• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Taşıma yaparken fotoların yazı karakterinin bozulması

Heisenberg

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba
Dün bi siteyi bi scriptten diğerine taşıma yaptım 7000 civarı foto var her şey sorunsuz oldu ama tek sorun bazı fotoların isimlerinin karakter hatası vermesi o yüzden 300 400 resimi görmüyor site, resimlerin isimlerini düzeltince görüyor, hosttaki isimlerinde türkçe karakter hatası olan resimleri düzeltmenin bir yolu var mı örnek resim koyuyorum

karakter.png

Aklıma şu yöntem geldi. Hangi karakter setini kullandığını öğren resimlerin. Sonra ufak bir php script yaz isimleri tekrardan düzenleyip kaydet.

öyle bi yöntem geldi aklıma hocam ama çok resim var yanlışlıkla doğru olanlarıda bozmayalım 300 resim için

deneme yapacaksın işte :) farklı bir klasore taşı ordan deneme yap. htaccess ile yönlendirebilirsin directoryi . eğer düzgün ise orcinal dosya ile değiştirirsin.

Peki eski yerde resimler düzgün mü halen? Yoksa silindi o host.

deneme yapacaksın işte :) farklı bir klasore taşı ordan deneme yap. htaccess ile yönlendirebilirsin directoryi . eğer düzgün ise orcinal dosya ile değiştirirsin.

Peki eski yerde resimler düzgün mü halen? Yoksa silindi o host.
eski scripti sildim :D teşekkürler bi deneme yapayım bakalım olmazsa bi adam tutup değiştirtcem artık resimleri tek tek

Yardımcı olabilirim bu konuda sana. (script konusunda) skype adresini pm ile gönder bakalım :)

Geri