç rakibinin olmaması da fayda sağlayabilir.

Domain ile iş yapmak zor. Yerli teknoloji siteleri ile rekabet de zor. Tabii domain sahibini tanımıyorum da işin içinde olmadan imkansız gibi. Yurt dışı fuarlara davet ediliyor, sürekli teknolojiyi solukluyorlar. Ellerinin altında onlaraca marka inceleyip yayınlıyorlar. İyi bir domain bile olsa siteyi doldurmazsanız ziyaretçi niye gelsin ki. Ben de yakın zamana kadar oldukça akılda kalıcı bir teknoloji alan adı ile yayın yapıyordum ama 2 haftadır haber girmeyi bıraktım. Pes ettim desem yeridir. Düzenli yazı, kadro v.s bunlar kağıt üstünde kolay gibi gelebilir. Ama tutunmak ve isim yapmak zor. Sadece teknoloji alanında değil, diğer alanlarda da rekabet çok zor bence.

Şöyle düşünün. Sahibinden,com alan adı tescil edilmemiş olsaydı. Böyle bir alan adı hiç faaliyete geçmemiş olsaydı şu ana kadar. Şu an ne yapabilirdiniz?

Veya şöyle sorayım. n11,com alan adı boştu son zamanlara kadar, kim ne yapabildi? :)

Bu iş seo bilgisi ile, php, jquery yalayıp yutmakla olmuyor. Öyle olsaydı ortalamanın üstünde php, css, seo v.b bilenler dünyanın en zengin insanları olurlardı. :)

Ümit ediyorum alan adı sahibinin moralini bozmamışımdır. İçimden geçenleri yazdım. Benzer bir iki alan adı yayında zaten.

İyi forumlar herkese.

Güzel yakalamışsınız, teknoloji alanında çok rakip var eğer gerçek anlamda emek vermezseniz biraz zor. Bir ara bende denemiştim ama şu an proje rölantide :)

Domain güzel hocam lakin donanımhaber - technopat - donanımcıbaba gibi rakipler varken sağlam yatırım olmadan biraz zor gibi

Geri