• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Macbook kullanan var mı?

cryptosam

Kayıtlı Kullanıcı
Selam.

Laptopta 1 saat 2 saat giden pil ömrü canımı iyice sıktı. Dışarı çıkıyorsun acil işin oluyor bir açıyorsun bide priz arama derdi vs.

Kısaca arkadaşlar Macbook kullanan var ise aramızda bir kaç sorum olacak kendisine.

1. Macbook ile klasik Pc de yaptığımız tüm işlemleri yapabilirmiyiz. (Tanıtım yazısı ekle, link ekle vs. Bunun dışında Creative Cloud vs zaten sıkıntı yok.) Kısaca windowsta yapıp macte yapamayacağımız neler var? Eksi yönler neler?
  2. Mac içine windowsta kurulabiliyor fakat o denli para verip windows kurmanın pek mantığı yok gibi. Sizce de öyle mi?
Aklıma gelenler bunlar. Kısaca mac kullanan deneyim ve fikirlerini yazarsa çok sevinirim.

Aynı windows içinde ki virtual machine gibi mac içinde de windows kurarak mac os üzerinde yapamadığınız işlemleri yapabilirsiniz. Mac bilgisayarların gerek donanım kullanımı gerekse malzeme kalitesi tartışılmaz. Eğer windows tabanlı geliştirme(vb c# asp vb) yapmayacaksanız eksiği yok fazlası var denilebilir.

iMac ve mac pro kullandım windows pc'yi inan mac'e geçtiğin zaman açmazsın. Fazlasıyla işini macbooklar tavsiye ederim.

Yeni cikan macbook almanızı tavsiye ederim internette 10 saat videoda 12 saat gidiyor

Yeni cikan macbook almanızı tavsiye ederim internette 10 saat videoda 12 saat gidiyor
Yeni çıkanı aldım. Pil derdim sona erdi diyebilirim. Şu an günde tek şarj fazlası ile yeterli oluyor. Tek zor yanları prnt screen tuşu yok vs ama onlarında kısayolları farklı ufak ufak öğreniyorum :D Bootcamp ile şimdilik hddnin bir bölümüne de windows kurdum iyice alışınca o parçayıda sileceğim :D Sorum şu: Bootcamp ile windows alanına fazla yer verilmişse windows alanını formatlamadan o alanın ebatını tekrar ayarlama imkanı var mı?

Aldığım şu:

macbook-pro.jpg

Hayırlı olsun, Bootcamp hiç kullanmadım ama en fazla 1 ay sonra ihtiyacın kalmaz :) Ben de Air kullanıyorum, force touch un işlevsel olduğu yerler var mı ? Yoksa sadece gösterişte mi kalmış ? @cryptosam

Ben Macbook Pro'ya geçtiğimde hiç sıkıntı yaşamadım. Biraz alışma süreci oldu tabii ama zevkli de oldu. Şimdi Windows PC kullandığım vakit Mac'in gerek performansı gerekse Retina ekranı ile karşılaştırıyorum ve demek ki Mac almakla doğru karar vermişim diyorum. Kullandığım yazılımlar şöyle:

Vienna (RSS okuyucu, blog ve rss takibi için)
LINE (Telefon görüşmesi ve mesajlaşma için)
The Unarchiver (Sıkıştırılmış dosya çıkarmak için)
Steam (Arada bir Half-Life oynadığım doğrudur :))
XAMPP (Apache MySQL PHP)

Sublime Text (Kod editörü, fazlasıyla işime yarıyor, PHP, CSS, JS için)
Filezilla (FTP istemcisi)
Sequel Pro (MySQL veritabanı arayüzü)
Flux (Göz sağlığı için hede)
Adobe programları

Ayrıca iPhone ile tam uyumu çok iyi
Aramaları, mesajları yönetip cevaplayabiliyorum
iCloud ile kişiler ve fazlasına ulaşabiliyorum
Müzik arşivini düzenleyip yönetmek de iyi oluyor.

Her yönüyle iyi, henüz bir şikayetim olmadı. Güzel günlerde kullan.

Hayırlı olsun, Bootcamp hiç kullanmadım ama en fazla 1 ay sonra ihtiyacın kalmaz :) Ben de Air kullanıyorum, force touch un işlevsel olduğu yerler var mı ? Yoksa sadece gösterişte mi kalmış ? @cryptosam
force touch diğer laptoplara göre farklı olmuş. sanki daha fazla mouse hissi veriyor diyebilirim. Ben laptopu hayatta mause olmadan kullanmam bunla daha iyi gibi kullanım.

Ben Macbook Pro'ya geçtiğimde hiç sıkıntı yaşamadım. Biraz alışma süreci oldu tabii ama zevkli de oldu. Şimdi Windows PC kullandığım vakit Mac'in gerek performansı gerekse Retina ekranı ile karşılaştırıyorum ve demek ki Mac almakla doğru karar vermişim diyorum. Kullandığım yazılımlar şöyle:

Vienna (RSS okuyucu, blog ve rss takibi için)
LINE (Telefon görüşmesi ve mesajlaşma için)
The Unarchiver (Sıkıştırılmış dosya çıkarmak için)
Steam (Arada bir Half-Life oynadığım doğrudur :))
XAMPP (Apache MySQL PHP)

Sublime Text (Kod editörü, fazlasıyla işime yarıyor, PHP, CSS, JS için)
Filezilla (FTP istemcisi)
Sequel Pro (MySQL veritabanı arayüzü)
Flux (Göz sağlığı için hede)
Adobe programları

Ayrıca iPhone ile tam uyumu çok iyi
Aramaları, mesajları yönetip cevaplayabiliyorum
iCloud ile kişiler ve fazlasına ulaşabiliyorum
Müzik arşivini düzenleyip yönetmek de iyi oluyor.

Her yönüyle iyi, henüz bir şikayetim olmadı. Güzel günlerde kullan.
Eyvallah güzel alet. Şu yazdıkların içinde tşk. Eklenti vsleri tam oturtamadım. Güzel liste oldu :D

Samet öncelikle hayırlı olsun makinan.
Editör olarak ATOM öneririm.
Mysql için Querious
XAMP yerine MAMP kur çok memnunum.

Bende alalı 2 hafta oldu. Şuan için bunlar var. Bulduğum güzel şeyler olursa konu altına yazarım. Sendende bekliyorum.

Samet öncelikle hayırlı olsun makinan.
Editör olarak ATOM öneririm.
Mysql için Querious
XAMP yerine MAMP kur çok memnunum.

Bende alalı 2 hafta oldu. Şuan için bunlar var. Bulduğum güzel şeyler olursa konu altına yazarım. Sendende bekliyorum.
Eyvallah hacım bilgiler için. Tamam bende yazarım bulduklarımı.

kullanımı zor gelebilir ilk etapta alıştıktan sonra başka bilgisayar kullanmayacağınıza eminim.

kullanımı zor gelebilir ilk etapta alıştıktan sonra başka bilgisayar kullanmayacağınıza eminim.
Deneyip göreceğiz bakalım. Şunu farkettim birde Bootcamp ile kurulan winin içinde normal Macos a göre pil daha az gidiyor. Normal Macos ile 1 gün uğraştım pili bitiremedim. :D Şunu anladım demekki win enerjiyi sömürüyor.

Eğer taşıyacaksan 13" çok ideal.
Ben yıllardır mac kullanıyorum ve hiç bir eksiklik yaşamadım.
1-2 yılda pc yenilemek, sık sık bilgisayarı sıfırlamak, virüslerle uğraşmak istemiyorsan kesinlikle almalısın.

Mükemmel bir görüntü kalitesi ve sıfır ses.
Hayranı olacaksın :)

13" ve pro hiç uyumlu değil yani pro alıyorsan 15lik alacaktır. 13" için air idealdir
13.3 inç olarak aldım. İyi gibi retinalı pro 13.3 aldım ben.

Eğer taşıyacaksan 13" çok ideal.
Ben yıllardır mac kullanıyorum ve hiç bir eksiklik yaşamadım.
1-2 yılda pc yenilemek, sık sık bilgisayarı sıfırlamak, virüslerle uğraşmak istemiyorsan kesinlikle almalısın.

Mükemmel bir görüntü kalitesi ve sıfır ses.
Hayranı olacaksın :)
Aynen hem günlük kullanım, hem yanımda taşıma için gayet iyi gibi şimdilik.

lydia dan satın aldıysanız ki sanırım suanda türkiyede tek oradan alınıyor bende oradan almıştım. 15 günmü ne süresi var koşulsuz değişim yapıyorlar diye duydum. air ile değiştirmenizi tavsiye ederim. air çok hafif ve taşıması rahattır.

hocam mevcut notebook nedir biliyorum ama HP notebookların bazı modelleri için seyahat pili var.Benim elimde notebook'un şarjı 5 saat civarı gidiyor(SSD disk, i5 işlemci ve güç tasarruf modunda).Şirketim birde seyahat bataryası verdi yaklaşık 600 gram ağırlığında.ikisi birden 12 saat kadar beni idare ediyor.İstersen bu pilleri bir araştır notebook uyumlu ise işini görür sanırım

Hacılar macos x içindeki metin editörü türkçe karakterlerde sıkıntı çıkarıyor. Her seferinde turkish iso bilmemne girip ayarlamak gerek. Her tıklayışta
lydia dan satın aldıysanız ki sanırım suanda türkiyede tek oradan alınıyor bende oradan almıştım. 15 günmü ne süresi var koşulsuz değişim yapıyorlar diye duydum. air ile değiştirmenizi tavsiye ederim. air çok hafif ve taşıması rahattır.
Hocam zaten hafif. Macbook air modelleri ile arasında disk farkı var. Bunda flash tabanlı depolama var. Kalkıp yere düşse vs bile veriler bir flash bellekte gibi düşün. SSD bile olsa belirli darbe boyutundan sonra, ıslanmadan sonra verilere ulaşılamaz olabiliyor. En büyük etken depolama ve retina olayı oldu seçmemde. Ondan iadenin bir mantığı yok. :D Yinede teşekkürler ama.

Hacı bendeki Macbook pro retina 15" ti. i7 ıvır zıvır. Açıkçası istediğin her şeyi yapabiliyorsun. Ben alışana kadar canım çıkmıştı orası ayrı mevzu ama :D windows ile başlayınca onun gibi olmasını istiyorsun ama cihazlara laptop değil mac denilen bir cihaz kullanıyorsun haliyle özgün olması gerekiyor. Maksimum 1 ay içerisinde tüm detayları öğrenirsin gibime geliyor. Hem için rahat çünkü cihaz çok iyi hem de kalite kullanıyorsun. Hayırlı olsun, güzel günlerde kullan inşallah.

Hacılar macos x içindeki metin editörü türkçe karakterlerde sıkıntı çıkarıyor. Her seferinde turkish iso bilmemne girip ayarlamak gerek. Her tıklayışta

Hocam zaten hafif. Macbook air modelleri ile arasında disk farkı var. Bunda flash tabanlı depolama var. Kalkıp yere düşse vs bile veriler bir flash bellekte gibi düşün. SSD bile olsa belirli darbe boyutundan sonra, ıslanmadan sonra verilere ulaşılamaz olabiliyor. En büyük etken depolama ve retina olayı oldu seçmemde. Ondan iadenin bir mantığı yok. :D Yinede teşekkürler ama.
bende air 13.3 var suanda değiştirsem air veya pro ama mutlaka 15" lik alırdım zaten sınırları zorlayan bir bilgisayar. ama ekran küçük olduğu zaman insanı daraltıyor bazen.

Geri