• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Mikro Alışveriş Sitesi İle Para Kazanmak

Karrizima

Kayıtlı Kullanıcı
Seo konusunda başarıya daha kolay ulaşmak için mikro siteleri tercih etmek demişken, aklıma geldi. Bu mikro siteleri ürün satışı için kullansak nasıl olur?
Örneğin sadece tv kumandası satan bi site açsak elimize de 10 tane kumanda alsak toptan çinden falan biyerden. Adwords 50 liraya 150 de hediye alıp satsak o şekilde olur mu acaba.

Tv Kumandası sadece örnek başka birçok şey olabilir. Mantık tutarmı sizce. Beyin fırtınası yapmak için konuyu açtım. Düşük, hatalı cümleler için kusurma bakmayın işyerinde bu kadar oluyor. :)

Bence çok mantıklı, ürün çok iyi seçilmeli çoğu kişiye hitap edecek bir ürün olmalı fiyatı uygun olmalı, bide facebook ve adwords reklamı alınırsa bence sonuca ulaşılır.

Satmasına satılır da aman faturasız iş yapmayın diyeyim ben :) Parayı müşteriden nasıl tahsil edeceğiniz de önemli. vs vs

Satmasına satılır da aman faturasız iş yapmayın diyeyim ben :) Parayı müşteriden nasıl tahsil edeceğiniz de önemli. vs vs
evet fatura işini düşünmemiştim. Parayı hadi parayı kapıda ödeme ile falan alırız ama faturasız olmaz o iş.
O zaman yine en güzeli gittigidiyor ebay falan ordan satmak.

Ftura işi kolay pasam esnaf bir arkadasın varsa kapıda odemelı gonderdıgınde ondan kesersın fişini onada vergi ücretini yada komisyonunu taktim edersin.

Kumanda için bilgisayarcı vs olsa olur sanırım. Ürünle paralel işi olan bir yer olsa yeterli olur sanırım.

Peki local ne satabiliriz. Ben sütyen düşündüm (ciddiyim makara yapmıyorum) onun bile bi ton çeşidi var. Yani tek parça ne olabilir. Flash disk düşündüm onunda yüzlerce çeşidi var.
Local tek parça ne satılabilir acaba.

Aklımda ve uygulayacagım bir proje var sana bunu sunuyum pasam , Madem sutyen dedin giriyim konuya , buyuk beden xxl xxxl gibi her yerde bulunmayan kadın ve erkek iç çamasırları sadece xxxL 'lar ama kucuk bedene hitap etmıcek sekılde satıs yapıcaksın adsens ve adworsde yaptınmı seo zaten sana ait , aldıgın fırma sana fatura keser yada dropshopping ile yap hıc fatura kesme dırek fırma musterıye gonderıyo :=) msj ını beklıyorum.

Büyük beden bulmak hep zordur evet. Şimdi zayıfladım da biraz kurtuldum sayılır xxxl düzeylerini zorluyordum bir ara :D

Ben iki büyük düşüşle xl-m arasına indirdim bedeni :D nişanlımın itelemesiyle tam m olurum sanırım :D:eek::eek:

Bir ara tek ürün satan siteler çok favoriydi. Şimdi pek birşey kalmadı onlardan. Ama bende benzer birşey düşünüyorum.

Bu kiloların nedeni pc başında kalmak olabilir :) Forumcak toplanıp spor yapalım maç falan yapalım arada. Hem tanışır kaynaşırız.
Maç sırasındaki muhabbetleri çok merak ediyorum ama :)
Şöyle bi konuşma geçebilir;
-Niye atmıyon olum bana pas?
-abi senin alexa çok yüksek yalan olur pozisyon
-olum futbol kelimesinde ilk sayfadayım ben ver sen pası bana

Eheheh gibi bi muhabbet çıkma olasılığı var.

gitti gidiyor sahibinden tarzı sitelere koyarım ödeme kolaylığı için diyorsan ,, adworsa gitti gidiyor a koyduğun ürün sayfasının linki girip te reklam verilebilir diye düşünüyorum.
Tamam en mantıklı yol bu bence. Ancak adwords sorun çıkarırsa, gitti gidiyora linkler veren ürünlerin açıklamalarının vs bulunduğu site açılabilir.

Tek ürün ile yol almak en mantıklı seçenek bizim gibi küçük oyuncular için ama onun da bir sürü ayrıntısı var. Ciddi bir araştırma ve ürün gamı seçiminden sonra hangi ürüne yatırım yapacağınıza karar verin. Bu arada merakla bekliyorum :)

bence bu ürün etrafınızdaki imalatçılardan alınan ürünler olabilir. Mesela yanınızda bir mobilya imalatçısı olduğunu düşünürsek kendi ile görüşüp sehpa, tv ünitesi, ahşap saksı,raf gibi ürünler yaptırılıp satılabilir. Aradan komisyon alır çıakrsınız. Böylelikle reklam dışında ürün alma gibi sermayeye ihtiyaç olmaz.

Örnekler artırılabilir. Yakınınızdaki çiçekçinin çiçeklerini, saatçinin saatlerini vs. vs. gibi.

Ben sahibinden linki verip cep telefonu satmıştım bu şekilde bir sorun çıkmadı , 2 3 sene önce denemiştim .. denemekte fayda var :))

haklısınız ben dün biraz araştırma yapıyodum bir videoya denk geldim. Türkçe video. Clicbank linkini bit.ly da kısaltıp adwordse yapıştırıyodu. Bu şekilde hiç sorun çıkmadığını anlatıyordu. Denenebilir aslında

bence bu ürün etrafınızdaki imalatçılardan alınan ürünler olabilir. Mesela yanınızda bir mobilya imalatçısı olduğunu düşünürsek kendi ile görüşüp sehpa, tv ünitesi, ahşap saksı,raf gibi ürünler yaptırılıp satılabilir. Aradan komisyon alır çıakrsınız. Böylelikle reklam dışında ürün alma gibi sermayeye ihtiyaç olmaz.

Örnekler artırılabilir. Yakınınızdaki çiçekçinin çiçeklerini, saatçinin saatlerini vs. vs. gibi.
Düşündüm olur aslında ama nevarki bizim insanımız fesat. Sana fiyatı fazla söyler, nasıl yaptığını çözer ve seni satar. Hiçbişey yapamasa kazandığını görünce sana çiçek vermemeye başlar. :)

Ne satacağıma karar veremedim hala araştırmalarım devam ediyor.

Çok güzel bir konu olmuş takipteyim.Bence facebookta aktif olarak kullanılabilir bu konuda.Mesela kadınlarla ilgili bir ürün için kadınlarla ilgili bir sayfada tanıtım yapılırsa direkt hedef kitleye ulaşılmış olur.

Düşündüm olur aslında ama nevarki bizim insanımız fesat. Sana fiyatı fazla söyler, nasıl yaptığını çözer ve seni satar. Hiçbişey yapamasa kazandığını görünce sana çiçek vermemeye başlar. :)

Ne satacağıma karar veremedim hala araştırmalarım devam ediyor.

Çin siteleri ya da Ebay da ilginç ürün aradınız mı hiç? Ben de bu konuda araştırmalar içerisindeyim 5-10 tane saat siparişi verdim. İnternetten satışını deneyeceğim bakalım olmazsa arkadaşımın dükkanına koyarım satıversin diye :)

Geri