• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Sizce hangisi iyi olur ?

Winchester

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar elimde bir şehir domaini var şehir portalı yapıyorum fakat aklıma bir şey geldi örneğin;

emlak.şehirdomaini.com
isilani.şehirdomaini.com
firmarehberi.şehirdomaini.com
sehirrehberi.şehirdomaini.com

Şeklinde mi yapsam siteyi seo açısından daha mı iyi olur ?
 
İşilanı ve firmarehberi benzer kullanıcıların gelmesi ihtimali var. İş arayan birisi firma hakkında bilgi ararken siteye girebilir. Keza firmayı araştıran birisi işilanı kısmına da bakabilir.


emlak ve sehirrehberi kısımlarına da benzer kullanıcılar gelebilir. Şehrin neresi güzel neresinde yaşanabilir, o bölgede emlak fiyatları ne işe yarar gibi aynı kullanıcı kitlesine hitap eder. Bu durumda sayfalarında gezinme süren ve yeni sayfaları açma oranın artar ve SEO'ya olumlu etkisi olur.

Ama firmarehberi ve sehir rehberini sehirdomaini.com/firmarehberi/ ya da sehirdomaini.com/sehirrehberi/ bana göre birbirinden bağımsız kullanıcı kitlelerine hitap eden bu yapının tümünü bütün olarak algılanmasını istersen bence yürümez. Ama tamamıyla kendi fikri düşüncem. İstersen bir deneme yap, emlak sayfasına gelen hangi oranda sehirrehberi kısmına gitmiş ya da diğer sayfalara yönlenmiş deneyerek görebilirsin.
 
Geri
Üst