• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Sistem Değişikliğinde Yapılması Gerekenler?

ugur1671

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar Arkadaşlar,

Kurumsal bir sitem var. HTML bir site şaun için, kendi çapımda düzenlediğim bir site fakat site istediğim seviyeye gelmedi sanırım ON PAGE seoyu yapadım.Bu yüzden bir kaç arkadaşında tavsiyesi üzerine şimdi bu siteyi WORDPRESS'e geçirmeye karar verdim fakat hangi adımları izmeliyim sitemdeki düşüşü en azına indirmek için tam bir bilgim yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca Wordpress'te kullanabileceğim eklentilerdir, sistemsel değişikliklerdir gibi konularda da tavsiyeleriniz varsa bildirmenizi rica ediyorum.

Şimdiden, herşey için teşekkür ederim...
 
Merhaba,

Her bir sayfanı 301 ile yönlendirirsen indekslenen sayfalarını yeni yapındaki sayfarına kalıcı olarak yönlendirmiş olursun.
Madem WordPress'e geçmek niyetindesiniz o hâlde .htaccess dosyası ile 301 yönlendirmesi yapılmalı.

.htaccess dosyasına her bir sayfa için aşağıdaki gibi kayıt oluşturulmalı.

Redirect 301 /eski-sayfa1.html http://www.siteninadresi.com/yeni-sayfa1.php
Redirect 301 /eski-sayfa2.html http://www.siteninadresi.com/yeni-sayfa2.php
Redirect 301 /eski-sayfa3.html http://www.siteninadresi.com/yeni-sayfa3.php

Not: Aynı alan adında neden http://www.siteninadresi.com/ şeklinde tam yol veriliyor bilmiyorum ama bu şekilde kullanılmış örneklerde.
 
Wordpresste kullanılabilecek bazı belli başlı eklentiler (Bunlar benim kullandıklarım)
Akismet
All İn One Seo
Google XML Sitemap
ve temana en uygun gördüğün birkaç eklentide olabilir. Çok fazla eklentide siteni yavaşlatabilir bunuda unutma. Hatta dosyalarının sıkıştırılması için de GZippy eklentisini kullanabilirsin.
 
URL yapısını görebilirsek belki de hiç yönlendirme yapmadan wordpresse geçilebilir. Site adresinizi verebilirseniz yardımcı olabilirim.
 
Geri
Üst