• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Ön Yargılı Olmayın!

knightx

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese merhabalar,

Kasım başında forumu r10 üzerinde gördüm ve temiz, güzel bir forum olması nedeni ile üye oldum. İlk mesajımı da geçtiğimiz haftalarda sitemizde yaptığımız SEO kitabı çekilişi etkinliğini duyurmak için kullandım. Bunun iki sebebi vardı birincisi tabiki kendi etkinliğimizi daha fazla kişiye ulaştırmak inkar etmiyorum ikincisi ise bizde yeni bir oluşum içindeyiz bu forumda, hem bu yüzden hem de hediyelerin SEO kitabı olması nedeni ile buradan da duyurarak forumdaki canlılığa da bir katkımız olsun istedim. (Mesaj yanlış hatırlamıyorsam biri kelimeden biri de buradan diyerek siteye iki tane link içeriyordu.)

Ancak gel gelelim ki iki seçenekte olmadan mesajım spam olarak görülmüş ve uzaklaştırılmışım. Spam olarak görülmemin sebebini çok merak ediyorum. İlk mesajım diye mi yoksa ilk mesajımla beraber link paylaşmamdan mı kaynaklanıyor bir fikrim yok. Forumları da bu şekilde bir spam yemeden önce üye olan herkesin bazı kurallar çerçevesinde ister kendi içeriklerini oluşturduğu isterse dışarıdan içeriklerin getirildiği bir yer olarak düşünüyordum. Bu olaydan sonra bu forumun hep banacı bir mantıkta üyelerin sırf kendilerinin oluşturduğu içeriklerin yer almasını istediği bir forum olduğunu düşünmeye başla...

Dostlar forum denilen yerde üyeler ister kendisinden paylaşır isterse etik çerçevede alıntı yapar, onu yapar, bunu yapar. Siz yönetim olarak Bedavalar ve İndirimler başlığı bulunan bir forumda hediye dağıtmak isteyen bir kişinin mesajını kendi sitesi dahi olsa spam olarak görürseniz bir ileri iki geri adım atarsınız. Ondan sonra eşinize dostunuza duyurun, üyelik alalım diye mail attığınızda da kusura bakmayın ama siz spamı yersiniz.

Özetlemek gerekirse ön yargılı davranıp buraya emek harcamak isteyen kişileri kendinizden soğutmayın. Belliki bir yola çıkmışsınız ancak işinizi girişim kullanıcılarınızı da müşteri olarak görüp müşteri her zaman haklıdır diyin. Bir hamle yapılması gerekiyorsa da önce uyarın sonra adımınızı atın. Mesela biz üyelere mail ile yardım diyip mail ile ulaşabiliyorsanız yanlış gördüğünüz içerikleri askıya alın daha sonra kullanıcıya mail atın ve diyinki mesajınızda fazla link var onları kaldırın yoksa kurallarımız gereği şunu yapacağız...

İlerleyen zamanlarda sitemizin tanıtımını ve etkinlikleri paylaşacağım. Bakalım teşekkür mü alacağız yoksa si... g... mi denileceğiz.

Kolay gelsin, hayırlı işler,

Sevgiler.
 
Geri
Üst