• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Site Açmayı Düşünenler İçin Fikir

Jarvis

Kayıtlı Kullanıcı
Foruma yeni üye oldum forumun hareketsiz olduğu çok açık foruma ufakta olsa bi katkı katmak istedim.Ne yapabilirim dedim en çok yaptığım şeylerden biri olan fikir ürettim dedim.

Müzik sitesi ana konumuz bu ama biraz daha olaya görsellik ve fikir katmak istiyorum öncelikle hangi müzik dalını tercih edeceğiniz size kalmıştır çoğu kişinin müzik sitesi kurmaktan vazgeçmesinin sebebi telif haklarıdır bunun üstesinden gelmenin yolu basittir tabiki soundcloud telif hakkı sorunumuz halledicek ama nasıl hemen açıyorum konuyu soundcloud bir müzik sitesidir siteyi youtube gibi düşünebilirsiniz.Örneğin youtube üzerinden bir video sitenize koyacaksanız embed yolu ile sitenize eklersiniz buda videonun sahibinin youtube kanalından çekerek hiç bir telif hakkı sorunu yaşamazsınız video kaldırılması isteniyorsa firma youtube kanalıyla iletişime geçecektir soundcloud da aynı şekilde embed şeklinde alıp sitemize ekliyebiliriz soundcloud u genelde remix yapan insanlar kullanır yani sitenize remix müziklerde atabilirsiniz.Türkiyedende müzik yükleyen onlarca kanal var onlardan kendinize bir fikir düşünebilirsiniz sizin için ciddi bir proje olacaktır kendinize çeşitli türk veya yabancı remix şarkıları ekliyebilirsiniz veya direkt olarak şarkıların orjinallerini ekliyebilirsiniz tamamen size kalmış bir şeydir bir arkadaşım kendi hazırladığı remixleri bu siteye yükleyip blogspottunda paylaşıyordu.

Şimdi fikiri birazda görsel olarak tanıtmak istiyorum bunun için örnek bir wordpress teması buldum bu temaya bakarak gözünüzde geliştirip bu işi ben yaparım derseniz yaparsınız hayal edin sadece.

Temanın tam adı : Brooklyn Indie Band - Responsive Wordpress Theme

Tabi böyle bir siteyi açmak için müziklerle aranız iyi olmalı vede müzik çevreniz olmalı.

Bu arada embed kodunu nasıl alıcağız derseniz çok basit Share>Embed Örnek müziğe gitmek için tıklayınız.

Bu tema örnektir soundcloud için wordpress eklentileri mevcuttur soundcloud şarkıları tek tek istersenizde liste olarak sitenize ekleme seçeneği sunuyor vede bunu bir kaç farklı koymanıza imkan veriyor.

Peki böyle bir sitenin avantajları ne olacaktır en önemlisi sizin seven bir takipçiyse gün içerinde sık sık sitenize girip yeni paylaştığınız müziklere bakmak isteyecektir vede bunu her gün yapacaktır buda demek oluyorki başlıca bir kitleniz olacak eğer bi ssk sorgulama sitesi kurarsanız sitenize giren bir kişi bidaha işi düşmediği sürece girmeyecektir buda sizin en büyük artınız olacaktır her geçen gün kitleniz artacaktır belli olmaz bi bakmışsınız çok popüler bir müzik sitesi haline gelmiş olursunuz parayı nasıl kazanıcağız derseniz adsense gelirlerinden yanı sıra çok büyük hit yakalarsanız farklı müzik yapımcılarından reklam alabilirsiniz.

Sitenizi sürekli geliştirin ek özellikler ekleyin insaları sitenizde tutmak için yanı sıra blog bölümü açıp makaleler ekliyebilirsiniz.

Tavsiyelerim : Facebook sayfanıza çok fazla önem verin yeni eklediğiniz müzik listelerini facebook sayfanızdan paylaşarak sitenize insaları çekebilirsiniz.
Remix hazırlama konusunda bilginiz varsa kendi remixlerinizede yer verebilirsiniz.
Sitenizi açarken ciddi bir firma olarak değilde eğlence dünyası mensubu olarak düşünün ona göre bir domain alın genel bir isim alırsanız bu sizin için - değildir ama artı bir isim değildir örneğin genel isimden kastım hitmüzikler.com gibi domain bulmakta zorlanıyorsanız türkçe karekterli domain alabilirsiniz sadece [email protected] gibi e posta alamıyorsunuz.

Bu konuyu açtıkça açabilirim sayfalara sığmaz o yüzden burada bırakmak istiyorum eğer ilginizi çektiyse yorum yapın size tavsiye vermeye devam edebilirim.

(vay be ne kadar çok yazı yazmışım şimdi fark ettim oysaki daha anlatacak bir sürü şeyim var :D )

Fikir güzel teşekkürler. Şu yapılabilir. Yani insanlar müziği çok farklı yerden dinleyebiliyor. Olmayan bir konu verilebilir. Yani diğer müzik sitelerinden bir farkı olmalı.

Örneğin müzik dinleme sitesi her yerde var fakat: Efkarlıyım müzikleri, Evde parti ver müzikleri, gibi gibi böyle ruh haline göre dinlenebilecek müzikler tek listede listelenir ve dinletilirse diğer sitelerden bir farkı olabilir kanaatindeyim. Verdiklerim sadece örnek. Mizahta katılır: Kız arkadaşımdan ayrıldım diye bir liste olur batsın bu dünyadır vsdir olur içinde gibi gibi. (Telif olayı soundcloud ile aşılabilir diyorsanız tüm bu şarkılar oraya atılıp kendi listemiz ya da playerimiz oluşturulabilir.)

Gibi gibi. Fikir hoş. Geliştirilip piyasada olmayan verilirse müzik ekmek gibi. İhtiyaç Sürekli ruhun ihtiyacı desek yeridir. :)

(Telif olayı soundcloud ile aşılabilir diyorsanız tüm bu şarkılar oraya atılıp kendi listemiz ya da playerimiz oluşturulabilir.)

Hocam siteye biz upload etmediğimiz için en ufak bir sıkıntı bile olmayacaktır örnek olarak Deneme Seocry şarkı listesi oluşturdum diğer kanallarda bulduğunuz şarkıları add playlist diyerek liste oluşturuyorsunuz listeniz tamamlandıktan sonra listenize girip share embed deyip sitenize ekliyebiliyorsunuz eğer şarkı telif hakkı sorulursa şarkıyı ekleyen kanala gidip ordan kaldırtabiliyorlar yani sizinle hiç irtibat bile kurmazlar eğer siz upload ederseniz yine sizi bulacaklardır bir şey değişmeyecek yani ama birde şöyle düşünelim internette yüzlerce telif haksız müzik yükleyenler var telif hakkı olayını fazla takmayın sadece şuna dikkat edin şarkı daha internete düşmediyse yani çok yeni çıktıysa telif hakkını ararlar cezası yok siteden kaldırmanızı isterler sadece.

Hazırladığım playlisti görmek için tıklayın.(Resim)

Wordpress işaretlerseniz wordpress için paylaşma koduna çeviriyor more setting diyerek medya playerin rengini ve otomatik başlatmayı akif edebiliyorsunuz.

Bir donanım ekipman ve telefonları tanıtan site flash tv den aldığı tableti inceleme yaptı adam baya karaladı böyle talep mi olur gibisinden çekiçle girdi içini açtı yerden yere vurdu flash tv mail atmış kaldırın die onlarda kaldırmamış dava açıldı mahkeme siteden kaldırılmasına karar verdi o kadar.Yinede dediğim gibi siz upload etmezseniz daha garanti olur.

---

Mizah dediğiniz gerçekten güzel olabilir ama yinede dediğim gibi müzikle aranız iyi olmalı birde çevreniz olmalı

Boyle bir site acip .mix .music gibi alan adi alina bilir ben bu alan adlarina cok takdim gibi nese karnaval.mix kral.music biraz kopya oldu ama keyword acisindan harika.boyle bir proje gurup halinde gelistirilebilir aslinda.eglenceli ve tecrube kazanabilinicek bir proje devami gelsin :) sayfalar dolusu yazilsin rifki sever boyle fikirleri:)

Müzikle ilgili ne yapılabilir diye bende düşünüyordum bu fikir gayet güzel görünüyor. Fakat Türkiyeden kullanıcılar soundcloud daki müziklere ne kadar rağbet ediyor acaba ? İlgilerini çekermi ki...

Benim melodim.com adında bir domainim var. Melodi logo işleri popüler olduğu zamanlarda çok paralar kazanmıştım üzerinden ama artık bitti. Bende müzikle ilgili bir site yapmak istiyorum bu domaine sizce doğru bir domain olur mu bu iş için ?

İstenilirse gurup olusturulup projeye girilebilir.fikir biraz daha canlanmasi lazim ama.

Yayinlarsan iyi olurbsonucda fikirler hetkesde farkli yogruluyo ve ayni fikir olmakdan cikiyo :)

müzik dinleme sitelerine şahsi olarak ilgim var :) sadece bir dinleyici olarak.
bu psikolojik kıvama göre müzik verme durumu bence hoş bir fikir musicovery . com bence en iyisidir. (bir iki tane daha vardı şu an hatırlamıyorum)
bir bizim buralardan bir girişim vardı www.oguzkoc com.tr/moralingo-moral-durumunuza-gore-muzik

Geri