• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Kullanmak istediğiniz DNS ler geçerli değil. Lütfen DNS lerinizin doğru olduğundan emiin olunuz

seoneo

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, digitaloceans'dan bir sunucu kiraladım, aynı samet'in anlattığı gibi cpaneli kurdum.

hostname'e aldığım domain adını verdim şu şekil: server1.domainadi.com

ns'leri ns1.domainadi.com ns2.domainadi.com şeklinde çıktı.

isimtescil hesabından domain'in dns'yi sunucuya yönlendirmek istedim: ns'leri yazdım. çıkan cevap şu: Kullanmak istediğiniz DNS ler geçerli değil. Lütfen DNS lerinizin doğru olduğundan emiin olunuz!!

ne yapmam gerek, daha önce karşılaşan oldumu bununla? nerede yanlış yaptım acaba? bir de @cryptosam cevap verebilirsen, çok sevinirim şuna: cpaneli yükledim ama onu silip başka bir panel kurucam, virtualmin gibi ücretsiz birşey, şimdi nasıl silebilirim bir de şu cpaneli teşekkürler.

ilk problemi çözdüm galiba, domaini isimtescil üzerinden almıştım, ordan sunucunun ip adresini ilettim isimtescildeki ilgiliye o bişiler yaptı galiba :D şimdi oldu. geriye kaldı şu 15 dolarlık nalet olası cpanelden kurtulmak nasıl olabilir bu? destroy mu etsem acaba panelden yakmayalım datacenteri :D

Merhaba, digitaloceans'dan bir sunucu kiraladım, aynı samet'in anlattığı gibi cpaneli kurdum.

hostname'e aldığım domain adını verdim şu şekil: server1.domainadi.com

ns'leri ns1.domainadi.com ns2.domainadi.com şeklinde çıktı.

isimtescil hesabından domain'in dns'yi sunucuya yönlendirmek istedim: ns'leri yazdım. çıkan cevap şu: Kullanmak istediğiniz DNS ler geçerli değil. Lütfen DNS lerinizin doğru olduğundan emiin olunuz!!

ne yapmam gerek, daha önce karşılaşan oldumu bununla? nerede yanlış yaptım acaba? bir de @cryptosam cevap verebilirsen, çok sevinirim şuna: cpaneli yükledim ama onu silip başka bir panel kurucam, virtualmin gibi ücretsiz birşey, şimdi nasıl silebilirim bir de şu cpaneli teşekkürler.
zm7LMg.jpg

1YlBEb.jpg

Name Server kısmına ns1 yaz ip kısmına server ip sini yaz kaydet de sonra tekrar dan o kısma ns2 yaz yine aynı ip yaz kaydet sonrada dns kısmına girip yönlendirmeyi ayarla

Cpanel silemezsin sunucuyu formatla man lazım ama gördüğüm kadarıyla bu işlerden baya uzaksın vitual kurup başına bela alma

zm7LMg.jpg

1YlBEb.jpg

Name Server kısmına ns1 yaz ip kısmına server ip sini yaz kaydet de sonra tekrar dan o kısma ns2 yaz yine aynı ip yaz kaydet sonrada dns kısmına girip yönlendirmeyi ayarla

Cpanel silemezsin sunucuyu formatla man lazım ama gördüğüm kadarıyla bu işlerden baya uzaksın vitual kurup başına bela alma

eyvallah hocam o konu tamam. cpaneli nasıl kaldırırım onun hakkında bir fikrin var mı?

yo olmaz ama sana aylık bir destroy kotası veriyor haberin olsun 10 civarı olması lazım yeni başlayanlar için

Geri