• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Seo'nun server lokasyonuna etkisi

Winchester

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merak ettiğim nokta başlıktaki gibi seo nun server lokasyonuna etkisi nederece var örneğin ingilizce bir site türkiyede bi server barınsa zararı olur mu ?

Sadece mantıken yazmaktayım, eğer hız ve bağlantı bir SEO kriteri (sinyali) ise lokasyona göre bir etki söz konusu olacaktır, fakat sağlam bir bağlantıdan çok aşırı uzak olmayan bir noktadan hizmet alınsa da olur. .ülke uzantısı da aslında bir kriterdir, fakat buna benzer olan lokasyon tercihinin aynı ölçüde olacağını sanmıyorum. Keza bir oyun sunucusuna bile bağlanırken sunucuya uzaklığınız ve bağlantının kalitesi sizin performansınızı etkiler bu bağlamda bakarsak, çok az da olsa dolaylı yönden etkisi olacaktır.

geçen hafta bendede aynı sorular vardı kafamda ve sonunda gittim ABD lokasyonlu tercih ettim genel söyleniş çok etkisinin olmadığı ama yinede nereye hizmet ediyorsanız o bölgenin lokasyonunu almakta fayda var :)

Geçen hafta bir sitenin lokasyonunu türkiyeye taşıdım gözle görülür farklılıklar oldu baktığım kelimelerde 2-4 sıra yükseldi

Bu konuda bilinenin aksini düşünüyorum. Global bir proje yapacaksanız sunucu lokasyonunun önemi yoktur. CDN kurarak site hızınızı arttırmanız kafidir. Baktığımız vakit bir çok fransa, Latin Amerika lokasyonlu ancak google'da ingilizce aramalarda kafada olan siteler mevcut.

Geri