• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Sadece Bir Üniversite Öprencileri İçin Forum Sitesi

sekeno

Kayıtlı Kullanıcı
Daha önce buraya bir konu açmıştım. Okuduğum şehir ve üniversite ile ilgili bir site açmak istiyordum. Üniversite ile ilgili haberler falan paylaşmayı düşünüyordum. Destekçi bulamadığım için vazgeçtim.
Şimdi aklımda bir forum sitesi fikri var. Sadece üniversite öğrencilerinin kayıt olabileceği bir site. Üniversite öğrencilere eposta hizmeti veriyor. Böylece sadece öğrenciler kayıt olabilecek. Forumda şu kısımları düşünüyorum:
  • Ev arkadaşı arama
  • İkinci el eşya
  • Sınav soru paylaşımı
  • İndirim haberleri
  • Üni ile ilgili haberler
  • Geyik
  • Sosyal kulüpler
  • Ünide olan etkinlikler
Vize ve final sorularının paylaşıldığı bölümü sadece üyelere açarsam öğrencilerde kayıt olmak zorunda kalır. Böyle bir fikrim var ama yine kimse desteklemedi. Ne dersiniz arkadaşlar tutar mı bu fikir? Herkesin fikirlerine açığım.

bir çok üniversitenin kendine ait forumu var. Genellikle de yurtta kalanlar kullanır. Bu forumların kullanım amacı ise üniversite içerisinde film paylaşmaktır. Eğer üniversitede isen ve yurtta kalıyor isen film-dizi paylaşımı kısa vadede hemen hit sağlar. Temel düzeyde bir ftp ağı kurmayı biliyorsan değerlendirebilirsin. Üniversite içerisinde olduğun için hızlı bir şekilde veri paylaşımı yapılabilir.

Sosyal medyayı iyi kullanır ve gerçekten dikkat çekecek içeriklerle öğrenciyi kendine bağlayabilirsen hit alabilirsin. Örneğin facebook gruplarında sürekli ders notları paylaşılır pdf ler defterden çekilen fotoğraflar vs. bir ton içerik bulunabilir. Ama bu gruplar genellikle sınıfların kendi 50-100 kişilik kapalı gruplarıdır. Buraları takip eder içeriklere ulaşabilirsen vize final haftalarında güzel hitler yakalayabilirsin. Denemekten birşey kaybetmezsin emek harcanan her şeyden para kazanabilirsin. Şimdiden yolun açık olsun.

Bir de tavsiyem forum tarzı sitelerde artık eskisi gibi ziyaretçi uzun süreli kalmıyor. Bunun yerine magazin temalarından bol görselli bi blog açsan daha çok takip edenin olacağını düşünüyorum..

Sosyal medyayı iyi kullanır ve gerçekten dikkat çekecek içeriklerle öğrenciyi kendine bağlayabilirsen hit alabilirsin. Örneğin facebook gruplarında sürekli ders notları paylaşılır pdf ler defterden çekilen fotoğraflar vs. bir ton içerik bulunabilir. Ama bu gruplar genellikle sınıfların kendi 50-100 kişilik kapalı gruplarıdır. Buraları takip eder içeriklere ulaşabilirsen vize final haftalarında güzel hitler yakalayabilirsin. Denemekten birşey kaybetmezsin emek harcanan her şeyden para kazanabilirsin. Şimdiden yolun açık olsun.

Bir de tavsiyem forum tarzı sitelerde artık eskisi gibi ziyaretçi uzun süreli kalmıyor. Bunun yerine magazin temalarından bol görselli bi blog açsan daha çok takip edenin olacağını düşünüyorum..
Hocam başta belirttiğim gibi bende blog kurmayı düşünmüştüm ama blog kurarsam sadece yöneticiler içerik ekleyebilecek. Forum sitelerinde ise herkes kendi içeriğini ekleyebildiği için geri dönüş oranının daha çok olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda benim bütün ders notlarını bulup paylaşmam imkansız. Ama forum ilgi çekerse gönüllü olarak not paylaşanlar olacaktır.
Şöyle birşey de olabilir. Wordpress forum eklentileri var. Dediğiniz gibi bir blog kurup yanına forum kurulabilir.

Forum mbana göre eskide kaldı. Müllet artık Facebook dan çıkmıyor.
Üniversite Sitesi + Forum kurdum. Forum öldü, site ile devam ediyoruz.
Bu sene dışardan reklam alımı falan yapmaya başladık canlandı bira zişler.

Üniversiteden Öğprenci Portalı tarzı site yoksa bence güzel bir sosyal medya desteğ iiel bir haber sitesi kurabilirsin.
Ancak çevren ve zamanın olması lazım.
www.saukampus.com biz 4 senedir üzerinde zaman harcıyoruz. Yeni yeni kendisine gelmeye başladı.

Geri