• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Siteme hacklink ve reklam sorunu yardım lütfen!

paylasimci

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar bugün sitemde xyz bir siteye link verildiğini gördüm. Yalnız bunu veren hangi açıktan nasıl sızdı bilmiyorum. Bir kişi sunucu kaynaklı olduğunu söyledi. Sunucu firmayla görüştüm. İnceleyeceklerini belirttiler. Linki ekleyen arkadaş comments.php dosyası içerisine eklemiş. Ama sanırım farklı bir yerlere daha eklemiş. Comments.php dosyasından bu reklamı sildim. Şuan incelediğim içeriklerin içerisinde bir filmin yorum bölümü hariç yok gözüküyor. Yani sadece bir filmin altında sadece bu link ekli fakat onuda bir türlü kaldıramadım.

Ayrıca sitemden yanlışlıkla kaldırdığım splash reklam kodunu tekrar ekledim. Fakat footer header slider single slider-singer nereye eklediysem bu dosya kod sadece ana sayfamda çalıştı. Yani splash reklam ana sayfada çıkıyor. Ama alt sayfalarda gözükmüyor. Haliyle siteme alt sayfalardan giren sayısı daha yüksek olunca sayımlarda aşırı bir düşüş yaşıyorum. Temanın kendine özgü splash reklam bölümüne eklediğimde de bir sorun oluşuyor.

Bu iki konu hakkında bana skype üzerinden yardım edebilecek birisi varsa çok sevinirim. İlk konuyla ilgili açığın neyden kaynaklı olduğu konusunda da yardımcı olunabilirse ve sql config v.s dosyalarımı nasıl şifreleriyle birlikte yenilerim gibi konular da da yardımınızı bekliyorum. Ücretli veya ücretsiz yardımcı olabilecek arkadaşlar beni şu dertten kurtarın artık ya :(

Dipnot: Site film sitesidir. Keremiya wordpress teması kullanılmaktadır. Yardımcı olacak arkadaşlar mümkünse skype üzerinden görüşmek isterim.
 
- Tema w***z ise shell dediğimiz zararlı dosyalar vasıtasıyla sitenize erişilmiş olabilir veya comments.php de bu link warezi paylaşan kişi tarafından eklenmiş olabilir.
- Sunucunuzda bulunan başka bir site hack edilerek server rootlanmış dolayısıyla size de erişim sağlanmış olabilir.
- Wp sisteme kurduğunuz bir eklentiden kaynaklı açık oluşmuş olabilir.
- Bilgisayarınıza trojen veya rat bulaşmış olabilir.
 
hocam bilgisayarımda rat olduğunu düşünmüyorum. Tema lisanslı orjinal temadır. Ama diğerleriyle ilgili mi değil mi nasıl öğrenebiliriz. Ayrıca bu linki nasıl silebilirim. comments.php içinde ki ilgili kodu sildim. Ama hala en çok hit alan filmlerimden birisinin içerisinde bu link var.
 
istedigin kadar sil hocam incobe ile sifrelenmiş tema dosyasinin icine bak imag.php yada functions icerisine bak kesin oradadir eger sildigin halde tekrar cikiyorsa oradadir yetki vermistir.
 
Site adı nedir hocam bakabilirmiyiz?
size pm atamadım hocam. O yüzden veremedim linkleri.
istedigin kadar sil hocam incobe ile sifrelenmiş tema dosyasinin icine bak imag.php yada functions icerisine bak kesin oradadir eger sildigin halde tekrar cikiyorsa oradadir yetki vermistir.
Hocam functions dosyasını inceledim. Fakat bulamadım. imag.php dosyasını da dizinde bulamadım. Skype bıraksanız detaylı bir görüşsek hocam.
 
Geri
Üst