• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Moda Sitem İlerlemiyor

KILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

6 aylık bir moda blogum var 85 civarı özgün makale yazdım koydum içine. Her gün de özgün içerikler girmeye devam ediyorum.
Facebook'ta moda sayfalarında yazdığım makalelerin reklamını yapıyorum yorum olarak. Fakat günlük bir hit artışı sağlıyor sonraki gün aynı. Sitemin ortalama hiti 30-40 adsense reklamlarına da günde 1 tık alıyor.

Yazdığım yazılar 1-2 günde index alıyor ve sıralamaya girmiyor veyahut 5-6. sayfalardan giriyor. Bana bir yol gösterin spama mı düştü sitem? Ne yapayım nerelere gideyim bilemedim.

Konu içlerindeki resim sayısı yetersiz bence. 100 kelime yazı yazıp açıklamalı şekilde http://www.modaseven.com/beyaz-yatak-odasi-modelleri-2015/ 20 civarı resim eklemen gerekli her yazıya. Modelleri vs gibi içeriklere de daha çok önem ver derim. Konu içlerine galeri olarak ekleme yap kısaca tıklanında resmin direk urlsine değil attachment sayfasına gitsin ve attachment sayfana benzer yazılar gibi gibi işlemler uygula ve o sayfaları içerik sayfası gibi yap derim.

Karmaşık oldu :D Kısaca bol resimli bilmemne modelleri gibi içeriklere ağırlık ver:D

Konu içlerindeki resim sayısı yetersiz bence. 100 kelime yazı yazıp açıklamalı şekilde http://www.modaseven.com/beyaz-yatak-odasi-modelleri-2015/ 20 civarı resim eklemen gerekli her yazıya. Modelleri vs gibi içeriklere de daha çok önem ver derim. Konu içlerine galeri olarak ekleme yap kısaca tıklanında resmin direk urlsine değil attachment sayfasına gitsin ve attachment sayfana benzer yazılar gibi gibi işlemler uygula ve o sayfaları içerik sayfası gibi yap derim.

Karmaşık oldu :D Kısaca bol resimli bilmemne modelleri gibi içeriklere ağırlık ver:D
Tamam müdür bu saatten sonra dediklerin üzerine çalışacam :)"xxx modelleri" ağırlıklı konulara yönelik yazacağım, resimler url'ye değil resim sayfasına gidecek. Deneyelim :)

Diyeceklerimin hepsini samet söylemiş. Teman çok güzel, resimleri galeri olarak ekle. Tıkladıkça değişiyo ve otomatik attachment olması lazım zaten, tema öyle yapıyor olmalı. Diğer ve en önemli konu reklamları resimlerin altına 1 üstüne 1 tane 336*280 yapıştır hacı acıma. Ha dersenki site hitlensin sonra reklam kasarım sen bilirsin.

Ha bide siteni bi kontrol et https://wmaraci.com/sunucu-tarama alanına bi bak sitenin yanında nasıl siteler var. xxx siteler falan varsa ondan da sıkıntı olabilir.

Diyeceklerimin hepsini samet söylemiş. Teman çok güzel, resimleri galeri olarak ekle. Tıkladıkça değişiyo ve otomatik attachment olması lazım zaten, tema öyle yapıyor olmalı. Diğer ve en önemli konu reklamları resimlerin altına 1 üstüne 1 tane 336*280 yapıştır hacı acıma. Ha dersenki site hitlensin sonra reklam kasarım sen bilirsin.

Ha bide siteni bi kontrol et https://wmaraci.com/sunucu-tarama alanına bi bak sitenin yanında nasıl siteler var. xxx siteler falan varsa ondan da sıkıntı olabilir.
Cloudflare kullanıyorum hocam sunucudaki sitelerden etkilenmemek için.
Yazıya galeri olarak resim eklediğimde dediğin gibi eklenmiyor. Galeri olarak eklediğim de şu şekilde hizaya sokuyor, üstüne tıklanınca şu şekilde sağdan sola geçiyor. Reklamlar için çok erken diye düşünüyorum hocam.

Cloudflare kullanıyorum hocam sunucudaki sitelerden etkilenmemek için.
Yazıya galeri olarak resim eklediğimde dediğin gibi eklenmiyor. Galeri olarak eklediğim de şu şekilde hizaya sokuyor, üstüne tıklanınca şu şekilde sağdan sola geçiyor. Reklamlar için çok erken diye düşünüyorum hocam.
Tamam işte galeri dediğimiz bu şekilde. Reklamda üstüne koyulabiliyor tema özelliğinden. Böyle daha etkili oluyor. Sayfa görüntüleme artıyor ve reklam tıklama da en iyi bu şekilde oluyor. En azından ben uzun zamandır bu şekilde yapıyorum.

Merhaba, benimde açtığım sitelerde hit olayı bir türlü gelişmiyor. Resimleri özgünleştirmek ve galeri eklentisi olarak nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.

Merhaba, benimde açtığım sitelerde hit olayı bir türlü gelişmiyor. Resimleri özgünleştirmek ve galeri eklentisi olarak nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.
Resimleri özgünleştirmek için üstünde epeyice bir oynama yapılması gerek ki bu da çok zaman alacaktır. Bu sorunun cevabını bilen varsa bende takipteyim

Galeri için mynetin eskiden kullandığı çoğu haber scriptin hâla kullanmaya devam ettiği yöntem kullanılmalı diye düşünüyorum. Galerideki her fotoğraf için tarayıcı bir html sayfası derlemeli. Yani ajax kullanmadan her seferinde kullanıcı bir sonraki resime geçtiğinde sayfa post edilmeli. Bu sayede her fotoğraf için googleda 1 index alınmalı. 1 makaleye 20 fotoğraf eklediğiniz de makale dahil 21 indexiniz olabilir. Örnek olarak
http://www.usakcity.com/usak-sportif-besiktas-2015-p2-aid,444.html#galeri

Bu yöntem hakkında olumlu/olumsuz tecrübesi olan varmı tartışarak geliştirebiliriz.

Kategorilerin inanılmaz kalabalık. Yani hepsine verimli bir şekilde içerik girmen eğer bir ekip yoksa çok güç. Samet teknik detayları zaten paylaşmış ancak benim önerim. Bi ekibin yoksa onca kategoride iş yapman mümkün değil. Günümüzde artık gerek yemek tarifleri kategorisinde, gerek dekorasyon kategorisinde, gerekse sağlık, güzellik kategorilerin de inanılmaz iş yapan ve kemikleşmiş bir kitleye hitap eden siteler var. Örneğin ayda adsense'den 10 bin lira kazanan bir blog hayal et. Var hatta mislinide kazanan var. 2 3 kişilik bir ekip onlarda eminim evinden yazıyor takılıyor zaten. Örnek verecek olursam eğer cilt.net metin yazarları işi gerçekten biliyor ve aylık duyumlarıma göre gelirleri 10 bin lira civarıydı. İlham versin diye söylüyorum ancak farklılık yaratman lazım blogunda onca kategoride doyurucu içerik yoksa yapamadıklarını ele gitsin.

söylenecekleri arkadaşlar söylemiş zaten. bendende başka bir tavsiye hitle alakası yok dicem ama bi yerdede alakalı oluyor hemen çıkma oranına katkı sağlayabilir. logonu değiştir. gerçekten çok kötü.

ayrıca modanın bile o kadar çok farklı kategorisi olmasına rağmen siteni çok kategoriye bölmüşsün moda da çok fazla kategori var zaten. kadın sitesine çevirmişsin moda sitesini.

Herkez güzel bir şekilde açıklamış ama kimse SEO nun önemini aktarmamış :) İçerikle olmaz sadece SEO yapman lazım siteye.

ben siteyi genel olarak beğendim. siteye seo çalışması yapıldı mı ben de merak ettim. Ancak benim asıl merak ettiğim konu bu siteye ait sosyal medya hesapları var mı? var ise buradan ziyaretçi akışı çok yoğun olabilir kanımca. facebook reklamları da hem üye kazanmak hem de siteye ziyaretçi çekmek için iş görebilir bence.

ben siteyi genel olarak beğendim. siteye seo çalışması yapıldı mı ben de merak ettim. Ancak benim asıl merak ettiğim konu bu siteye ait sosyal medya hesapları var mı? var ise buradan ziyaretçi akışı çok yoğun olabilir kanımca. facebook reklamları da hem üye kazanmak hem de siteye ziyaretçi çekmek için iş görebilir bence.
seo calismasi yapmadim. sosyal medya hesaplari olarak facebook, twitter, google plus var fakat takipcileri az. sosyal medya hesaplarini en iyi sekilde nasil kullanacagimi bilmiyorum

85 civarı özgün makale çok az, rakip olduğun siteler sağlam yerlerden link alıyor. özellikle domain authority'si yüksek yerlerden, hal böyle olunca senin siteyi google tınlamıyor.

her gün 5 içerik girmeye çalışırsan -200-300 kelimelik-, girdiğin içerikler google da aranan içeriklerse, ve girdiğin içerikleri wordpress no-follow link şeklinde backlinklersen yavaş yavaş siten hitlenmeye başlayacaktır.

bunu yazan: doktor kamil 7

Geri