• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Ssl yeşil çubuk sorunu

Sorun sanırım: sayfa içindeki tüm bağlantılarda(dış baglantı dahil(jquery gibi)) https ile olmalı bildigim kadarı ile.

Hazır temalar ile pek bilgim yok. Eklenti ile olup olmaması. Ama şahsi görüşürüm eklenti ile olmaz sanırım.

Ben yeşil olarak göremedim. Yakın zamanda bir site için Ev Ssl alacağım. Ssl konusunda pek bilgim yok. O sebeple sordum. Aldığınız ssl'yi direkt şirketten mi, yoksa aracı yerli firmadan mı aldınız? Kolay gelsin.

Ben yeşil olarak göremedim. Yakın zamanda bir site için Ev Ssl alacağım. Ssl konusunda pek bilgim yok. O sebeple sordum. Aldığınız ssl'yi direkt şirketten mi, yoksa aracı yerli firmadan mı aldınız? Kolay gelsin.
Vallah ben ilk namecheaptan aldım iki adet tanesi 9 dolara sonra özel ip lazımmıs o yüzden birini bizim şirketin sitesine kurdum diğeri boşta duruyor.Bende güzelhostingten bir ip iki ssl aldım onlar bağladı ayarlarını falan 90 tl iki ssl bir ip.

Ssl kurulacak domaine özel ip mi? Yani ben de özel bir ip var VPS'de ama diğer domainleri de barındırdığı için o olmaz sanırım. Cevap için teşekkürler.

Özel ipden kasıt başka sunucular tarafından kullanılmayan yani shared olmayan iplerdir. @Batur sana ait tek bir ip var ise bu ipyi sadece ssl alacağın domainde kullanman gerekir. Eğer diğer sitelerin için de o ipyi kullanırsan ssl çalışmaz. Çünkü bankalar sadece o ip için garanti verir ve baska hiçbir sitede kullanılmasını istemez.

Doğru, haklısınız. Mantıklı olan da bu zaten. Bir otomobili sigortalattığınız zaman, sahibi olduğunuz diğer otomobilleri sigortalamış olmazsınız. Teşekkürler.

Geri