• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Sosyal Medyadan Nasıl Büyük Hit Çekeriz (Günlük)

AsiSeo

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar öyle siteler var ki sosyal medyadan (facebook, twitter vss..) günlük 100 k - 1 m ye kadar hit çeken siteler var bunun altyapısnı nasıl oluşturuyorlar.

Çok önemli bir konu aslında bilen arkadalar anlatırsa sevinirim bir çok kişinin işine yarayacaktır.

Facebookta öne çıkarılan paylaşımlar ödenen ücrete ve takipçi sayısına göre çok yüksek gösterimler alabiliyor. Her gün 10-15 haber öne çıkartırsan büyük bir hit elde etmiş olursun. Bir de o sitelerin zaten sosyal medyada takipçisi vardır, onlar da eklenince büyük bir hit elde etmesi mümkün.
Mesela:
face2.png

Ancak paylaştığın içerik kaliteliyse ve ilgi çekiciyse bundan çok daha fazla da organik hit alırsın.

Yatırım sonucu olan şey bunlar. Dediğiniz rakamlar reklam sonucu yada satın alınan(reklam verilen) sayfa-gruplar aracılığı ile olmakta.

Belli programları kullanarak reklamsız da trafik çekimi olur ama rakamlar söylediğiniz düzeyde olmaz.

bir de twitterda ban yemeden nasıl paylaşım yapılıyor. twitterda bağlantı paylaştığımda linke tıklanınca kimlik avı dolandırıcılığı uyarısı veriyor. bunu nasıl düzeltebiliriz?

bir de twitterda ban yemeden nasıl paylaşım yapılıyor. twitterda bağlantı paylaştığımda linke tıklanınca kimlik avı dolandırıcılığı uyarısı veriyor. bunu nasıl düzeltebiliriz?
Ben sürekli twitterda link paylaşıyorum bi sıkıntı olmuyor. Belki sitenizde bir guvenlik sıkıntısı vardır.

Bu konu üzerinde forumdaki uzman kişilerde yorumda bulunursa hepimiz öğrenmiş oluruz. Ama kişisel görüşüm bu ilk fitili kendi çevreleri, daha sonra işi çözmüş olarak ilgi çekici paylaşımlar yapmak geliyor. Yani insanları duraksatmadan paylaş butonuna götürecek paylaşımlar. Arada banada denk geliyor. Ama ben Facebook da paylaş butonunu çok sevmeyen biriyim :).

Arkadaşlar birde ban yemeden günlük kaç adet yayın yapmamız gerekir bileniniz varmı, kriter nedir? Bazı sitelerin günlük 10 - 15 in üzerinde haber v.s. paylaştığını görüyorum. Sanırım birde bu paylaşımların arasına farklı site ve konulardan da metin serpiştiriyorlar. Buda tekbir siteye değil de genel olarak çalışıldığını sağlamak amaçlı olabilir mi?

The site you were trying to visit may be unsafe! twitterdan link paylaştığımda linke tıklanınca bu mesaj görünüyor. bunu nasıl düzeltebilirim?? cevap verebilecek biri var mı? teşekkürler..

facebook ücret fiyatları ne kadar misal bir haber paylaştık tıklama başınamı fiyat düşünüyor?

Valla dediğiniz gibi önemli bir konu facede indirimli reklam verme olayı vardı ne oldu o bileniniz varmı? şimdi face sayfası reklamımı versek iyi olur yoksa site reklamımı tabi birde gösterim ve tıklama başına reklam verme var önerileriniz nedir.

önemli bir konu benim için takip edeceğim.

bir de şöyle bir katkı yapmak istiyorum. video olarak verilan reklamlar resim veya link olanlardan daha fazla gösterim alıyor aynı ücretlere. ve daha iyi dönüş veriyor. özellikle site mobil optimizasyon yapılmışsa.

Bir kaç gündür bu hadiseyi inceliyorum. Facebook sayfalarında paylaşılanların goruntulenmesi çok az. Facebook biraz fazla goruntulenen paylaşım olunca hemen reklam teklifini çıkarıyor onune. Yani ücret karşılığı daha fazla gosterim yaparım ama para vermezsen bundan fazlasını bekleme diyor. Paylaşımlarda kullanılan hashtag ler çok faydalı olmuyor. Bir kaç blog yazısında gördüm negatif etki yaptığını soyluyorlar. Mesela fotoğraf paylaşırken altına eklenen linkler de çok faydalı değil. Bilinir olmak için sade gorseller daha etkili oluyormuş. Bende denedim biraz daha etkili oldu. Ayrıca konu ile alakalı gruplar çok önemli. Uyesi çok olan gruplarda paylaşım yapmak geri dönüşü yüksek bir uygulama. Geçenlerde bir yazıda okudum. Facebook reklamlarının inceliklerini anlatıyordu. Uyguladım faydasını gördüm. Adres aklımda değil şu an daha sonra link paylaşırım.

Geri