• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

SEO'nun Zamana İhtiyacı Olması. Vaka Analizi

Tyler

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar, Üzerinde çalıştığım kelime "halı yıkama" Bu kelimede çok fazla rekabet olduğunu söyleyemem. Google bu kelimede daha çok kökleşmiş siteleri ve düzenli şekilde çalışma yapılmış sitelere öncelik veriyor diye düşünüyorum.
Öncelikle elimde "halı yıkama" kelimesinde ilk sayfaya yükselmesi gereken sitenin çalışmalarına Eylül 14 te başladım.

Neler yapıldı?
1
.Hedefimiz olan ilk sayfada ki sitelere Ahrefs,moz,Searchmetrics ve Majestic araçları yardımıyla analiz yapıldı.

2. 7 yıllık bir domain alındı.

3.Siteye sıfırdan Wordpress tema yazıldı.

4. Sitenin içeriğini zenginleştirmek adına, tüm Anadolu ve Avrupa da ki bölgeler için 350 kelimelik makaleler yazıldı. Ayrıca Ana başlıklar olan "halı yıkama","koltuk yıkama","el dokuma halı tamiri" makaleleri yazıldı.

5.İlk ay hiçbir şekilde link çıkışı yapılmadan, tamamen iç seo olayı üzerine çalıştık. SEO'da bence Off page SEO dan önce İç SEO olayını en üst seviyeye getirmemiz gerekiyor ki, OFF page yaparken herhangi bir sekteye uğramamız lazım.

6.İkinci ay paravan siteler oluşturuldu ve hepsine ana site gibi davranılıp sıralamara girene kadar link çıkışı yapılmadı.

7. İkinci ayın sonunda Dış seo çalışmalarına başladık.

7.1: Güçlü Sitelerden Tanıtım Yazıları alındı.

7.2: Sosyal Medya Nirvanaya ulaştı.

7.3: Sosyal İmleme İşlemleri Yapıldı.

7.4: Forum tanıtım işlemleri yapıldı.

7.5: Pr8,9 Profil Backlinkler doğal şekilde elde edildi.

8. Üçüncü ayımıza girdiğimizde paravan sitelerimizden link çıkışları yaptık.

Ve bu çalışmalar sonunda 3 aylık bir süreçte "halı yıkama" kelimesinde ilk sayfaya(gidip geliyor) ve tüm bölgelerde 1.sayfaya geldik.

Şimdi dikkat çekmek istediğim konu; Sitemize 3 aylık bir süreçte doğal ve güzel bir çalışma yapılmıştır. İlk maddede incelediğimiz sitelerin çok çok üstüne çıkan bir çalışma olmuştur. Ama hala o siteleri geçebilecek bir süreye ve düzene ulaşamadık. Çünkü Google yapılan çalışmanın kalitesinden çok acaba bu çalışmalar devam edecekmi? Sürekliliği olacak mı ? Yoksa bırakıp gidecekler mi? diye hala bizi onlarla aynı seviyeye getiremedi. Şimdi Sizlere Ahrefs İstatistiklerini veriyorum;

Rakip ve lider Site;
yanlogo3-11.png

Bizim Site;
ahrefs2.png

Bu tablolarda Referring Pages incelediğimiz biz 3 aydır çalışma yapıyoruz. Rakip site ise 1 yıldır inişli çıkışlıda olsa bir çalışma yapıyor. Bu yüzden dikkat çekmek istediğim nokta SEO yaparken Black Hat Seo yapmayıp doğal oynadığınız sürece beklemeniz gerekecektir.

Teşekkürler umarım yararlı bilgiler olmuştur.

Çok yararlı bilgiler içeriyor. Teşekkürler emeklerin için, umarım önümüzdeki günler sana istediğin sıralamayı getirir :)

Çok güzel bir iş yapmışsın.
Sektörün ile ilgili halı yıkama kelimesinde Google şehirlere göre sıralama çıkarıyor. Siteyi yapma amacını bilmiyorum ama bu site üzerinden devam edeceksen şehir bazında ilerleyebilirsin.
Örneğin her şehire bir sayfa veya sub açabilirsin. İçlerine de ilçeleri eklersin. Halı yıkama aramasından daha ziyade nişantaşı halı yıkama (veya hizmet verdiğiniz il/ilçeler) daha doğru bir anahtar kelime olabilir. Hem sürekli hit alarak hem de sağlam seo yapın ile gerçek manada bu konuda otorite haline gelebilirsin.

Gayet güzel olmuş. Yanlış şunu da belirtmek gerekir. İç seo yaparken, Google genelde makalelerin otorite linkler ve makale ile ilişkili linkleri yazı içerisinde vermek yararlı olur. Genelde nofollow olmalıdır. Artık içerik hazırlarken insanların bir nevi kitap yazmasını istiyor Google. (Kaynakça vs. mantığı)

Çok güzel bir iş yapmışsın.
Sektörün ile ilgili halı yıkama kelimesinde Google şehirlere göre sıralama çıkarıyor. Siteyi yapma amacını bilmiyorum ama bu site üzerinden devam edeceksen şehir bazında ilerleyebilirsin.
Örneğin her şehire bir sayfa veya sub açabilirsin. İçlerine de ilçeleri eklersin. Halı yıkama aramasından daha ziyade nişantaşı halı yıkama (veya hizmet verdiğiniz il/ilçeler) daha doğru bir anahtar kelime olabilir. Hem sürekli hit alarak hem de sağlam seo yapın ile gerçek manada bu konuda otorite haline gelebilirsin.

Hedefe bölge sadece İstanbul, ama dediğin mantıklı o tür bir sistemde tutabilir. Tşk. Yorumun için.

Aslında ülkemiz site sahiplerinin en büyük eksiği de bu, azimli olmak, yavaş ve emin adımlarla yapılan her iş başarıya ulaşıyor fakat bizler tezcanlı olduğumuz için kaybediyoruz. Bölge bölge çalışma yaptığınız anladığım kadarıyla, şu açık bir gerçek ki bu bölgesel çalışmalar ve bağlantılı yapılan, örnek, şişli halı yıkma- mecidiyeköy halı yıkama vb. google yönergelerini iptal etmekte, ne kadar özgün yazılar yazılsa da sırf bu bağlantılı yapıdan dolayı size ceza vermekte, sıkça gördüğüm bir durum bu.

bu halı yıkama sitesi size ne gibi bir katkı sağlarki?

halı yıkama firmalarına reklammı satmayı düşünüyorsunuz?

daha zor bir kelime için çok benzer bir yol haritası çıkarıp yola çıktım demek aklın yolu birmiş + :) ama ben daha ilk haftasındayım

Geri