• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Massachusetts Institute of Technology Ücretsiz Girişimcilik Sertifikası

sifahocasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bugun gazete okurken denk geldim arkadaslar turkcell ve mit arasinda yapilan bi anlasma sayesinde MIT onayli ucretsiz girisimcilik sertifikasini 4 hafta sureyle tamamlayanlara bu sertifika verikecekmis. Ben sahsim adina basvurdum. Sizlerden ilgilenenler de basvursun diye konuyu acma geregi duydum. Daha fazla bilgi icin sabah gazetesinde yer alan metin asagidadir. Turkcell Akademi ile de bilgi alabilirsiniz. Haber Metni : ABD'nin en ünlü üniversitelerinden MIT ve Turkcell, dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Online Girişimcilik MBA programı kuran iki kurum Türkçe ve İngilizce eğitim verecek

Turkcell Dijital Akademi, dünyaca ünlü teknoloji üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile dünyada bir ilke imza attı. İki kuruluş, online eğitim alanında bir ilki gerçekleştirerek, dünyanın ilk 'Girişimcilik MBA' (Innovator's MBA) programını Türkçe ve İngilizce içerikle hazırladı. MIT'in Online Eğitim Platformu, Turkcell ile yaptığı bu anlaşma kapsamında online eğitim konusunda dünyada ilk kez bir şirketle işbirliği gerçekleştirmiş oldu.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
Eğitimler kapsamında ücretsiz Girişimcilik-101 ve Girişimcilik-102 derslerini tamamlayıp testleri geçenlere MIT edX sertifikası verilecek. İşbirliğinin Boston'daki MIT kampüsünde yapılan lansman toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Ciliv, "Yeni dünyada başarıya giden yol teknoloji ve inovasyondan geçiyor. Teknolojiyi kullanarak fark yaratanlar, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bir adım öne geçme fırsatını yakalıyor. Turkcell olarak üstün network altyapımız üzerinde geliştirdiğimiz çözümlerle Türkiye'ye fayda sunmak için çok çalışıyoruz. Bu çözümlerin başında bizim için eğitim geliyor. En iyi çözüm ortakları ile işbirliği yaparak girişimcilik ve inovasyonun önünü açmayı ilke ediniyoruz" dedi. 70 MİLYONA AÇIK OLACAK
Ciliv, "Biz de tam bu yüzden MIT ile girişimciliğe odaklandık. Ülkemizden de yeni teknolojileri kullanarak başarıyı yakalayan şirketlerimizi global pazarlarda görebilmek istiyoruz. MIT ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğimizde ilk online MBA programımızın içeriğinde girişimciliğe odaklandık. Bu program 70 milyona açık ve ücretsiz olacak. Dünyanın başarılı girişimcileri neden bizden çıkmasın dedik ve ilk kez tüm dünyaya açılan bir online MBA programını Türkçe hazırladık" diye konuştu.
SERTİFİKA VERİLECEK
Girişimcilik MBA programına,Turkcell Dijital Akademi üzerinden ulaşılabilecek. Program kapsamındaki Girişimcilik-101 dersi 12 Ocak'ta başlıyor ve 12 hafta sürüyor. Dersin içeriğinde 57 eğitim videosu, başarı hikayeleri, test ve değerlendirme sınavları yer alıyor. Girişimcilik-101 dersiyle katılımcılara, hangi müşterilere ulaşacaklarını belirleme, müşteri ihtiyaçlarını anlama konusunda beceriler kazandırılması hedefleniyor. Girişimcilik-102 dersi de, yine 12 Ocak'ta başlıyor. 16 hafta açık kalacak olan programda 30 eğitim videosu bulunuyor. İçeriğinde ise girişimci adaylarına, "Müşteriniz için ne yapabilirsiniz" sorusunun cevapları veriliyor.

HAYRANLIKLA İZLİYORUZ
MITEdx Dijital Öğrenme Platformu Direktörü Prof. Dr. Sanjay Sarma dünyada öğrenme şeklinin son yıllarda çok değiştiğini vurgulayarak; "Eğitimde en büyük değişikliği internetin hayatımıza girmesiyle yaşadık. Artık biliyoruz ki insan beyninin öğrenme süresi yalnızca 15 dakika. Biz de eğitimi online vermeye başladık. Online eğitimde son iki yıldır Turkcell'in gerçekleştirdiklerini hayranlıkla izliyoruz. Turkcell'in deneyimi ve içerik desteği, MIT olarak inovasyon, girişimcilik ve teknoloji ile ilgili iki tam ders programı üretiyoruz. MIT'de ilk kez Türkçe dersler oluşturuyoruz" diye konuştu. ■ kaynak sabah gazetesi

Hocam MIT, Harvard gibi üniversitelerin sertifikalarını https://www.edx.org/ adresinden alabilirsiniz. Dersleri takip etmek ücretsiz ancak sertifika isteyenler belli bir miktar ödemeleri ve dersin şartlarını sağlamaları gerekiyor. Turkcell'de burada bulunan 2 dersi alıp Türkçeleştirerek hizmete sunmuş. Güzel olmuş.

arkadaşın dediği gibi edx.org adresinden başvuru yapıp kaydolabiliyorsunuz arkadaşlar. Ayrıca ücretsiz olarak alınabiliyor ücretsiz seçeneği mevcut kardeşim. Allaha emanet olun.

50 100 150 dolar ders başı ücretmi bunlar tam çeviri yapamadım
Verified Certificate istiyorsanız yani kursu aldığınıza dair onaylı belge istiyorsanız o ücretlerden birini kurs başında bağış gibi ödemeniz gerekiyor. Minimum 50$ üstü size kalmış anladığım kadarıyla. 50 ile 200 vermek arasında sanırım bir fark yok.
Ücretsiz derslere girebilmek için Audit olarak Honor Code başvurusuyla girmelisiniz. Bu seçenekle de kursu bitirince size özel bir sertifika oluyor ama sanırım ilki kadar geçerli bir sertifika olmuyor.

Geri