• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Sitemizde Alım - Satım & Eticaret olmalı mı?

Alım satım olsun mu?

• Kullanılan toplam oy
    12
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cryptosam

Kayıtlı Kullanıcı
Sitede eticaret - alım - satım trader verme olayı sizce olmalı mı arkadaşlar?

Burası ticari bir forum değil fakat şu alt kısımdakiler sitemize eklenebilir;

• Yazı ve makale alım satımı
  • Domain alım satımı
  • 2. el ürün, lisans alım satımı (Seo programları vs)
  • Site alım satımı
  • Youtube Kanal vs alım satımı
  • Onaylı gmail vs mail alım satımı
Bunun yanısıra sitede armut ticaretine izin verilmez. Sadece seo ile ilgili olabilecek alanlarda ticaret yapılabilir. Üstte yazdıklarım uzak veya yakın olarak seo ile ilgili şeyler. Yani ticaret deyince 2. el her şey aklınıza gelmesin. Yoksa farklı platformlardan hiç bir farkı kalmaz.)
Bu tarz şeylerin alım satımı için trader sistemimiz olabilir. Xenforoda bu işte eklenti ile ve eklenti para ile.
Site: https://xenforo.com/community/resources/xencentral-trading-system.448/
Fiyat 50 EURO

Eğerki girelim dersek bu eklentiyi el birliği ile 1 er 2 şer tl toplayarak almalıyız. Geçen alınan chat sistemi 710 TL' ye mal olmuştu ve toplam 150 TL civarı bağış alınmıştı. Hem ona hem yapacaksak bu chat sistemine sitemizde ana sayfadan bağış yapabilirsiniz.

Bu arada ticaret kısmına bende bulaşmak istemiyorum şu anda. Gelen istekler doğrultusunda öneriye açıyorum. Herkes ne diyor bunu bilelim yani. Talep olursa da sadece alım satım ilanlarının açılabileceği ve kısıtlı bir alanda oluşturabiliriz. Seo ile ilgili yani sadece kategoride açılabilir.

Ne bileyim sadece hizmet verilebilir ya da site satışı tanıtım yazısı, link domain ve site satılabilir vs. vs. Trader şartta değil. Zaten tek sefer yamuk yapan adamın forumumuzda işi yok. Traderde havada kalacak bir sistem aslen.

Son düzenleme:
Başta iyi olur diye düşünüyoruz ama bence olmamalı. Niye diye sorarsanız diğerlerinden bir farkı kalmaz o zaman seocry'ın. Ve bir süre sonra üyelerin arasında anlaşmazlıklar çıkabilir. Bu da aramızda ki birliği bozar. Teşekkür ederim..

Yeteri kadar ticaret yapılacak forum varken bence gereksiz, bilgi alışverişine engel olacağını düşünmekteyim (ticaret kategorisi), kimse ticaretin olduğu yerde ticari değeri olan bilgiyi paylaşmaz.

Ticaret olacak diye bişey yok samet daha geniş düşünmüş ben daha dar düşündüm örneğin kullanmadığım domainler gibi bir kategori acılıp ben elimdekileri yazarım beğenen olursa pazarlık eder veririm yada vermem amaç burdan ticaret yapmak değil domaini bulursam eğer aracı siteler ile güvenlik sağlanabilir alım satımda gg gibi yada sanalpazar gibi bilmem anlatabildimmi.

bence gerekli olursa iyi olur seo konusunda ürünler alınıp satılabilir. trade olayı da güven sağlar.

Ticari iş yapacak başka forumlarda bu işini görüyor.Şuan için çok erken ilerleyen dönemler de belli bir düzeyde olacak şey.Bugünden iş ticarete dönerse bu sefer güvensel sorunlar olacak,bilginin yerini kazanç alcak.

Arkadaşlar 3 konu var aslen.
1. Eticaret genel olarak açılabilir.
2. Sadece seo ve ilgili şeyler için eticaret açılabilir. Extra herşeyin satışı yasak olur.
3. Birde trader sistemi olur ya da olmaz. Dediğimiz gibi tek olumsuz traderi olanın zaten aramızda işi yoktur bence. İstersek trader sistemi olmaz. Kategoriler açılır sadece.

Ben genel olarak talep konuları var diyerek bu konuyu açtım.
Bence trader sistemi basit bir şey yapılabilir. Alttakiler için kategori oluşturulur.

Domain ALım satım
Site alım satım
Makale ALım Satım
Link&Tanıtım&Seo çalışması
gibi 4 kategoriye indirgenebilir eticaret olayı. Bu 4 olay hariç her şeyin alım ve satımı yasak olabilir.

Ki bence bir şey satan profiline yazar alınık satılık diye direk chat sistemi ile de alım ve satımlar yapılabilir vs. Bence gereksiz ya da en kötü 4 kategori açılır trader olayı vs olmaz.

Arkadaşlar 3 konu var aslen.
1. Eticaret genel olarak açılabilir.
2. Sadece seo ve ilgili şeyler için eticaret açılabilir. Extra herşeyin satışı yasak olur.
3. Birde trader sistemi olur ya da olmaz. Dediğimiz gibi tek olumsuz traderi olanın zaten aramızda işi yoktur bence. İstersek trader sistemi olmaz. Kategoriler açılır sadece.

Ben genel olarak talep konuları var diyerek bu konuyu açtım.
Bence trader sistemi basit bir şey yapılabilir. Alttakiler için kategori oluşturulur.

Domain ALım satım
Site alım satım
Makale ALım Satım
Link&Tanıtım&Seo çalışması
gibi 4 kategoriye indirgenebilir eticaret olayı. Bu 4 olay hariç her şeyin alım ve satımı yasak olabilir.

Ki bence bir şey satan profiline yazar alınık satılık diye direk chat sistemi ile de alım ve satımlar yapılabilir vs. Bence gereksiz ya da en kötü 4 kategori açılır trader olayı vs olmaz.

Amaç bilgi paylaşımının olacağı bir forumsa bence aşırı bir şekilde gereksiz bir kategori ve alt grup olur. Link alımı, tanıtım ve seo konusunda bir kategori var diyelim, şimdi 500 kişi içinden kim gidip kendi forum listesini, backlink kaynaklarını paylaşır ? Ben şahsen paylaşmam, site alım satım, ikinci el kategorileri ve makale olabilir, ama seo ve diğer kullanılan sistemlerle alakalı bir kategoriye karşıyım. Keza farklı bir bakış açısıyla açılmış bu siteyi bozmanın anlamı yok. Nacizane tavsiyelerim bu şekildedir.

Bende oyumu hayır olarak kullandım. Farklı fikirlere açığız. Konuyu genel talep var olduğu için verdim. Bence satılacak şeyi olan profiline yazsın ve alımı satımı chat alanından halletsin. Ha chate kategori açarız. Pazar Yeri deriz alım satım yapacak o odaya girer ne satacaksa satar:D

Samet bence tek kategori olsun alım satım diye.Ticaret oradan görülsün :) Forum fazla kirlenmesin.Bak ben sizleri bekliyorum.Şu forum tam otursun ne paylaşımlar yapacam :D

bilgi alışverişini engeller, başka forumlardaki gibi yardım karşılığı para talep edilmeye başlar. "Sitelerin hitini artırmak için şunu yapın yerine" "Sitelerin hitini artırmak için şunu alın" şekline döner. Seo yardımlaşması yerine seo satışı forumuna döneriz. Sadece domain alım satımı uyugn olur diye düşünüyorum.

Peki arkadaşlar işi paraya dökmeden açılabilecek kategoriler neler;

1. makale alımı ve satımı
  2. domain alım ve satımı
  3. site alımı ve satımı

benim belirlediğim hepimizin elinde ara ara fazlalık olabilen ve satılabilecek 3 şey var. Bu kategorilere ne diyorsunuz? Yani 3 kategori hariç kimsenne bir şey alır ne de satar. itrader sistemide olmaz ki zaten tek yamuk itraderi olanın tekrar ediyorum burada işi yok.

Seo çalışmasını ve backlinki bulaştırırsak burası r10 a döner.

Ben daha çok kendi aramızda atıyorum misal site içi seo yapacak birilerine ihtiyacım var bu tür işler için. Ama seo paketi falan olacaksa, ben bırakırım aga. Seo paketi falan satılan forumların kalitesi türkiye de ortada burası da ne kadar izin vermem deseniz de ona döner açıkçası. Hani ufak tefek işler için olsun tamam ama iş seo danışmanlığına paketine gidecekse. hiç bulaşmayalım.

Seo çalışmasını ve backlinki bulaştırırsak burası r10 a döner.

Ben daha çok kendi aramızda atıyorum misal site içi seo yapacak birilerine ihtiyacım var bu tür işler için. Ama seo paketi falan olacaksa, ben bırakırım aga. Seo paketi falan satılan forumların kalitesi türkiye de ortada burası da ne kadar izin vermem deseniz de ona döner açıkçası. Hani ufak tefek işler için olsun tamam ama iş seo danışmanlığına paketine gidecekse. hiç bulaşmayalım.
3 kategori sadece.

makale alımı ve satımı
domain alım ve satımı
site alımı ve satımı

buna ne diyorsunuz. Yoksa hiç bulaşmayalımmı beyler?

Forumu belli bir kalitede tutacaksak ya herkese açık olmamalı, yada hiç bulaşılmamalı diyorum ben. Dün mantıklı geliyordu ama diğer forumların hali ortadayken pek bulaşmayalım derim.

Şimdi son şekli:

itrader sistemi kullanılmayacak. Sadece kategoriler açılacak bu 3 alan için.

1. makale alımı ve satımı
  2. domain alım ve satımı
  3. site alımı ve satımı
bu 3 şey hariç kesinlikle hiç bir alım satım yapılamayacak. Bu 3 kategori için son görüşleri alalım arkadaşlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri