• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Jingling ile karşı Seo uygulaması

caneralcilioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar,

Bölgesel olarak çalışan kurumsal bir firmamın web sayfasına Jingling yazılımı ile birisi tarafından sahte hit sağlanıyor. Aylardır 1. sırada olan site şuanda 2. sıraya düştü. Dün geceden beri takip ediyorum. Şuan için büyük bir değişim olmadı. Ne gibi önlemler almalıyım ? Ve jingling gibi yazılımlarla ne kadar başarılı olabilirler? Fikirlerinizi bekliyorum..

İyi günler..

Son düzenleme:
Jingling hitleri çin kaynakli mi ?

Siteniz sadece turkiyeden ziyaretci cekiyorsa csf kurup ulkeleri yasaklamak cozum olabilir diye dusunuyorum. Ben mesela her sitemde çin , amerika , rusya ve kore gibi ulkeleri yasakliyorum. Hem hemen cikma oranini yukseltiyorlar hemde genellikle saldirilarin yuzde doksani bu ulkelerden geliyor.

Hitler dünya geneli olarak ayarlanmış galiba. Bir çok ülkeden hit alıyorum. Çözüm olarak şuan için Türkiye haricinde ki birçok ülkeye engelleme yaptım. Bu tür yıllardır herkes tarafından bilinen hit programları sıralamaya etki ediyor mu o aklıma takıldı. Yani sıralama değiştirmek için bu kadar basit programlar ile yapılan saldırılar işe yaramamalı diye düşünüyorum.

Bu konu hakkinda bir cok kisi evet etkiler diye gorus belirtecektir ama bana gore etkilemez.

Neden etkilemez ?

Google'ın muhendisleri aptal degil , eline her program alan kisi istedigi gibi cirit atamaz. Bu programin etkili olmasi icin de hedef kelimeden gelen hitin hemen cikmasi gerekli. Atiyorum sapka kelimesinde birinci siradaysan ziyaretci buradan gelmeli ve siteden hemen cikmali. Google'da bu sekilde ziyaretcinin sayfadan memnun olmadigini ve dusurulmesi gerektigine karar verir.

Ama bu tarz programlardan gelen hit direk hittir ve google'in umrunda olmaz.

Sonucta nerden nasil ve niye geldigi belli degildir. Atiyorum ic camasiri sitesi olan bir rakibimin reklamini "bedava hacca gitme firsati" diye yapsam siteye her gelen aninda cikacaktir. Haliyle bu site bu ref ile %100 cikma oranina sahip olsa bile diger organik hitlerinin yuzdeleri iyi durumdaysa bu siteye eksi bir puan vermenin pek anlami olmaz.

Ha soyle bir sey var ki sitenin hem organik hitlerinin hemen cikma orani rezil durumdaysa ustune de boyle bir sey oluyorsa o zaman isi zor.

Tabi bunlar benim fikirlerim, kendi deneyimlerime dayansa da etki eden bir cok faktor oldugu icin kesin konusmak dogru olmaz. Bu yuzden bunlar sadece "fikir".

Fikirleriniz için teşekkür ediyorum. Bende bir sonuç elde edebileceklerini sanmıyorum ama izleyip göreceğiz bakalım. Olumlu/Olumsuz gelişmeleri buraya yazarım.

Geçenlerde bir arkadaşımla konuşuyordum, jingling veya onun tarzında programla bir otel sitesini "turgutlu otel" kelimesinde 1. sıraya yükselttim ama sadece o program ile dedi. Şimdi 2. sıralardaymış. Sanıyorum ki her gün yapmış veya haftada bir yapmıştır. Fakat jingling tarzı programlar ya sadece çinden ya da çin, amerika, almanya gibi yurtdışı kaynaklardan ziyaretçi akışı sağlıyor. Sitenin Türkçe içerikli olduğu düşünüldüğünde öncelikle Türkçe eşli / eşsiz ziyaretçiler çoğunlukta olmalı. Ama burada bahsi geçen programlar yurtdışından ziyaret sağlıyor, gerçek ziyaretçi sağladığı da şüpheli. Sahte ve yurtdışı ziyaretçilerle bir site sıfırdan nasıl ilk 500'e yükselebilir? Siz bu durumu mümkün görüyor musunuz? Belki eskiden oluyordu, şimdi olmuyordur. Ama bu yöntemin bir destekleyici olduğunu/olabileceğini unutmamak gerekli bence. Kullanım tarzı stratejinize kalıyor. Yinede tasvip edilmeyen yöntemler, doğal gösterilirse belki uzun süreli başarı sağlanabilir.

Geçenlerde bir arkadaşımla konuşuyordum, jingling veya onun tarzında programla bir otel sitesini "turgutlu otel" kelimesinde 1. sıraya yükselttim ama sadece o program ile dedi. Şimdi 2. sıralardaymış. Sanıyorum ki her gün yapmış veya haftada bir yapmıştır. Fakat jingling tarzı programlar ya sadece çinden ya da çin, amerika, almanya gibi yurtdışı kaynaklardan ziyaretçi akışı sağlıyor. Sitenin Türkçe içerikli olduğu düşünüldüğünde öncelikle Türkçe eşli / eşsiz ziyaretçiler çoğunlukta olmalı. Ama burada bahsi geçen programlar yurtdışından ziyaret sağlıyor, gerçek ziyaretçi sağladığı da şüpheli. Sahte ve yurtdışı ziyaretçilerle bir site sıfırdan nasıl ilk 500'e yükselebilir? Siz bu durumu mümkün görüyor musunuz? Belki eskiden oluyordu, şimdi olmuyordur. Ama bu yöntemin bir destekleyici olduğunu/olabileceğini unutmamak gerekli bence. Kullanım tarzı stratejinize kalıyor. Yinede tasvip edilmeyen yöntemler, doğal gösterilirse belki uzun süreli başarı sağlanabilir.
Aynı düşüncelere sahibiz bu programla birşey olabileceğine bende ihtimal vermiyorum. Önceki gönderileri okuduysanız bu veya türevi programlardan birisi ile saldırı alıyorum ne yapabilirim diye sormuştum. Şuan için sıralamada olumsuz bir etki görmedim ancak saldırılar devam etmekte.

Geri