• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Para Kazanmak İçin Dropshipping mi E- Ticaret mi

bead83

Kayıtlı Kullanıcı
Para Kazanmak İçin Dropshipping mi E- ticaret mi ? aslında ikisinin birbirinden pek farkı yok gibi tek farkları site açıp dropship yapmak yada site açmadan dropship yapmak, ikisinin arasındaki tek fark bu önemli olan sizin nasıl para kazanmak istediğiniz e-ticaret sitesinden dropshipping yaparak mı yoksa e-ticaret üzerinden mi şimdi iki konu üzerinden bir analiz yapalım.Dropshipping yaparak para kazanmak
Dropshipping denen kavram ülkemizde bir dönem popüler olsada son zamanlarda bu popülerliğini kaybetmiş görünüyor. Ancak hali hazırda bu işi yapanlar para kazanmaya devam etmekte peki bu işi yapmak için neler gerekiyor. Öncelikle tedarik yapacağınız firma yada firmaları bulmanız gerekmekte bunun için rehber sitelerinden biri olan Salehoo Alternatifsiz rehber konumunda bunun yanısıra çin menşeili tedarik sitesi Aliexpress yazmadan geçmeyelim, salehoo ile aliexpress farklı iki yöntemle çalışmakta salehoo sadece toptancı rehberi sunmakta ve anlaşmış olduğunuz toptancı sizin adınıza şiparişlerinizi alıp müşteriye kargolamakta, aliexpress ise toptan sipariş verip tedarik usülünde herşey sizin kontrolünüzde gelişmekte dahada açmak gerekirse aliexpress te mecburen toptan sipariş vermeniz gerekmekte beğendiğiniz yada bunu satarım dediğiniz ürünü almanız durumunda gelmesi 1 ay gibi bir süreyi bulmakta bunun yanı sıra gümrüklerde takılma yada rehin gibi olaylar yaşanabilmektedir.


Salehoo da ise ürünü sadece satıcıya müşterinin bilgilerini vererek suya sabuna dokunmadan ulaştırmak mümkün yapmanız gereken toptancının ürününü tanıtmak ve kargo bilgilerini ürün toptancısına vermek gerisi ise ürünün üzerine koyduğunuz karın hesabınıza yansımasını beklemek, üstelik amazon ebay gibi büyük alışveriş sitelerin dede ürün satabilirsiniz.. Salehoo da başlamak için 67 dolar gibi bir ücret ödemek zorundasınız böylelikle toptancılar ve ürünlerine erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanında 3 alternatif paketle mağaza açma seçeneği de bulunmakta orta seviye pakette 5000 adet ürün bulunmakla birlikte 47 dolara bir mağaza sahibi olabilirsiniz. Salehoo ya ulaşmak ve incelemek için buraya tıklayıp siteye gidebilirsiniz..
E-ticaret yaparak para kazanmak

Günümüzde e-ticaret şekli değişse de para kazanma işi affiliate sistemlerine dönüşmüş durumda paket program e-ticaret sistemleri 1 günde hazır e- ticaret sistemleri sağlayan firmalar ürün, kargo, faturalama gibi iş yükünü kendi bünyesi içerisinde halledip, size kar payı olarak ürün tipine göre %35 e kadar sadece kar payı bırakmakta, size kalan site ismini, ve logonuzu yaptırıp, tanıtım yapmak, bu sistemlerden en güvenilir olanı şu anda referans vereceğim sistem e-ticaretkiti dir. Sistem sizin için her şeyi yukarı da bahsetmiş olduğumuz gibi yapmakta bir nevi satış ortaklığı sistemi gibi sattığınız üzerinden kar payı alırsınız. Aylık olarak 29 tl ücretlendirme ve 500 tl kurulum bedeli vardır.

ilk 500 liralık satışınızda logonuzun olduğu 1000 adet kartvizit, tanıtım broşürü hediyesi vardır. Sanalpazar ve gittigidiyor gibi entegre olan sistemler sayesinde satışlarınızı artırabilirsiniz. E-ticaretkiti ni incelemek ve daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.E-ticaretten para kazanmak, ve bu işten kar elde etmek için biraz yatırım az bir zaman ve biraz da azim gerekli kısaca e-ticaret, dropshipping, stoksuz e-ticaret sistemlerinden bahsettik sorularınız ve görüşleriniz için yorum bölümü kullanabilirsiniz.

parafikri.blogspot.com dan alıntıdır....
 
teşekkürler, yalnız bu yabancı firmalar ile çalışmak kargo süresi fazla olduğu için dropshipping'i bir nevi engelliyor. kargo 30 güne gelecek dediğinde müşteri burun kıvırıyor. toptan alınca da riske girmiş oluyorsun.. acaba türkiye de bir kaynak yok mu bu tür? ben burada sormuştum ama tam istediğim gibi bir kaynak bulamadım..
 
Ebay ve amozon gibi sitelerde bence satis yapilabilir yerli sitelerde degilde yabanci sitelerde bu isin satisi yapilir bence ama tek sorun yabanci dil oluyor.

Simdi burda yaziya dokmek kolay ama ingilizce onemli icabinda ziyaretciler urunle ilgili sorular soracaklar bunlara da cevap vermek gerekir

Ama o olayida urunu tedarik edeceğimiz toptanciya sorarark cozebiliriz aklima gelnler bunlar simdilik [emoji2]

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi
 
Geri
Üst