• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Site Analizi

Muzo

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,

Projemde ilk sıralarda yer alan bir sitenin bilgileri aşağıdaki gibidir.
2014-12-10_1842.png

10 yıllık bir site bu. Turizm alanında faliyet gösteriyor.

Benim hedefim 2 yıl içinde ilk sıralarda yer almak.
Forum'da bir çok makale okudum. (makale nasıl yazılır, kodlama yapısı gibi)
İzlemem gereken önemli adım varsa yazarmısınız?İşim çok mu zor?
Rakibi iyi tanımak gerekiyor önce.
 
Turizm biraz meşakkatli bir sektör rakiplerini çok iyi analiz edip ona göre yol haritası çıkartman gerekli öncelikle.

Ama rakip analizinde yapılan hatalardan biri özellikle offpage seo da rakipler ile aynı tür backlinkler kasmak/kastırmak nasıl ki içerik girerken özgün olunması gerekiyor ise otorite siteler hariç backlink alırken/yaparkende seçici olmak gerekiyor.

İkinci olarak önünde 2 yıl var, google ın güncelleme konusunda atacağı adımları çok çok iyi takip etmen gerekli ki ona göre önceden önlemini alabilesin.
 
Herşeyinle rakip sitenin üstüne çıksan bile grafiksel anlamda. Seo Zaman işidir. Otoriter siteleri geçmekte zamana bağlıdır. Öncelikle Şu konuda ki adımları takip ederek başlayabilirsin. KONU
 
Turizm ile uğraltım sıkıcı bir sektör.Özellikle yazın çıldırıyorsun.Ama bir kaç kelime de gelirsen güzel ekmek yiyorsun kuşadası otelleri v.s gibi. Eğer işine yararsa 6-8 yıllık pr 2 turizm sitelerinden tanıtım v.s vereyim sana etkisi olur muhakkak.
 
Öncelikle içerik pazarlamasını seodan öncelikli tutarsanız 1-1.5 sene gibi rahatlıkla geçebileceğinize inanabiliyorum.Fakat bunların yanında kullanıcıya yarayacak içerikler,güzel bir tema şart.Backlink alırken değerli yerlerden almaya çalışırsanız 2k backlinkle kafaya gelirsiniz tabi bu backlinklerinizin kalitesiyle(trustrank ve diğer değerler) alakalı.

Ayrıca Kurumsal blog tarzında bir alanınız olmalı ve orada sağlam bir kamerayla çekilmiş,gezi fotoğrafları insanları turizme teşvik edicek yazılar hazırlar ve onu kaliteli resimlerle süslerseniz paraya para demezsiniz.
 
Merhaba, ana kelimeye çalışıp zaman ve para harcamaktan ziyade alt kelimelere çalışmak daha mantıklı olabilir. 1 ana kelimenin getireceği trafiği, 3 - 4 alt kelime getirebilir ve çok daha kısa sürede çıkabilirsiniz.
 
Bakalım şu anda maliyet , hedef, süre , verimlilik gibi faktörleri hesaplıyoruz.
 
Geri
Üst