• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Moda Sitem için Seo Önerileriniz

patron

Kayıtlı Kullanıcı
Bir moda sitesi sahibiyim, Bilgim dahilinde bir çok seo çalışması yaptım ama istediğim verimi alamadım,
evet biliyorum moda sektörü en zor kelimelerden biridir ama okadar çalışmaya göre hala sitemin hiti ve Googledeki yerimden memnun deyilim.,

Rakiplerimin kopyala yapıştır ile yakaladıkları başarıyı benim özgü konularla o başarıyı yakalayamam beni gerçekten Soğutuyor sizlerin Önerinizi bekliyorum Sitem: modacilar.org

Sitenize girdim, ilk izlenimlerimi aktarayım.

• Logonuz çok amatör duruyor. Temanızda moda sitesine gidecek bir tema değil bence.
  • "Türkiyenin En Büyük Moda Sitesi" böyle şeyler yapmaya gerek yok.
  • Header'ın altındaki reklam çok büyük. Forumlarda son konularda backlink, implant fiyatları ankara falan gördüm.
  • Oflu hocanın Şifresi filminin moda sitesinde ne işi var ?
  • Footer'da google'da bizi takip eden kısımda kişisel fotoğrafınız çıkıyor.
  • Footer link almışsınız "implant diş" kelimesinden.
Siz moda ile ilgilenseniz kendi sitenize girer miydiniz ?

Not : Gördüğüm eksikleri yazdım. Yanlış anlamayın hocam. Domaininiz güzel. Bu şekilde moda sitesi yerine, modacılarla ilgili bir proje yapabilirsiniz. Özgün bir proje de olabilir.
Kolay gelsin.

Site içi seo konusunda siteni düzeltmeni öneririm. Yani her şey özgün içerik değil. Moda sitesinde önemli noktalardan birisi mobil kullanıcılar. Kadınları tutabilmen için sitenin mobil kullanıcılara hitap etmesi lazım. Google PageSpeed sonuçlarına bakın hiç iç açıcı değil. Temanın mobil uyumu ise yok. Bunun gibi çok etken var. Site içi seo konusunu iyice araştırmanı öneririm.
Ayrıca moda sitelerinde hit kaynağı sosyal medya. Facebook sayfana ziyaretçi çekip sürekli bir hit kaynağı sağlayabilirsin kendine (oto çekim değil, facebook reklamla olabilir mesela)

Moda sektöründe sitenizi tamamen tasarladıktan sonra Google'de index sayıları arttıkça facebook reklamlarından da büyük ölçüde faydalanabilirsiniz. Seo çalışmaları sizin sektörünüzde bir hayli zor. Kelimelere adeta linç girişimi yapılmakta. Yani kısa vadede sadece sosyal medya ile yapacağınız paylaşımlar sizi kesmeyecektir. Zaten facebook normal paylaşımların erişimlerini bir hayli kısıtlamış durumda. Bu sebeple ücretli olarak reklam vermeniz gerekiyor, kitleye ulaşma amacında. Diğer yandan kelime bazlı ve kategorisel çalışmalar gerekmekte, bu çalışmalar da kısa sürede tamamlanabilecek çalışmalar değildir. Bilginiz dahilinde bir çok seo çalışması yaptığınızı söylüyorsunuz fakat site de öyle bir çok çalışma yok. Şimdi SADECE link almak, sosyal medyada paylaşım yapmakla seo çalışması yapılmış sayılmıyor çünkü bir çok çalışma yanlış değerlendirilmekte. Link almışsınız, nasıl link almışsınız, ne tür çalışmalarla desteklemeye çalıştınız. Arka planda yapılacak olan bir çok çalışma planlı bir işleyişe sahip olmalı. Yani bildiğiniz tüm çalışmaları uygulamak yerine doğru olan 3 5 çalışmayı tecübe ile sabitleyip günlere bölerek istikrarlı bir şekilde uygulamanız bile siteye yarar sağlayacaktır. Bunlar önemli maddelerdir çalışma başlangıcında. Sonuçta seo çalışmaları 2 3 metoda dayanan çalışmalar değidlir. Sürekli değişen, kendini yenileyen bir algoritma şeklini kullanır Google. Rakipleriniz, işinin ehli takipçi ve yenilikçi kişilerle çalışıyor ise bu sektöre sizden bir adım önde başlamış sayılır sizden sonra piyasaya girse bile sizin analinizlerinide yaparak zayıf olduğunuzu görmesi halinde rakip olarak bile düşünmeyecektir. O yüzden bir web sitesi açtıktan sonra kritik durumlar göz önüne alınmalı, yapılacak şeyler var yapılmayacak şeyler var. Yani herşeyin bir sırası olduğunu bilmeniz gerekmekte.

Genel anlamda sizi aydınlatmaya çalıştım. Anlamadığınız veya yardıma ihtiyacınız olan birşey olursa konu üzerinden yazabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sitenize girdim, ilk izlenimlerimi aktarayım.

• Logonuz çok amatör duruyor. Temanızda moda sitesine gidecek bir tema değil bence.
  • "Türkiyenin En Büyük Moda Sitesi" böyle şeyler yapmaya gerek yok.
  • Header'ın altındaki reklam çok büyük. Forumlarda son konularda backlink, implant fiyatları ankara falan gördüm.
  • Oflu hocanın Şifresi filminin moda sitesinde ne işi var ?
  • Footer'da google'da bizi takip eden kısımda kişisel fotoğrafınız çıkıyor.
  • Footer link almışsınız "implant diş" kelimesinden.
Siz moda ile ilgilenseniz kendi sitenize girer miydiniz ?

Not : Gördüğüm eksikleri yazdım. Yanlış anlamayın hocam. Domaininiz güzel. Bu şekilde moda sitesi yerine, modacılarla ilgili bir proje yapabilirsiniz. Özgün bir proje de olabilir.
Kolay gelsin.
Asla yanlış anlama gibi bir şeyim olmaz, Aksine çok teşekkür ederim.

Önerilerinizin Hepsini tek tek değerlendireceğim

Site içi seo konusunda siteni düzeltmeni öneririm. Yani her şey özgün içerik değil. Moda sitesinde önemli noktalardan birisi mobil kullanıcılar. Kadınları tutabilmen için sitenin mobil kullanıcılara hitap etmesi lazım. Google PageSpeed sonuçlarına bakın hiç iç açıcı değil. Temanın mobil uyumu ise yok. Bunun gibi çok etken var. Site içi seo konusunu iyice araştırmanı öneririm.
Ayrıca moda sitelerinde hit kaynağı sosyal medya. Facebook sayfana ziyaretçi çekip sürekli bir hit kaynağı sağlayabilirsin kendine (oto çekim değil, facebook reklamla olabilir mesela)

Aslında benim tek eksiğim temadır istiyorumki herşey Süper olsun ama Donüp Dolaşıp Temada takılıyorum.
Site içi seoda sanırım dediğiniz gibi Daha çok bilgi edinmem gerekecek.

Moda sektöründe sitenizi tamamen tasarladıktan sonra Google'de index sayıları arttıkça facebook reklamlarından da büyük ölçüde faydalanabilirsiniz. Seo çalışmaları sizin sektörünüzde bir hayli zor. Kelimelere adeta linç girişimi yapılmakta. Yani kısa vadede sadece sosyal medya ile yapacağınız paylaşımlar sizi kesmeyecektir. Zaten facebook normal paylaşımların erişimlerini bir hayli kısıtlamış durumda. Bu sebeple ücretli olarak reklam vermeniz gerekiyor, kitleye ulaşma amacında. Diğer yandan kelime bazlı ve kategorisel çalışmalar gerekmekte, bu çalışmalar da kısa sürede tamamlanabilecek çalışmalar değildir. Bilginiz dahilinde bir çok seo çalışması yaptığınızı söylüyorsunuz fakat site de öyle bir çok çalışma yok. Şimdi SADECE link almak, sosyal medyada paylaşım yapmakla seo çalışması yapılmış sayılmıyor çünkü bir çok çalışma yanlış değerlendirilmekte. Link almışsınız, nasıl link almışsınız, ne tür çalışmalarla desteklemeye çalıştınız. Arka planda yapılacak olan bir çok çalışma planlı bir işleyişe sahip olmalı. Yani bildiğiniz tüm çalışmaları uygulamak yerine doğru olan 3 5 çalışmayı tecübe ile sabitleyip günlere bölerek istikrarlı bir şekilde uygulamanız bile siteye yarar sağlayacaktır. Bunlar önemli maddelerdir çalışma başlangıcında. Sonuçta seo çalışmaları 2 3 metoda dayanan çalışmalar değidlir. Sürekli değişen, kendini yenileyen bir algoritma şeklini kullanır Google. Rakipleriniz, işinin ehli takipçi ve yenilikçi kişilerle çalışıyor ise bu sektöre sizden bir adım önde başlamış sayılır sizden sonra piyasaya girse bile sizin analinizlerinide yaparak zayıf olduğunuzu görmesi halinde rakip olarak bile düşünmeyecektir. O yüzden bir web sitesi açtıktan sonra kritik durumlar göz önüne alınmalı, yapılacak şeyler var yapılmayacak şeyler var. Yani herşeyin bir sırası olduğunu bilmeniz gerekmekte.

Genel anlamda sizi aydınlatmaya çalıştım. Anlamadığınız veya yardıma ihtiyacınız olan birşey olursa konu üzerinden yazabilirsiniz.
Aslında ben Sosyal palaşım sitelerinden çok paravan sitelere daha çok önem verdim , Bunları yaparken sanırım site içi seo ve Tema seçiminde çok yanılgı içine düştüm ve hala o yanılgı içindeyim. Burdaki arkadaşlarımdan Bir tema önerisi bekliyorum.

Aslında benim tek eksiğim temadır istiyorumki herşey Süper olsun ama Donüp Dolaşıp Temada takılıyorum.
Site içi seoda sanırım dediğiniz gibi Daha çok bilgi edinmem gerekecek.

SEO konusunda en çok karıştırılan bir şey de Sosyal medya konusudur. SEO farklı Sosyal medya farklı bir şey. Moda sektörü güncel sektörler arasındadır. Hit alabileceğiniz şeyleri iyi planlama yapabilirseniz Sosyal medya üzerinden sitenizin yayılmasını iyi sağlayabilirsiniz. Bir çok kadın sitesi sosyal medya hitleri ile ayakta kalıyor. Düzgün yönetilirse Google ve diğer arama motorlarına bağımlılığınız azalır.
Site içi seo ve dışarıdan alacağınız destek ise farklı bir konu. Moda siteleri genellikle güncel sitelerdir. Buna Google farklı bakar. Bence site için yapılacakları ilk önce bir liste halinde çıkarın. Sonra adım adım ilerleyin.

@SiyahGiyen 'inde dedigi gibi maddelerini olustur bir kagıda yazmakla baslayabilirsin yaptıgını cizerek yoluna devam et.

İlk maddelerin (siteni incelemedim arkadasların yorumlarına istinaden maddeleri yazıyorum.)
1- 10,20 tl'ye saglam logo yapanlar var guzel bir logo tasarlattır.
2- Tema konun skıntılıysa kırılmıs temaları kullanma alabiliyosanücretli bir tema al dikkat etmen gereken HTML5 ve css3 olarak kodlanmıs yonetım panelınden tum temaya hakım olabılecegın bir tema tercih et ücretsiz kullanıcam dersende bu ıkısı mutlaka olmalı ve kod 'sal bakımdan sadece ve anlasılır olmalı.
3- özgun içerikler gir gir yukselemezsin ilgi cekici akılda konular olmalı Örnk.(Arkadas ortamında anlatabılecegın bır konu olmalı bu konu bı erden acıldıgında ınsanlar senın konunla baskalarına bılgı aktarabılmeli,2015 moda renklerınden tutta artık nereya kadargider bilemem.
4-Aldıgın lınkler siten için alakasızsa kaldır hıc ugrasma link almak ıcın illa new kayıtlı vs ugrasma anasayfana direk link al aldıgın sitede iyi hitli bir site olsun pr'si onemlı degıldır her zaman ne kadar hıtı varsa sana okadar yarar yukselmen gerek sımdı.
5-yaptıgın seo calısmalarını sıfırla temızle sıtenı basdan basla demıyorum.orumda konular'dan yararlanabılırsın bence senın ıcın yeterlıdır'SEO yontemlerınde cok guzel konular mevcut sadece bunları yapsan bile saglam adımlar attıgın ıcın yeterlı olucaktır yukselıp sabıt kalabılmen ıcın.
6-Facebook,twitter,'bunların harıcınde linkedin kullan ve gercekten gozun gıbı bak %40 lık buyume payı ile bu yıl en on planda olan sosyalmedya aracı oldugunu basbas bagırıyorlar.Öncelıgın bu olsun.
Daha eklenebilecek o kadar cok sey varki yalnız siteni incelemedıgım ıcın ve arkadasların yazdıklarını listelemiş oldugum ıcın lafı fazla uzatmıyorum bunları bır kagıt notepadd de olur yaz ve uyguladıkca sil gelişmeleri bizimle paylasırsan sevınırım takıp etmek ısterım yaptıklarını.

Geri