• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Micro Niche Bulmanın 3 Altın Yolu

mtasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Micro niche site hazırlamak Türkiye’de marketing ile ilgilenen kişiler için tam bir sır niteliğinde. Oysa ki insanlar standart pazarlamanın yerine micro niche pazarlamayı tercih edip daha fazla para kazanabilirler. Bu konuda gerçekten çok az bilgi veren platform var. İnternette niche bulma teknikleri konusunda pek çok köşe yazısına rastlayabilirsiniz ancak micro niche bulmak gerçekten samanlıkta buzağı aramak (şaka şaka) iğne aramak gibi birşey
icon_smile.gif
. Bu yazımızda sizlere micro niche bulma konusunda 5 altın yolu açıklayacağız. Unutmayın ki micro niche bulmak yetmez. Doğru planlama ve doğru çalışma ile her zaman başarılı olabilirsiniz.

1- Cinsiyete Göre Micro Niche Bulmak

Kadınlar veya erkeklerin tutkunu olduğu pek çok konu vardır. Bunları sizin için ayırdık:

Erkekler İçin;

Eğer erkeklere hitap edebilecek bir site düşünüyorsanız ve bundan para kazanmak istiyorsanız, tüm erkeklerin ortak nokta da birleştiği bir konu bulmalısınız. Bu cinsellik veya başka bir konu olabilir. Ancak tabi çalışmalarınızı yaparken Niche Rehberi.com olarak ahlaki sınırları gözetmenizi tavsiye ederiz. Bir de düşündüğünüz kelimeler için aranma hacmine ve reklam rekabetine bakın. Bu tarz analizleri en iyi yapabileceğiniz programlar LONG TAİL PRO ve KEYWORD SPY ‘dır.

Örnek; erkeklerdeerkenbosalma.com gibi

Kadınlar İçin;
Eğer kadınlara hitap edebilecek bir site düşünüyorsanız, yine aynı şekilde kadınların ortak olarak birleştiği bir nokta bulmalısınız. Tabi bu ortak noktada çok reklam veren olmalı ki sizde o reklamları sitenizde yayınlayın veya para kazanın. (Aklınızda başka alternatif para kazanma yöntemleri de olabilir). Yukarıdaki iki program sizlere yine yardımcı olacaktır. Kadınlar için genelde kıyafet akla gelir ancak burada rekabet çoktur. O yüzden bu konuyu daha spesifik bir konu haline getirmek gerekir.

Örnek; ucuzkadinkiyafetleri.com gibi;

2- Demografik Micro Niche Bulmak


Yerel ölçüdeki micro niche anahtar kelimeler, sizlere para kazandırabilir. Unutmayın ki bulunduğu lokalde kafe, lokanta veya farklı hizmet arayan insanlar, mantıken her zaman fazla olur. O halde yerel bazda içerikler içeren bir micro niche site kurmak farklı bir fikir olur. Biraz daha detaylı düşününce (ki buna yabancı dilde digging) denir, ortaya mükemmel sonuçlar çıkabilmektedir. Şimdi sizlere örnek olabilecek bazı fikirler verelim. Bahsettiğimiz anahtar kelimeler için .com uzantılı domain alarak site çalışmasına başlayabilirsiniz. NASIL SİTE YAPACAĞINIZI BURADA ANLATTIK.Biz Google ‘da arattık ve şu sonuçları bulduk:

Örnek 1 : esenyurt sigorta şirketleri (üstte ve yanda reklam var ve toplam indexli sonuç 137.000)
Örnek 2 : toronto uçak bileti (üstte ve yanda reklam var ve toplam indexli sonuç 97.100)
Görüldüğü gibi demografik bazda micro niche bulmak o kadar zor değil. Ancak tutarlı ve dikkatli çalışmanız gerekir. Backlink çalışmalarınızda da tutarlı olmalısınız. Biraz düşündüğünüzde zaten işler git gide kolaylaşacak.

3- Gündem Bazlı Micro Niche Seçmek

Küresel gündem veya yerel gündem sürekli değişmekte. Bu değişiklikler içerisinde doğru konu üzerinde durulduğunda, bulunan konudan para kazanmamak içten bile değil. Tabi bu konuda düşünürken biraz daha dikkatli olmasınız. Çünkü seçtiğiniz konuda yapacağınız çalışma en az 2-3 ay olacağı için, o konunun sürekli gündemde kalması gerekli.

Tabi bir de reklam rekabet düzeyini doğru analiz etmek var. Düzgün ve gündemden düşmeyecek bir konu ve reklam pastası geniş olan bir konu ile hedefi tam 12’den vurabilirsiniz. Şimdi bu konuda sizlere bir örnek göstermek isterdik ancak BU YAZI sürekli bu sitede kalacağı için ilgili örneğin dengesi sürekli olarak değişebilir. Bu yüzden bu konuda dar zamanlı düşünmeniz gerekmektedir. Bu konuda GOOGLE TRENDS ‘ten faydalanabilirsiniz.

Kaynak Site İçin Tıklayın!


 
Geri
Üst