• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Paravan siteler için domain seçimi

Muzo

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,

Paravan siteler için domain konusu kafamı sürekli kurcalıyor. Yeni domain ile mi başlamak daha iyi yoksa düşen domainlerden yararlanmak mı?

Ufak bir araştırma yaptım ve kendi sektörüme uygun bir domain buldum düşecek olan.

Fakat kriterler nasıl olmalıdır?

Buldugum domainin link istatistiği:
2014-12-13_1243.png

6 yaşında bir domain ve düşecek yakın zamanda. Pagerank 2 gösteriyor.
Fiyatı 12 dolar sizce fayda sağlar mı? Başka hangi kriterlere bakmalıyım.

Teşekkürler

Merhaba Arkadaşlar,

Paravan siteler için domain konusu kafamı sürekli kurcalıyor. Yeni domain ile mi başlamak daha iyi yoksa düşen domainlerden yararlanmak mı?

Ufak bir araştırma yaptım ve kendi sektörüme uygun bir domain buldum düşecek olan.

Fakat kriterler nasıl olmalıdır?

Buldugum domainin link istatistiği:
2014-12-13_1243.png

6 yaşında bir domain ve düşecek yakın zamanda. Pagerank 2 gösteriyor.
Fiyatı 12 dolar sizce fayda sağlar mı? Başka hangi kriterlere bakmalıyım.

Teşekkürler

Bence yaşlı domainlerin faydası çok daha fazla olacaktır. Tabi ki bu domainleri farklı içerikler ile çok daha fazla geliştirerek ana siteyi dahi geçebilirsiniz. Paravan blog için kullanılacak domainleri sıfırdan seçmekten yanayım. Paralel bir yükseliş çok daha mantıklı olacaktır.

hocam bende daha once dropdomain aldım, PR3'du.Sıteyı aldım kurdum ıcerıklerı attım VMT'ye bır ekledım dunyam şaştı.Sıtenın cok fazla spam'a maruk kaldıgına, arama motorlarında ındexlenmeyecegıne daır bır maıl aldım google'da.

allahtan sıteyı paravan amaçlı kullanacaktım ve kendı ozel VMT hesabıma degıl paravan sıtelerımın tutuldugu gmaillerden bırıne eklemısdım.Domain'ı dırekt olarak kaldırdım ve suresı bıtınce yenılemeıdm.

satın alırken domain uzerınde yapılan ıslemlerı bır araştır derım, PR fake mı, kaç tane lınk almış daha once gıbı konular onemlı.spam olmadıgı surece guzel

kaliteli domainse eski, yıllanmış ve sağlam backlinkleri olan domain biraz daha avantajlı. Ama bu tarz domainleri yakalamak biraz zor ve maliyetli. Sadece PR değerine bakarak domain almayın bence. Turustrank değeri benim için PR den daha önemli. PR5 trustrank 2 olan bir siteden aldığım backlinkten, PR1 ama trustrankı 4 olan bir site daha çok fayda sağlıyor.

satın alırken domain uzerınde yapılan ıslemlerı bır araştır derım, PR fake mı, kaç tane lınk almış daha once gıbı konular onemlı.spam olmadıgı surece guzel

Geri