• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

süper online hakkında ne düşünüyorsunuz ?

eyupoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba iki aylık ttnet kullanıyorum.Az önce işten geldiğim de apartman süperonline yetkilileri vardı.Bizim tokilere gelmişler.Kampanya varmış.Fiber internet aylık 34 tl.50 mbit ise 63 tl ben suan 74 tl ödüyorum.Ama süperonline de kopmalar ve sorunlar var mı bilmiyorum geçmelimiyim ? Bu arada ttnetteki abonelik iptal cezasını da kendileri ödüyormus.

aradan belki 15 sene geçti ama benim aklıma hala dün gibi bu görüntü geliyor))

superonline.jpg

Valla 2 yıldır hiç sorun olmadı. Geçen sene siteye yıldırım düşmüştü aradık 1 saate geip yaptılar. Ama şöyle de bi' durum var. Girdiğimde 45 lira ödüyordum geçen ay birisi aradı dedi taahhütünüz bitti sizi şu pakete dahil edelim dediler. Bende yok yetiyor 10 mb dedim. Ama aynı fiyat dedi. Nasıl yani tv+ses+50mbit net 45 lira mı dedim. Yok dediler 69 lira. iyide ben 45 lira ödüyorum dedim. onalarda son 2 aydır 69 ödüyosunuz dedi. niye böyle oldu sorusunda taahhütünüz bitti ve zam geldi dedi. Oha dedim. ama şuan tv zımbırtısını kullanamıyorum. hat sahibinin imzası gerekiyormuş. (ebeveynler memlekette tek kalıyorum evde) aboneliğimiz başlamadan söylemiştim onlarda nufüs c. fotokopisi olur dediler. sonra kurulumcu arkadaşlar aradı. Olmaz öyle şey yapamayız dediler. sonra desteği aradım vekalet almanız gerek dediler. bende iptal edin o zaman neyse cayma bedeli ödeyelim dedim. ertesi gün babamı arıyorlar nüfus c. fotokopisi olur iptal etmeyin aboneliğinizi. babamda bana sormadan oke diyor. ben arıyorum yok yapamayız diyorlar. en sonunda g*tünüzden haberiniz yok sizin. allah belanızı versin dedim. 2 saat sonra aradılar. nüfus c. fotokopisi olur. dedim eminmisiniz son kararınız mı evet dediler. hala bekliyorum :D

Velhasıl kel'am nette neredeyse hiç kopma yaşamadım. Tek sorun anlattığım gibi şeyler ile karşılaşman muhtemel.

ben de telekoma fazla ödemekten kurtulup turk .net firmasına geçtim. Hız aynı hız, ttnet hattından verdiği için kalite aynı kalite. fatura internet + tv yarı yarıya

Müşteri hizmetleri berbat ötesi. İnternet kesintisi ise pek yaşamıyorum. Muhtemelen sen de yapamazsın. O konuda TTNET'den de iyi diyebilirim. Ama olurda müşteri hizmetlerine işin düşerse muhtemelen olayı btk götürerek ilgilendirebilirsin. Bir keresinde onayım olmaksızın işlem yapmışlar. BTK başvurusu yapıncaya kadar onay verdiniz diyorlardı. BTK başvurusu sonrasında ciddiyetle yaklaştılar ve işlemin onaysız olduğunu kabul ettiler.

Ttnet şuan bana yetiyor zaten aksam 7 den sonra giriyorum 12 ye kadar falan.Gündüzleri firmada giriorum 74 tl hani 35 tl iyi geldi ondan acep geçeyim mi dedim.

hız konusunda muhtemelen sorun yaşamayacaksın. Ben kullanıyorum. Hızından memnunum. Ama yukarıda belirttiğim gibi müşteri hizmetleri ya da hizmetsizliği illallah dedirtebilir. Bir kere kesinti yaşadım onu 1 günde çözdüler. 50 mbit olayında ise modemi bir sorun kablosuz haliyle bu hızı destekliyor mu diye. ya da modem tipini sorun N tipi mi diye.

Türknete de sizin gibi sakın bulasmayın diyorlardı.

Ben Süperonline'ı kullanıp memnun kalmadığımdan dolayı düşüncemi bu yönde belirttim. Şu anda ben de Türknet kullanıyorum. Çok iyi hizmet almıyorum ama kötünün iyisi diyelim.

Türkiye'de internet erişimi, lüks olarak sunuluyor. Ödediğimiz paralara, yurtdışında çok daha kaliteli ve sorunsuz hizmet alınabiliyor.

Bu ülkede, insanların ihtiyacı olan her şey, pahalı servis edilir. Telefon, elektrik, su, doğalgaz da aynı şekildedir. Tabi bu söylemiş olduklarımı, hayatı boyunca Türkiye'de yaşamış olan kişiler anlamayabilirler. Gidip, o ülkelerdeki hizmetleri almaları ve aradaki farkı görmeleri gerekir.

Müşteri hizmetleri berbat ötesi. İnternet kesintisi ise pek yaşamıyorum. Muhtemelen sen de yapamazsın. O konuda TTNET'den de iyi diyebilirim. Ama olurda müşteri hizmetlerine işin düşerse muhtemelen olayı btk götürerek ilgilendirebilirsin. Bir keresinde onayım olmaksızın işlem yapmışlar. BTK başvurusu yapıncaya kadar onay verdiniz diyorlardı. BTK başvurusu sonrasında ciddiyetle yaklaştılar ve işlemin onaysız olduğunu kabul ettiler.

3 Yıldır kullanıyorum çok şükür müşteri hizmetleriyle hiç işim olmadı. Hiç bir sorun yaşamadım. Fakat bu sorun yaşamayacağınız anlamına gelmez. Bulunduğunuz bölgedeki altyapısına göre de değişebiliyor bu durum. Ben çok memnunum açıkçası.

1.5 yıl Superonline'da çalıştım 500'den fazla müşterim oldu. Sorun yaşayanların sayısı 10'u geçmedi. Onlarında bir kısmı işin başında yanlış öğrendiğim prosedürden kaynaklı. Bunu bazı önyargıları önlemek için anlattım. Olabilir her firmada çözüme ulaşamayan sıkıntılar bu da haliyle insanı firmadan soğutuyor.

Superonlinede'kesinti yasamazsınız arkadaslar SW'De sıkıntınız varsa gun ıcınde arızacı arkadaslar gelıp yapıyolar zaten =) sabah 8 gece 11 arasında tum arızalarınıza cozum sunuyolar , ha sehırler arası Fiber hat kesıntılerı olur kazı calısmasında hatları kopartıyolar ınsaat firmaları ve belediyeler onlarda max 4 gunde cozulur ha musteri hızmetleri kurulum ekibini ben bılmem işim degil Şiddetle tavsiye ederım.

Superonline kullanıyorum yeni evi tutmadan resmen fiber kutu varmı ona baktım desem yeridir.

Ttnet ile büyük sorunlar yaşadım zamanında. Bunuda google'de ttnet şikayet aramasını yapıp anlayabilirsiniz. :D

:=) Marmara bolgesınde superonline problemi olanlara yardımcı olurum .=) 24 saat destek ekıp cıkartırım .=) herseye degıl ama acıl ısınız olursa msj atın.

Superonline kullanıyorum son 6 aydır pek problemini görmedim. Destek ekibini bilemiyorum henüz ciddi bir işim olmadı.

Aylarca kullandım Bursa'da. Şuan iş yerimde 50 Mbps altyapıda kullanıyorum ve sizlere şu kadar söyleyebilirim. Mükemmel bir internet deneyimi. Destek ekibi ile alakalı olarak sorunları olsa da internet hızı ve kapsama konusunda asla sıkıntı yaşamadım. Bu anlamda TTNET'ten çok daha kaliteli bir sistem bence

Geri