• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Tedavim için Para Biriktiriyorum Hangi Tarz Site Açmalıyım?

Ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Başlıkda belittigim gibi diş tedavim için para biriktiriyorum 10bin tl lazım şuan çalışıyoruma ama zor yetiyor bi site açmayı dusunuyorm adsenseden para kazanarak tedavi yaptırmak istiyorum çok fazla aranma kelimesi olan adsenseden kazanabilicegim bir sektor onerebilirmisiniz.

Yalnız bu işler kısa dönemli işler değil. Doğru sektörü seçip, doğru seo çalışmaları yapıp ve insanlara istediği bilgileri versen bile, bu parayı hemen kazanamazsın. Bu parayı bir iki yıl içinde kazansam yeter diyorsan, o zaman moda gibi kadınların ilgi duyduğu alanlar ya da hosting ya da forex tarzı satış ortaklığı yöntemi üzerine bir site kurup, bunu yükseltmeye çalışabilirsin.

Öncelikle geçmiş olsun.
Bence webmaster dolu sektörler (oyun, film, moda) yerine daha bakir sektörlere yönelirsen işin daha kolay ve garanti olabilir.
Ben sağlam iş yaparım, yaptığımda da başarılı olurum diyorsan kısa sürede o parayı kazanmanın yolu İnşaat sektörü olabilir.
Ayrıca yukarıda arkadaş web hosting yazmıştı. Ben yeni başladım öyle bir siteye. İstersen affiliate alacağın yer konusunda falan sana da yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Sektör tamamen senin tecrübenle ilgilidir.Fakat hiç bir tecrübem yok diyorsan temasal değilde güncel konuları takip ederek genel blog adı altında adsenseden 3-5 bişey kazanırsın.Fakat 10 bin bu şekilde zor olur.Yani tecrübeliysen niche belirlemelisin.Kimse sana kalkıpta şu sektör demez.Dersede bence senin vakit kaybetmen içindir.Çok tecrübeliysen ingilizce 1 aya kalmaz.10bin kazanırsınız.Fakat dediğim gibi tamamen tecrübe.Bu işlerde makaleden çok dijital pazarlama bilginiz ön plana çıkacaktır.

Başarılar..

geçmiş olsun.
kısa sürede toplamak istiyorsan, yeni bir siteyle ve adsenseten zor gibi düşünüyorum.
youtube spam kısa süreli vurkaç için en sağlam yoldur bence

Web kalabalık bir ortamdır ve herkes aynı anda konuştuğu zaman sesinizin duyulması oldukça zordur.

Uzmanlık alanınız ne ise ona göre bir iş yerine başvurmanızı öneririm. Vaktinizi boşa harcamayın.

En kısa zamanda sağlıklı olmanız dileğiyle.

Başlıkda belittigim gibi diş tedavim için para biriktiriyorum

Geçmiş olsun. 10 bin TL kazandırır mı bilmem, ama madem dişçi parası biriktireceksiniz benim önerim dişçilere yönelik bir site :)

Dişçilik sektöründe reklam yasağı var. Bu yüzden internette diğer sektörler kadar fazla seçenekleri olmuyor. Dişçilikle alakalı içerik + rehber sitesi yapıp, dolaylı reklam yoluyla diş hekimlerine faydalı olmak iyi para kazandırabilir. Normal şartlarda aylık onbinlerce lira reklam yapabilecek diş klinikleri var. Yani reklam yapma şansları olsa karşılığını alacaklar, ama mevzuata takılıyorlar. Bilgilendirme amaçlı web sitelerinin böyle bir mevzuat sorunu yok. Anlatabildim mi bilmiyorum, ama bu sektör bakir ve çok verimli; doğru değerlendirildiğinde popüler sektörlerden daha iyi bile kazandırır.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. 10 bin TL kazandırır mı bilmem, ama madem dişçi parası biriktireceksiniz benim önerim dişçilere yönelik bir site :)

Dişçilik sektöründe reklam yasağı var. Bu yüzden internette diğer sektörler kadar fazla seçenekleri olmuyor. Dişçilikle alakalı içerik + rehber sitesi yapıp, dolaylı reklam yoluyla diş hekimlerine faydalı olmak iyi para kazandırabilir. Normal şartlarda aylık onbinlerle lira reklam yapabilecek diş klinikleri var. Yani reklam yapma şansları olsa karşılığını alacaklar, ama mevzuata takılıyorlar. Bilgilendirme amaçlı web sitelerinin böyle bir mevzuat sorunu yok. Anlatabildim mi bilmiyorum, ama bu sektör bakir ve çok verimli; doğru değerlendirildiğinde popüler sektörlerden daha iyi bile kazandırır.
o nasıl oluyor hocam bir dünya dişçi reklamı var

o nasıl oluyor hocam bir dünya dişçi reklamı var

Yaptırım uygulamakta biraz yavaş kalıyorlar ve sanırım şimdilik sadece şikayet üzerine işlem yapıyorlar. Fakat er geç Google Adwords diye bir kavram olduğunu ve Google'da arama yaptığında yasağı delenlerin kabak gibi ortaya çıkarılabildiğini keşfedecekler :)

1 değil 1 den çok site aç. Adsense'i geç dil bilmiyorsan, bilipte genel bazlı açacaksan yine geç. Film siteleri aç 5 tane 2,5 ayda düzgün yaparsan herşeyi ve emek harcarsan elinde ortalama 100k hit olur mobil ve splash reklamı daya gitsin 1 ayda tedavi masrafın çıktı, üstüne bir kaç elektronik cihazda alırsın.

1 değil 1 den çok site aç. Adsense'i geç dil bilmiyorsan, bilipte genel bazlı açacaksan yine geç. Film siteleri aç 5 tane 2,5 ayda düzgün yaparsan herşeyi ve emek harcarsan elinde ortalama 100k hit olur mobil ve splash reklamı daya gitsin 1 ayda tedavi masrafın çıktı, üstüne bir kaç elektronik cihazda alırsın.
Hocam film sitesinden başka öneriniz varmı?

geçmiş olsun çok tecrübeniz yoksa arkadaşın dediği gibi sektörel komisyonculuk yapın gitsin :)
ben denemedim ama mantıklı geldi
şöyle yapabilirsiniz rekabeti düşük olan kelimelerden blog siteler üretip ilk sayfaya çıkın ardından
ilgili firmaları arayıp firmanızın müşteri kitlesinden günde 50 ziyaretçimiz var
uygun komisyon yada ücret karşılığında yönlendirebiliriz tarzında söyleyebilirsiniz.
iletişim olarak biraz girişken olursan çok çalışırsan daha fazlasını da kazanırsın.

kısa sürede adsenseden para kazanmak istiyorsan kesinlikle dizi fan sitelerine yönelmelisin hem yönetmesi kolay olur aynı anda birden fazla siteyi rahatca yönetebilirsin hemde güzel bir tema ile iyi gelir elde edebilirsin

Geri