• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Link Yapısı Değiştirince Google Durumu

mertcangokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz üzere pek çoğumuz sitelerinde URL yapısı olarak bir zamanların popüler olan /%postname%.html kullanıyor wordpres sitelerinde

Benim sormak istediğim ise şu Ben bu link yapısını /%postname%-%postid% şeklinde değiştirme yapsam ve 301 yönlendirmesi ile yeni link yapısına geçirsem acaba Google tarafından ne gibi bir sıkıntı yaşarım

bu link yapısını değiştirme nedenim ilk olarak Nginx altyapısında bu /%postname%.html yapısını kullanamıyor oluşumdur(htaccess yapısı nginx aktarılamıyor bu şekilde) bir diğer neden ise sitelerimi google news kayıt edecek olmamdan dolayı bu link yapısından kurtulmam ve post idlerininde link içerisinde bulunmasını sağlamamdır.

Bir diğer etmen ise artık .html olan link yapısından sıkılmış olmam.

Ben böyle bir durumu en az kayıp ile ne gibi bir şekilde atlayabilirim görüşlerinizi bekliyorum...

Merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz üzere pek çoğumuz sitelerinde URL yapısı olarak bir zamanların popüler olan /%postname%.html kullanıyor wordpres sitelerinde

Benim sormak istediğim ise şu Ben bu link yapısını /%postname%-%postid% şeklinde değiştirme yapsam ve 301 yönlendirmesi ile yeni link yapısına geçirsem acaba Google tarafından ne gibi bir sıkıntı yaşarım

bu link yapısını değiştirme nedenim ilk olarak Nginx altyapısında bu /%postname%.html yapısını kullanamıyor oluşumdur(htaccess yapısı nginx aktarılamıyor bu şekilde) bir diğer neden ise sitelerimi google news kayıt edecek olmamdan dolayı bu link yapısından kurtulmam ve post idlerininde link içerisinde bulunmasını sağlamamdır.

Bir diğer etmen ise artık .html olan link yapısından sıkılmış olmam.

Ben böyle bir durumu en az kayıp ile ne gibi bir şekilde atlayabilirim görüşlerinizi bekliyorum...
Yazmışsınız zaten 301 bence en risksizi olacaktır.Zamanında hiç bir şey yapmadan yapısını değiştirmiştim ve acayip büyük bir düşüş yaşadım diyebilirim.

eski post yapısını 301 ile yönlendirmesini yapacağım bakalım bir sıkıntı olmayacak inşallah ama bu url yapısını nginx kullanamıyor olmamız çok canımı sıkıyor.

Geri