• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Tanıtım Yazıları Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu Yazı Faydalı Bir Yazı Olmuş Mu?

• Evet, Kesinlikle

• Hayır, Mümkün Değil

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

cagkansezgin

Kayıtlı Kullanıcı
Tanıtım yazıları, günümüz SEO sektörünün en çok önemsenen ve web sitelerini arama sıralamalarında ki yerini en çok etkileyen unsurlardan birisidir. Peki bir tanıtım yazısı yazarken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Tanıtım Yazısı Yazarken Dikkat Edilecekler

1-) Tanıtım yazıları her site için özgün olarak yazılmalı ve en az 400 kelime olmalıdır.
2-) Bir tanıtım yazısı içerisinde maksimum 3 anahtar kelime linkli olacak ve bir anasayfa linksiz olacak şekilde URL kullanılır. Bu sayılar yazının kısalık durumuna göre azalabilir ama çoğalamaz.
3-) Tanıtım yazılarını hazırlarken SEO uyumlu makaleler yazmaya ve her linkli anahtar kelimenin yazı içerisinde 2 - 3 kere geçmesine dikkat edilmeli.
4-) Yazı içerisinde yinede okuyucunun ilgisini çekebilmek için renkli, italik ve altı çizili kelime ya da cümleler kullanmaya dikkat edilmeli.
5-) Yazı içi verilecek linklerde mutlaka TİTLE etiketi kullanılmalı.
6-) Yazı içerisinde kendi sitenizden bir resim olmalı ve bu resim de gerek duyulursa linklenebilir.

Tanıtım Yazısı Verilecek Siteleri Seçerken Dikkat Edilecekler

1-) Sitenin çöp site olmamasına dikkat edilmeli.
2-) Footer ve Sidebar backlink bazında çok fazla çıkışının olmamasına dikkat edilmeli.
3-) Trustrank ve Pagerank değerleri dikkate alınmalı. En az PR2 sitelerden tanıtım yazısı alınmalı.
4-) Alexa değerleri 1.000.000 altı sitelerden tercih edilmeli.
5-) Özgün içerikli ve her gün güncellenen web siteleri çok daha hızlı etki sağlar.
6-) DMOZ ya da Google News kaydı olan siteler büyük etki sağlar.
7-) Sitenizin içeriği ile uyumlu web sitelerinden alacağınız linkler sizi rakiplerinizin önüne taşır.

İmleme içinde benim önerim pligg çok fazla olsa da drigg sitelerle yapılması gözlemlediğim kadarı ile daha pligg gibi çöpe dönüşmediğinden mütevellit etkisi pligg e göre epey fazla.

Geri