• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Paranoya 1 : Seo Hosting

Muzo

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,

Seo Hosting'in ne kadar etkili olup olmadığını biraz yakından inceleyelim.

Seo Hosting'in bilinen amacı her siteye farklı ip verip google bir nevi kandırmak(yerse)?
Genel olarak seo hosting alıp linkwhell yapısı üzerinden gidiliyor ve link çıkışları sağlanıyor farklı ip'lerden. Biz böyle biliyoruz.

Deneme için seo hosting alıp tracert çekiyoruz ip'leri ve sanıldığı gibi ip'ler son pinglemede farklı çıkıyor ya bir öncesi?

Aşağıda 3 farklı ip'ye tracert çekiyor ve izlemiş oldugu yolları inceleyelim.
atLHFyG.png
YQFH2Bu.png
hbyvGqO.png

Testler sonucu görüyoruz ki ip'ler değişmiş son noktada fakat bir öncesindeki server ip hepsinde aynı.
Yani biz o seo hosting'i kullanarak 50 site açsak dahi sondan bir önceki ip adresi hepsinde aynı.
Bu şekilde bir link ağı kurdugumuzu farzedelim.

Sizce Google bunu yermi?

Seo hosting i ne kadar kaliteli alırsanız yeme olasılığı o kadar düşer diye cevaplayayım.

Eğer Türkiyedeki genel kafa yapısı itibari ile bakacaksak olaya % 90 nını yemez. Kalan % 10 nun % 3 ü kaliteli türk firmaları ile çalışıyordur kalan % 7 ise adam akıllı parasını bastırıp kaliteli yabancı firmalar ile (şahsen seo hosting alacak olsam kesinlikle türk firması ile çalışmam normal hostingdeki başarımız ortada).

Ayrıca gene seo hostingi aldık, siteden verilen link çıkışları siteler arası zincir linkler gibi şeylerin hepsi enselenmeyi etkileyecek şeyler. Senin senaryon fazla muğlak gibi geldi, çok fazla olasılık, teori ve enselenme durumu var. Google siteler arası bağlantıları sadece ip ile ayırmıyor ki? Verilen link çıkışına kadar sayıyor çatır çatır.

Açıkcası google herşeye bakabilir, benim sadece değinmek istediğim seo hosting ile ilgili. Yoksa diğer senin dedigin gibi bir çok olasılık var. Biz google'ı kandıramayız aslında , o bizi kandırır :)

hocam bence seo hostın yedırme konusunda tek basına olursa yemez.ben soyle yapıyorum.

Farklı fırmaların farklı ulkelerdekı sunucularını alıyorum.Satın almayı yaparken olabıldıgınce dusuk sayıda ıp adreslı almaya calısıyorum.Ornegın aldıgım hostıng'de 5 ıp varsa, her ıp'ye bırbırı ıle alakasız olan sıtelerımı atıyorum.konuyu açarsak;

5 ana sıtem ve 5 sektör var dıyelım, kadın, dıyet, oyun, fılm ve program ındırme sıtesı.Bu 5 sıteyı 5 farklı VDS de barındırıyorum.Dolayısıyla tum sıtelerımın hostıng adından ıp adresıne kadar farklı olmasını saglıyorum(mumkunse VDS'ler farklı ulkelerde oluyor kı ıp blogu farklı olsun.

Sonra 5 ıp'lı aldıgım seo hostıng uzerıne her sektörümle alakalı paravanlarımı acıyorum, dıyet paravanından sadece dıyet sıtemın yer aldıgı VDS'ye lınkleme yapıyorum.Tum paravanlarda bu sekılde ıslem yapıyorum.Dolayısıyla her fırmadan aldıgım seohostıng uzerınden MAX verımı elde etmeyı amaclıyorum.Sanıyorum bu sekılde yakalanmak daha zor

Biz seo host satışı yapmaktayız ancak kalkıp ta bunu alın şöyle kullanın diye talimat vermiyoruz. Bu şuna benzer adam silahı icat etmiş ama savunmak için sen gidip silahı kullanmayı bilmeyip kendini vurursan burada sorun silahı icat edendemidir? Kullananda mı?

Bu gece vakit bulup da kendi sitelerimi dağıtmak için kendime 4 adet vps kurdum her birinde 5 ile 10 arasında ip mevcut. Her birine yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi aynı içerik değil de farklı türden siteleri özel iplere teker teker yerleştirdim.

Her ipde 1 site olacak şekilde. Ayrıca her siteye kendine özel ns tanımladım. ns1.bilmemne.com ns2.bilmemne.com bekleyeceğiz göreceğiz sonucu.

Açıkçası sitelere içerik bile girmeye vakit bulamazken sitelerin kalkıpda ilk sıralara çıkmasını da beklemiyorum. Baktım hepsi aynı ip de duruyor dağıtayım bakalım ilerde vakit bulabilirsem içerik de girerim :)

Paylaşımlı hosting almak başlı başına sıkıntı. Bütçeniz varsa alın kendi dedicadedinizi, kendi iplerinizi en temizi. Olmuyorsa VPS alın ama paylaşımlı hostinge bulaşmayın derim.

Biz zaten Seo VPS adı altında kişiye özel ipler, kişiye özel sanal server öneriyoruz direk. Müşteri illede reseller alacağım derse de yapacak bişey yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
SEO hosting almak yerine farklı farklı firmalardan ve datacenterlardan ip adresi çözümlemek daha iyi.

Geri