• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Natro Host Kullanan var mı?

sifahocasi

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba wordpress tabanlı sitemde internal server error hatası alıp duruyorum. Yaptığım incelemeler sonucunda gerek forumlar gerek teknoloji bloglarında yazılan çözüm önerilerinin hepsini uyguladım. Sonuca ulaşamadım. Bir kaç forumda ise bu sorunun natro'dan kaynaklandığı ile bir sürü şikayet mevcut. Sizlerde böyle bir şikayet yaşayan ve ya natro'nun böyle bir kusuru olabileceğini düşünen çevresinde böyle problem olan varmı?

Yapmış olduğum testler sonucunda tüm eklenti ve tema ile beraber açılma süresi ek'tedir.
YzEMMme.jpg

Hata loglarında yaptığım incelemelere göre aldığım hata kodu şu:

mod_fcgid: read data timeout in 45 seconds, referer: http://sifahocasi.com

Natro destek hattı ile iletişime geçtiğimde yükleme ve açılma süresini kısaltmam gerektiğini söylüyorlar. 2 adet tema değiştirdim sorunum çözülmüş değil. Bu sorunun çözümüyle alakalı Türkçe ve İngilizce içeriklerin hepsini okudum. Çözebilene de denk gelen bir yazı okumadım. Daha önce karşılaşan bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
İsimtescil'in ne olduğunu zaten biliyordum bir sürü forumda natro'yu övenleri gördüğüm için gittik 2 yıllık host satın aldık. Oda başımıza bela oldu arkadaş. 15 günlük para iade garanti süresini de aştık bakalım ne olacak.

Bakalım bi destek elemanı yeniden yükleme yapacak sql yedek aldık sildik kısa süre yayın hayatına ara verdik. Bekliyoruz :)

ben dün hesap var boşa gitmesin diye kullanayım dedim. 3-4 kez 500 hatası aldım. Daha tema bile ortada yok. Sadece wordpress ile bu hata.

Ne yazık ki her firmanın hostingi wordpress ve joomla gibi scriptler ile uyumlu olmayabiliyor.

Kafayı yedirirler adama. Aldığımız yedeği yükleyene kadar göbeğimiz çatladı. DB oluşturuldu yedeğinizi yükleyin diyorlar yazma iznini kapatmışlar commentmeta hatası aldı neyse tekrar desteğe yazdım izin verildi diyor. olm en başta bunu yapsanıza neden uğraştırıyorsunuz. Neyse yükledik şimdi de site veritabanına bağlanamıyor hatası var. Natro'dan uzak durmak gerekiyor. Ben eminim ki bütün sorunlar çözüldüğünde hala internal server hatası alıcam bu sefer gidip ayıplı mal diye tib'e şikayet edicem. Bu nedir ya

ben zamanında kullanmıştım natroyu desteklerinden bıktığım için kaçtım 2 günde cevap verilirmi ya bida 7/24 güya ayrıca kesintilerden kafamı kaldıramazdım şuan ise rahatım daha iyi firmalar varken uzak durmakda fayda var

bugün başka serverdan karşılaştırmalı olarak hız farkını gösterdikten sonra nihayet sorunun kendilerinden kaynaklı olduğunun farkına vararak, ilgileneceğiz dediler. Yaklaşık 5 saat sonra sıranın benim ticket'a gelmesinin ardından, yeni bir veritabanı oluşturup sorunu çözdüler. çözümden önce 340 kb 5 istekten oluşan web sitesi pingdoma göre 9-10 saniyede açılıyordu, düzeldikten sonra 3-4 saniyede açılmaya başladı. Buna da şükür diye düşünüyor artık insan.

Bizim kafada adamlara göre bir firma değil malesef Natro.

Geçmiş olsun. Umarım bir sonraki yaşayacağınız sorun da halledilir :)

Telefondayım yazım hatası olabilir.

benim başımada güzel hostingde geldi. Bütün eklentileri kapadım açtım banamısın demedi. Temayı değiştirdim sorun düzeldi. 15. Dk sonra eski temama döndüğümde sitem normale gelmişti.

Kişisel fikrim kullandığın temada dışarıdan js vs çağırıyosan ve kaynak link bozuksa bu olabiliyor. Bu sadece tahmin. İyi forumlar

Telefondayım yazım hatası olabilir.

benim başımada güzel hostingde geldi. Bütün eklentileri kapadım açtım banamısın demedi. Temayı değiştirdim sorun düzeldi. 15. Dk sonra eski temama döndüğümde sitem normale gelmişti.

Kişisel fikrim kullandığın temada dışarıdan js vs çağırıyosan ve kaynak link bozuksa bu olabiliyor. Bu sadece tahmin. İyi forumlar
dışarıdan bir js yoktu. Hatta js yoktu. Basit bir yakında sizlerleyiz sayfasıydı.

Yok bende denedim bütün dış etmenleri şuan cachelemee özelliğini deaktif etmiş durumdayım en kısa zamanda kurup tekrar bakacağım. Bende ip değiştirdim bakalım. Biraz da buraya bakacağız. selimania inşallah sende de sıkıntı çıkmaz tekrar. Çıkarsa haberleşelim beraber hareket ederiz birbirimizi referans göstererek.

Bloguma Natro ile başlamıştım. Çok sık kesinti oluyordu ve her sefer müşteri hizmetlerine ulaşıp düzelttirmem gerekiyordu. Anladığım kadarıyla server resetlemek gibi bir işlemle kısa zamanda sorunu düzeltiyorlardı, fakat her sefer aramak zorunda kalıyordum. Siteye erişilemediğini ben fark edene kadar da site kapalı kalıyordu.

Sonra Bluehost'a geçtim. Pro pakete yıllık 300 usd gibi ciddi bir bedel ödüyorum ama sorunsuz ve sınırsız kullanıyorum, gayet memnunum. Tek şikayetim Amerika merkezli server kullanıyor olmak. Şimdi Türk serverlar da kullanmaya başladılar bildiğim kadarıyla.

Aynı sorunsuz hizmeti alacağımdan emin olmadan Türk hostinge dönmem tekrar. Natro son birkaç yılda bayağı aşama kaydetti. Halen Natro'da çok sayıda Wp sitemiz var, eskisi kadar sorun yaşanmıyor, fakat kendi sitem çok yüklü olduğu için risk almak istemiyorum.

Merhaba Arkadaşlar,

Önceki çalıştığım 2 şirkette de natro kullanılıyordu. Benim bilgim dâhilinde almadılar ve sonra da değişiklik yapılmadı.
İlk şirkette sıklıkla kesilmeler yaşıyorduk. O şirkette mailleri de aktif olarak kullandığımız için sıkıntıyı daha çabuk gözlemledik.
Bir önceli şirkette ise Wordpress kullandığımız bir sitemiz vardı. Açıkçası bir aksaklık yaşanmadı. Mailleri de çok kullanmadığımız için bir tespitimiz olmadı.
Sadece wordpress cache sorunu için boyut arttırma ricamız olmuştu ve aynı gün içinde talebimizi yerine getirmişlerdi.

Yine de natro kullanacağım ya da tavsiye edeceğim bir firma değil.

Ben kişisel olarak 5 senedir onofis'ten paket kullanıyorum. Soran arkadaşlarıma tavsiye ettim ve ediyorum.
Fiyatı yüksek olmakla birlikte radore de düşünülebilir. 10 alan adı için sınırsız özelliklere KDV dâhil 480 TL istiyorlar.

Geri