• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Seo kitapları işe yarar mı ?

ata350

Kayıtlı Kullanıcı
Elimde iki türkçe seo kitabı var. Zamanında gerek çekiliş gerek kampanya olsun almışım evimde duruyor. Soruların ikisi de seohocası tarafından yazılmış. Biri sorularla seo kitabı, diğeri de uzmanından seo kitabı. Vaktimi harcayıp okumalı mıyım ?

Günlük hiti 20k'ya yaklaşan bir websitem var ve artık kendime yeni bir yol haritası çıkaramıyorum bundan sonra ne yapacağımla ilgili.

Hocam sitene icerige devam et kaliteli sitelerden link al inleme yap adsense takil kitap felan hikaye

Seo bilginizi nerede gördüğünüze bağlı. Ben içindekilerin çoğunu kesinlikle biliyorum dememe rağmen okuyayım gene dedim. Maksat okumuş olalım bakarsın farklı bilgi çıkar bana değer katar diye. Ama sizin bileceğiniz iş tabi, kitap dışında da online'da tonlarca kaynak mevcut :)

Okumak iyidir. Kitaptakilerin %99'unu biliyor olsanız bile yeni birşeyler öğreneceksiniz demektir. Zaten SEO işinde o yüzde birlerle rakiplerinizin önüne geçersiniz.

İnternetten öğrenmek de bir seçenektir, ama önce neyi araştırman gerektiğini bilmek lazım.

Benim tavsiyem; sitenizi woorank.com'da sorgulayın; site puanını 100'e çıkarmak için verilen önerileri okuyun; sonra da o konu başlıklarını internette aratıp en iyi geliştirmeyi nasıl yapabileceğinizi öğrenin.

Site 20K'yı bulduğuna göre iyi yolda gidiyor demektir. Değişiklik yapacaksanız da çok radikal olmasın. Tek tek, sitenin ahengini bozmadan yapmanızı tavsiye ederim.

Merhaba, SE0 2013 (Mustafa Aydemir), SEO 2015 (Gökhan Barışkan), Uzmanından SEO, Sorularla SEO (Kaan Gülten) gibi yazarların toplamda 3 kitabını okudum. Şimdi ise SEO & SEM ( Aykut Aslantaş'a ait kitabı okuyacağım. Hepsini de tavsiye ederim. Kaan Gülten'in kitabı çok iyi diğerleri ile arasında bariz fark var.

Basit bilgilerin tekrarından başka bir şey değil bence. Kimse özel tekniklerini asıl püf noktalarını paylaşmıyor maalesef.

Bende inanmıyorum seo kitaplarına. O tekniklerin hep insanları istedikleri bir tarafa yönlendirmek olduğunu düşnüüyorum. Belirli bir tarafa hepimiz yönlenicez onlar da ters köşe yapıp kazanacaklar. Bu mantıkdayım ben.

Kitap okuyacak vaktim olsa oturur Abdussamet hocamın tüm yazılarını baştan sona okurdum. En azından hepsi uygulanmış ve denenmiş yöntemler. :)

Güncel ise işe yarar uygulama örnekleri var ise yoksa eski bir kitap ise işe yarar diyemem.. adı üzerinde eski.

Piyasadaki kitapların bir çoğuna baktım çoğu boş lafları eveleyip geveliyor. Neymiş h taglarının kullanımı önemliymiş yok mobil temamız olmalıymış gibi genelde kalıplaşmış şeyleri süslemişler ben böyle şeylere denk geldim.

Bence seo en iyi forumlardan, bloglardan öğreniliyor. Kitapları okuyup zaman harcanması yerine webmaster yönergelerini okumak daha etkili bence.

Piyasadaki kitapların bir çoğuna baktım çoğu boş lafları eveleyip geveliyor. Neymiş h taglarının kullanımı önemliymiş yok mobil temamız olmalıymış gibi genelde kalıplaşmış şeyleri süslemişler ben böyle şeylere denk geldim.

Bence seo en iyi forumlardan, bloglardan öğreniliyor. Kitapları okuyup zaman harcanması yerine webmaster yönergelerini okumak daha etkili bence.
çoğuda ek olarak forum konulaırnı alıntı yapıyor .d

Seo kitapları en belirgin olarak yazarına ün, prestij ve para kazandırma işine yarar.

Elimde iki türkçe seo kitabı var. Zamanında gerek çekiliş gerek kampanya olsun almışım evimde duruyor. Soruların ikisi de seohocası tarafından yazılmış. Biri sorularla seo kitabı, diğeri de uzmanından seo kitabı. Vaktimi harcayıp okumalı mıyım ?

Günlük hiti 20k'ya yaklaşan bir websitem var ve artık kendime yeni bir yol haritası çıkaramıyorum bundan sonra ne yapacağımla ilgili.

Geçen DevFest vardı Sivas'ta. Ben de katıldım aynen kalıplaşmş şeyler.

Dikkatimi çeken bir şey olmuştu. SEO hocasının kurucusu Kaan Gülten konuşmacı. Bir örnek verdi Başbakana Atıf diye, aynı örneği ondan önceki etkinlikte SEO hocasının bir çalışanı Hürriyet olarak örne vermişri. Yani ben Başbakana olumsuz bir atıf yaparsam milyanda bir etki eder o bana yaparsa kapıma gazeteciler yığılır demişti. Öteki örnek Hüriyet gazetesi üzerindendi. Her neyse, Kaan Gülten önce başbakan dedi ilerleyen konuşmada "demin vermiş olduğum hürriyet örneğinden..." dedi. Ben pür dikkat dinlediğim için Hürriyet geçmedi. Dedim o an, ulan adamlar hep aynı şeyleri analtıyor. Hatta sitesinde bir konuşması daha vardı başka yerde, aynı sunumu aynı cümlelerle anlatıyordu. Aaah ah.

Okumak yerine uygulamak lazım. Okuyalım da uygulamaya geçmeyince faydası olmuyor ki.

Geri