• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Tedavim için Para Biriktiriyorum Hangi Tarz Site Açmalıyım?

Kapasiteye bağlı olarak değişebilir.Yetenekli ve zevk aldığın alan senin için doğru alandır.

10 bin tl kazandıracak siteyi yaparken bu site için bir de harcamaları göz önünde bulundurursak eğer senin işin çok uzar. Bir anda çıkabilecek kelimeler de o kadar fazla hit getirmez ve tık başı 10 kuruş gibi rakamlar alırsın buda seni tatmin etmez. O yüzden şöyle bir proje geliştirebiliriz kendi imkanlarımız ile..

Yabancı bir site açalım. Sektör sağlık olsun. İlgi alanıda hamile kadınlar olsun. İngilizcen var ise hamilelik üzerine yoğunlaşarak konular paylaş, ingilizcen yoksa yapacak birşey de yok ben yine de anlatayım.

Sektörümüz neden yabancı ve neden hamilelik üzerine ? Çünkü tık başı çok iyi kazanıyorsun aylık 4.000 TL kazanman mümkün. ve 3 bin TL'miz olsa bu sektörde çok iyi sıralamalar alabiliriz. Fakat paramız yok ve bize 10 bin TL lazım.. Hemen harekete geçiyoruz. Paramız yoksa bu yükü sırtlanıcaz. 30 adet sosyal medya hesabı açıyoruz. 10 adette paravan blog ( alabilirsek .com olarak daha iyi olur ) Konularımızı düzenli olarak günlük 4 5 adet saatli zamanlı şekilde paylaşıyoruz. Video ve resimlerle süslüyoruz. Sonra bu konularımızı sosyal medya hesaplarımızın 15 tanesinde sabah paylaşıyoruz diğer 15 tanesinde akşam paylaşıyoruz. Ara sıra bu hesaplara normal linksiz paylaşımlar da giriyoruz. Sonra elimizde ki bloglar da sağlık üzerine yazılar paylaşıyoruz linkimizi eklemiyoruz bu blogları 1 ay 1 bucuk ay özgün yazılarla besliyoruz arada bir bu bloglara da çalışabilirsen çok daha iyi sonuç alırsın. Bu şekilde sürekli devam edersen ve elinde ki alt yapıyı arttırırsan sitede ki konular iyi sıralama almaya başlayacaktır ve hit gelicektir hitte para getirecektir.

Fakat biz durmuyoruz, neden duralım.. Hemen youtube den para kazanma alanını etkinleştirip adsensemizi aktif ediyoruz. Sitemizde paylaştığımız videoları youtube hesabımız da paylaşalım türklere hitap etmiyoruz türkler reklama tıklamıyor yabancılar hem iyi tıklıyor hemde daha iyi kazandırıyor. Ne yaptık ? Hem sitemizden para kazanıcaz hemde youtube den. Kısa sürede çok iyi paralar bırakmaya başlayacaktır. Umarım yapabilirsin bu istikrarlı bir iştir ben sektörü söylerim ama herkes yapacak diye bir kaide yok. Ayrıca siteni ingilizce açarken webmaster tools da bunu belirt. Google senin siteni ingilizce olarak görsün. Sitenin dilinde language olarak EN belirtmeyide unutma..

İyi çalışmalar..

İngilizcen var ise hamilelik üzerine yoğunlaşarak konular paylaş, ingilizcen yoksa yapacak birşey de yok ben yine de anlatayım.

ingilizce çeviri yapan arkadaşlar var. 100 kelimesi 3 veya 4 liraya yapıyorlar. acaba bu arkadaşlara yazıları çevirsek bu işi yürütebilir miyiz. Ne gibi handikaplar yaşarız. Bunu çok merak ediyorum çünkü.

ingilizce çeviri yapan arkadaşlar var. 100 kelimesi 3 veya 4 liraya yapıyorlar. acaba bu arkadaşlara yazıları çevirsek bu işi yürütebilir miyiz. Ne gibi handikaplar yaşarız. Bunu çok merak ediyorum çünkü.

O halde biz kendi sitelerimize kesinlikle makale yazdırmayalım. Yurt dışında webmasterlerin kendi sitelerine ekledikleri makaleleri çevirerek sektörümüzle alakalı olarak yayınlayalım, olur mu bu ? Olmaz. Makaleyi spinleyip yayınlasak olur mu diye soranlar oldu, olmaz.. Burada tamamen özgünlük önemlidir. Yeni açılan bir site de, off page seo, site dışı seo çalışmalarına zemin hazırlanmalıdır. Bunun için de siteye eklenecek ilk yazılar 400 500 kelime olmasında büyük fayda vardır. Yazılarınız da kullanacağınız resimleride anahtar kelimelerinize göre optimize etmelisiniz. Resim Adı : SiteAdi-Uzatantisi-Konu-Adi gibi farklı anchor text, anahtar kelime türevlerine girilmelidir. Siz ne kadar dikkatli olursanız, Google de o kadar dikkatli olacaktır.

Geri