• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Paravanlar hk.

elegan

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar, bu paravanları açarken a class b class .. filan diye ıp adlandırmaları var da. Bilgisizim bu konu da. Şimdi ben bir reseller'e tüm paravanlarımı kursam sorun mu olur?

arkadaşlar, bu paravanları açarken a class b class .. filan diye ıp adlandırmaları var da. Bilgisizim bu konu da. Şimdi ben bir reseller'e tüm paravanlarımı kursam sorun mu olur?
Resellere çoğu zaman farklı ip tanımlanmıyor.O yüzden paravan kuracaksınız vds alın birde size özel ip alın kaç site kuracaksınız o şekilde yapın.

anladım, yani reseller'e kursam sorun olur öyle mi? olursa nasıl bir sorun olur?

Mantık arama motorlarını kandırmak için paravan siteleri farklı ip adreslerinde kullanılmasıdır.
Birde a-b-c class ip diye bir muhabbet var.
Örneğin aldığın ip adresleri aynı seriden giderse yine bir işe yaramazmış.
xx,xxx,xxx,111
xx,xxx,xxx,112
xx,xxx,xxx,113

Resellerde hiç kullanmadım bilmiyorum ama vds ve ip adresleri alıp bu işlemi uygulayabilirsin.
Farklı ip adresleri kullanıp aynı adsense hesabını veya webmaster tools hesabını kullananları gördüm.
Paravan siteler daha önce aynı ip adresindeyse şimdi değiştirmen işe yarar mı araştırmak lazım.
Eğer bu işlemi uygulayacaksanız iyice araştırın.

Ben paravan site kullanmadım hiç. Sağda solda okuduklarımla böyle bir şey olduğunu biliyorum.
Doğru veya yanlış bildiklerim bunlar.

Kolay gelsin.

teşekkürler de bana net bir bilgi lazım ya. ben bloglara ana site davranıp geliştirip aralarında link inşası yapıcam. yani bir insanın aynı sunucuda 10'larca sitesi olamaz mı ki?

Bir kişinin aynı sunucuda onlarca sitesi olabilir ancak birbirlerini yukarı çekecek etki gösteremezler.

Farklı host sağlayıcılarından hosting satın alınarak paravan ihtiyacı karşılanabilir bence.

111.111.111.111
a . b . c .
yani ilk sayılar a class 2. kısım b class 3. kısım c class ip olarak adlandırılıyor.

Aynı analytics hesabı üzerinden yönettiğim sitelerde bile link çıkışı yaptım bir sorunla karşılaşmadım. Google'ın bu ip olayına çok fazla takılacağını sanmıyorum spam olmayan ve özenle yapılmış sitelerden özenli bir şekilde link inşaası yapılırsa bir sorunla karşılaşılacağını düşünmüyorum. Google veya daha genel tanımla arama motorları bir makinede kaç farklı müşterinin kaç farklı sitesinin barındığının farkında. Site alışverişi ile sitelerin hosting ve ip değişiklikleri yapıldığının da farkında bunları göz önüne alarak daha önce aynı ip den çıkıyor diye kötü muamele yapılacağını sanmıyorum. Şirket içi transferler ile çok fazla site alışverişi yapılıyor. Aramızda tek bir site için makine tahsis eden kaç kişi var.
Ama bunlar benim şahsi fikirlerim olumsuz etki gören arkadaşlar var ise tecrübelerinizi öğrenmek isterim.

Farklı host sağlayıcılarından hosting satın alınarak paravan ihtiyacı karşılanabilir bence.
Bence de hiç C class, A class işine bulaşmadan her site için farklı hosting firmalarından hostning alın. Biraz maliyetli olur belki reseller veya VDS e göre ama bugünün şartlarında bir VDS ile 1 ip adresi geliyor ek olarak isteyeceğiniz her ip adresi de zaten bir yıllık hosting ücretinden daha pahalı olabiliyor(ortalama yıllık 50 TL). Ama tabi sadece farklı ip göstermekle google amcayı kandırman sözkonusu değil. ip adresleri, whois bilgileri, webmaster tools hesapları gibi bilgilerin de farklı olması gerekiyor. Daha bir çok konu var tabiki.

Bence de hiç C class, A class işine bulaşmadan her site için farklı hosting firmalarından hostning alın. Biraz maliyetli olur belki reseller veya VDS e göre ama bugünün şartlarında bir VDS ile 1 ip adresi geliyor ek olarak isteyeceğiniz her ip adresi de zaten bir yıllık hosting ücretinden daha pahalı olabiliyor(ortalama yıllık 50 TL). Ama tabi sadece farklı ip göstermekle google amcayı kandırman sözkonusu değil. ip adresleri, whois bilgileri, webmaster tools hesapları gibi bilgilerin de farklı olması gerekiyor. Daha bir çok konu var tabiki.
Hocam bence burada google' yi kandırma değil de referans niyetine verirsek bence daha değerli olacaktır ve haliyle backlink. Kendimizi kandırmayalım, karşımızda belki de dünyanın en gelişmiş algoritması var arama motoru olarak ve her dakika güncelleniyor. Alengirli iş olarak ne yaparsak yapalım eninde sonunda google çakacaktır tokadı. Zaten blackhatseo yapanlar neden kaybediyor sizce? illaki bi açık verip, google basıyor tokadı. Yararlı bir site diğer bir yararlı siteye link veriyor bence bunda bir oyun aramaz google. Çünkü neyin ne olduğunu ayırt edebilen bir sistemde çalışıyoruz.

teşekkürler de bana net bir bilgi lazım ya. ben bloglara ana site davranıp geliştirip aralarında link inşası yapıcam. yani bir insanın aynı sunucuda 10'larca sitesi olamaz mı ki?

Öncelikle bu yapılanı kişi yemiyorsa Google hiç yemez. Sonra, diğerlerinin bir çok sitesi olabilir. Misal bir dijital ajans kendi yaptığı sitelerin altına imzasını ve haliyle bağlantısını ekliyor. Bundaki amaç da bu konu ile aynı. Fakat bunu işin imzası olarak yapılıyor. O siteyi ziyaret eden belki görür ve müşterisi olur diye.

Öte yandan ilgi çeken bir projenin sahibinin "genellikle" bir çok sitesi yok. Ya da olsa da zaten her sitesine en az 1 sunucu ayırıyordur. Misal twitter.

Bu gibi sitelerin sahipleri bizler gibi oyun, resim, fıkra sitelerini öne çıkartmaya çalışmıyorlar.

Bu sebeple bizler biraz daha ince eleyip sık dokumak durumundayız. Neticede teknik ve maddi olanaklarımız en azından belki şu an için kısıtlı.

Herkesin projelerinin iyi yere gelmesi dileğiyle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
Geri