• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Şimdi Ne Yapmalı?

sehriatlantis

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yaklaşık 5 senedir web site işleri ile amatör olarak uğraşmaktayım.
2 sene öncesine kadar;
-keyword domain
-az bişey kopya yada özgün çok önemi yok içerik
-ve bol bol anchortex backlink
bunlar siteyi yukarı taşımaya yetip artıyordu.
Birçok forumda seo bilen arkadaşlar çok farklı taktik ve tekniklerden bahseder oldular, ancak bunların birçoğu akedemik seviyede diye düşünüyorum, yani az buçuk kişinin anlayabileceği yada o denli vakit ayırıp yapabileceği işler değil. Zaten öyle bir anlatılıyor ki konularda bir süre sonra prof seviyesinde iki kişi arasında konu dönmeye başlıyor ve kimse ne olaya katılabiliyor ne de derdini anlatabiliyor. Şimdi bakıyorum bu forumda da böyle paylaşımlar başlamış.
Arkadaşlar eğer burada amaç birbirimize faydalı olmak ve yol göstermek ise ''al işte sana ne bilmem ne listesi'' at linkini demek olmamalı, bunlar gerçekten faydalı işlemler ise en azından bir iki resim yada video ile açıklanmalıdır.
Ayrıca şahsi fikrim paylaşılan listeler vs artık son kullanma tarihini doldurduğu yada işe yaramadığı için paylaşılıyor diye düşünüyorum.
Son olarak arkadaşlar günümüzde basit anlamda ne yapılmalı nasıl bir yol izlenmeli ki herkes az da olsa bi yerlere gelsin.

Temel olarak özgün içerik ve uygun sosyal medyada tanıtım yapmak ilk etapta yapılabilecek ilk şey bence. Devamı zamanla gelişiyor zaten.

Zaten öyle bir anlatılıyor ki konularda bir süre sonra prof seviyesinde iki kişi arasında konu dönmeye başlıyor ve kimse ne olaya katılabiliyor ne de derdini anlatabiliyor. Şimdi bakıyorum bu forumda da böyle paylaşımlar başlamış.

Seocry üyelerinin hatırı sayılır bir kısmı SEO profesyoneli. Bu yüzden "prof seviyesinde" çok sayıda yazışma olacak ve bence bu güzel birşey. Bu sayede en uzman olanımız bile forumdan fayda görecek.

Belki yazışmalara temel, orta, ileri gibi seviye verilebilir. Fakat genelde konuların açılışında ne seviyede olacağı anlaşılıyor. Soruyu ilk soran konuya çok vakıf değilse bunu belirtebilir; cevap verenler de mümkün olduğunca temel seviyeye hitap edecek şekilde yazmaya çalışabilirler. Öbür türlü her tartışmayı temel seviyeye indirgemek için detaylandırmak hakikaten çok zahmetli olacağından paylaşımlar azalır.

Birisi "alın size birsürü backlink, hayrını görün" diye liste gönderdiyse onu eleştirmek yerine teşekkür etmek gerekir bence. Nasıl kullanılacağını bilmiyorsak zahmet edip öğrenelim bir yerlerden. Tüm soruların cevabı arama kutusunda var. Bu forumdaki bazı paylaşımlar gerçekten çok değerli; para verip alamayacağımız bilgiler, kıymetini bilelim.

Temel seviye için siteye bir SEO sözlüğü eklemek, ya da basit anlatımlı bir bilgi bankası oluşturmak da düşünülebilir bu arada.

Seocry üyelerinin hatırı sayılır bir kısmı SEO profesyoneli. Bu yüzden "prof seviyesinde" çok sayıda yazışma olacak ve bence bu güzel birşey. Bu sayede en uzman olanımız bile forumdan fayda görecek.

Belki yazışmalara temel, orta, ileri gibi seviye verilebilir. Fakat genelde konuların açılışında ne seviyede olacağı anlaşılıyor. Soruyu ilk soran konuya çok vakıf değilse bunu belirtebilir; cevap verenler de mümkün olduğunca temel seviyeye hitap edecek şekilde yazmaya çalışabilirler. Öbür türlü her tartışmayı temel seviyeye indirgemek için detaylandırmak hakikaten çok zahmetli olacağından paylaşımlar azalır.

Birisi "alın size birsürü backlink, hayrını görün" diye liste gönderdiyse onu eleştirmek yerine teşekkür etmek gerekir bence. Nasıl kullanılacağını bilmiyorsak zahmet edip öğrenelim bir yerlerden. Tüm soruların cevabı arama kutusunda var. Bu forumdaki bazı paylaşımlar gerçekten çok değerli; para verip alamayacağımız bilgiler, kıymetini bilelim.

Temel seviye için siteye bir SEO sözlüğü eklemek, ya da basit anlatımlı bir bilgi bankası oluşturmak da düşünülebilir bu arada.
herkesin paylaşımına teşekkürlerimizi iletiyoruz, ayrıca;
zahmet edip araştırmadığımızı kim dedi, ayrıca;
şahsım adına da ben bu işleri bilmiyorum yada biliyorum demedim; ayrıca
dedim ki herkes bişeyler paylaşsın gündemin seo teknikleri neyse diye, ayrıca;
saldırı gibi yazmanıza gerek yok; ayrıca;
bu forumda sanırım tek profosyenel olmayan sizsiniz.

Zamanında bir öneri getirmiştim, ama rağbet görmedi. Tam da yapmak istediğim buydu: Uzman üyelerin detaylı bir arşiv oluşturması ve sektörde yeni olanların da bu arşivden faydalanması.

Zamanında bir öneri getirmiştim, ama rağbet görmedi. Tam da yapmak istediğim buydu: Uzman üyelerin detaylı bir arşiv oluşturması ve sektörde yeni olanların da bu arşivden faydalanması.
Güzel bir düşünce, güzel bir öneri ancak bu forumdaki uzman üyelerinin böyle bir arşiv oluşturmak için zamanı var ? Yoksa gerçekten böyle bir şey yapılması herkes adına çok yararlı olacaktır.

Geri